Okaleczone

Zabójstwo z lubieżności - wiecie co oznacza ten termin? „ To czyn zabroniony, który dostarcza sprawcy podobnej satysfakcji, a jest popełniany zamiast stosunku płciowego, inaczej nazywany zabójstwem ewkiwalentnym”. Wbija w fotel prawda? A to właśnie z takim zabójstwem musi się zmierzyć prokurator Hanna Osul, która pół roku wcześniej straciła męża i córkę.
Sprawa jest o tyle trudna, że ofiarą jest pięcioletnia dziewczynka, której ciało okaleczono w brutalny sposób. Co więcej konsultacje z policyjnym psychologiem wskazują na to, że morderstw może być więcej…
Czy pani prokurator znajdzie sprawcę, zanim ten wykona kolejny bestialski krok? Czy praca pomoże jej, choć na chwilę, oderwać się od spraw prywatnych, które tak bardzo ciążą jej na sercu?

Uwielbiam sięgać po debiuty! I jak się okazało w tym przypadku to był bardzo dobry wybór. Co prawda dość szybko miałam swoje przypuszczenia, kto może stać za tym wszystkim, a te później okazały się tymi właściwymi to mój entuzjazm do poznania wszelkich zawiłości i tego jak to wszystko zostanie ukazane przez autorkę nie zgasł ani na jedną chwilę. Spowodowane to było między innymi umiejscowieniem akcji - Wrocław i okolice. Jako rodowita wrocławianka, na samą myśl o tym, że będę kojarzyła miejsca wspomniane w historii czuję jeszcze większe zaaferowanie. Oczywiście to fikcja literacka, ale myślę sobie wtedy: „o rany, wiem dokładnie gdzie to jest, a morderca chadza tymi samymi ulicami, co ja, jak jeszcze mieszkałam w tym mieście.” Sami przyznajcie, że to jest ekstra!

A Hanna Osul… życie mocno ją doświadczyło, polubiłam tę bohaterkę i trzymałam za nią kciuki, za to aby potrafiła odnaleźć w życiu nowy cel. Utrata najbliższych to największy ból… i bardzo spodobał mi się jej pomysł na spędzanie wolnego czasu 😉

Choć to mocna i zatrważająca sprawa to książkę czyta się lekko i bardzo miło można spędzić przy niej czas. Na nadchodzące wiosenne wieczory - idealna! 🙂

Informacje dodatkowe o Okaleczone:

Kup książkę Okaleczone

Jej sprawa
Anna Kaczanowska0
Okładka ksiązki - Jej sprawa

Intrygujące political fiction Kontynuacja powieści ,,Okaleczone" Miłość i zbrodnia w świecie polityki Minister sprawiedliwości zostaje zamordowany...