Ognisty pocałunek

Tom 1 cyklu Dark Elements

Paranormal romance, taki gatunek obstawiałam zabierając się za lekturę. Miało być lekko i przyjemnie i zajmująco. Zdecydowanie wszystko to się zgadza. Mamy główną bohaterkę i postawionych na jej drodze dwóch mężczyzn, zupełnie różnych, z czego każdy chciałby ją przeciągnąć na swoją stronę, ale na tym kończą się podobieństwa do wcześniej czytanych przeze mnie książek tego typu.
Przede wszystkim Gargulce, tak rzadko spotykane w literaturze popularnej, niezbyt chętnie wykorzystywane jako bohaterowie romantyczni, bo niby mało romantyczni? Do tej pory miałam okazję spotkać te stworzenia w serii "Grim". Tutaj pisarka stworzyła dwa przeciwstawne światy Gargulców i Demonów. Dobro i Zło. Anioły i Diabły. Wreszcie zobaczyłam też dawno zapomnianą wizję piekła - miejsca z którego chcą się wydostać nawet demony, miejsca mrocznego, przygnębiającego, pachnącego siarką, palącego ogniem. Ta wizja była przerażająca, ale dzięki niej wszystko stało się o wiele bardziej prawdziwe. Z drugiej strony nie wiadomo jak wygląda niebo, nikt tam z żyjących nie dotarł, a ci którzy zstępują mają zbyt duży autorytet, żeby o tym opowiadać.

Pośrodku wojny, która toczy się od stuleci jest ona - Layla. Dziewczyna zrodzona z Gargulca i Demona. Nieakceptowana przez żadną ze stron. Ze względu na swoją skazę nie potrafi się przemienić, nie może żyć normalnie, bo każdy jej pocałunek zabiera dusze. To zresztą zmusza ją do nieustannej walki ze sobą, walki z naturą, która chciałaby wysysać duszę, a być może posiadaną własną duszą, sprawiającą, że się  temu sprzeciwia. Nie potrafi zaakceptować w sobie tej części demonicznej, a jednocześnie czuje, że przez to kim jest, mimo wychowania od dziecka przez Gargulce, nie jest jedną z nich, czuje się odtrącona i odrzucona. Wśród ludzi również nie może zdradzić prawdy o sobie. Samotność, niezrozumienie, niespełnienie w uczuciach, z pewnością wywołałoby frustrację w niejednej osobie, dziewczyna potrafi sobie jednak z tym radzić, choć głęboko w duszy czuje ból.

Niespodziewane pojawienie się demona wyższego rzędu, który stara się do niej zbliżyć powoduje kolejne nieporozumienia. Do tego dochodzi dziwne dziedzictwo, które Layla poznaje przez przypadek, a które zupełnie zmienia jej osąd a jednocześnie jeszcze bardziej pogrąża w rozpaczy. Wszystko to zdąża do Apokalipsy.

Ta książka mnie zafascynowała na właściwie wszystkich płaszczyznach. Przez całą historię budzi wiele emocji, które rzeczywiście nie pozwalają się oderwać a tym bardziej zapomnieć. Będą uczucia, będą dylematy moralne, będzie akcja, odrobina namiętności (ale to również książka dla czytelników -18 lat), zwroty akcji, przystojni bohaterowie, o których można pomarzyć.

Są tytuły, które pojawiają się w odpowiednim momencie i ten trafił na mnie. Zakochałam się w historii i bohaterach, połknęłam ją w błyskawicznym jak na moje możliwości tempie, a po zamknięciu ostatniej strony od razu zamówiłam drugi tom. To chyba wystarczająca rekomendacja, prawda :)
Lubicie trójkąty miłosne,
 walkę dobra ze złem, problemy moralne, przystojnych bohaterów, ciekawe zwroty akcji, w takim razie ta książka powinna się Wam spodobać. Ja się zakochałam i z pewnością drugi tom zacznę lada moment. Kto wie, może również pochłonę go tak szybko? :)

Informacje dodatkowe o Ognisty pocałunek:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-03-09
Tytuł oryginału: White Hot Kiss
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Dodał/a opinię: Magdalena Barwińska

Zobacz opinie o książce Ognisty pocałunek

Kup książkę Ognisty pocałunek

Trzymanie ludzi w nieświadomości, z dala od prawdy, nie jest fajne. Łatwiej ich wtedy kontrolować.

Zło cechuje słodycz(...) I pamiętaj, że wygląd potrafi być mylący.

Krew i popiół
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki - Krew i popiół

Początek trylogii, która zafascynowała czytelników na całym świecie. Porzucone przez bogów i budzące strach w śmiertelnikach, upadłe królestwo znowu powstaje...

Arktyczny dotyk
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki - Arktyczny dotyk

Drugi tom bestsellerowej serii Dark Elements Każdy dotyk ma swoją cenę. Layla Shaw próbuje pozbierać kawałki swojego roztrzaskanego życia. Nie...