Okrutny książę

Tom 1 cyklu Okrutny książę

Okrutny książę " Holly Black to pierwsza część z serii o tym samym tytule. Powieść należy do fantastyki i zdecydowanie jest przepełniona mnóstwem magii. Muszę przyznać, że nie tego się spodziewałam. Wiedziałam, że ta książka mnie wciągnie, więc czekałam aż będę miała więcej czasu, żeby ją przeczytać. I wiecie co ? Nie myliłam się. Ta książka całkowicie ie mnie pochłonęła i zawładnęła moim sercem. Jestem po prostu oniemiała z talentu autorki. No dobra to chyba czas na fabułę, nie ?
No więc powieść zaczyna się od prologu. A właściwie od krwawej zbrodni, która odmienia życie trzech sióstr. Zostają porwana do świata elfów. Upływa dziesięć lat, A najmłodsza z sióstr chce za wszelką cenę odnaleźć swoje miejsce w krainie elfów. Niestety oni gardzą śmiertelniczką. A najgorszy z nich jest książę Cardian, najmłodszy i najokrutniejszy z potomków Najwyższego Króla. Muszę odkrywa, że jest zdolna nie zadać tylko ból, ale i śmierć. Gotowa jest nawet narazić życie, by ocalić siostry i Królestwo.
Jest to opowieść o czasach, magii, żądzy władzy, pragnieniu odnalezienia swojego miejsca oraz przede wszystkim o udowodnieniu swojej wartości.
Cóż zdecydowanie polecam tę powieść i nie mogę się doczekać, aż zacznę czytać drugą część tej niesamowitej części. Mam nadzieję, że "Zły król" zachwyci mnie równie mocno.

Informacje dodatkowe o Okrutny książę:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2018-09-19
Tytuł oryginału: The Cruel Prince
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Okrutny książę

Kup książkę Okrutny książę

Tylko idioci nie boją się tego, co jest niebezpieczne.

Miłość to szlachetna materia. Czy cokolwiek uczynione dla szlachetnej sprawy może być niewłaściwe?

Las na granicy światów
Holly Black0
Okładka ksiązki - Las na granicy światów

Nowa trylogiia Holly Black, królowej elfów, autorki wielu megabestsellerów, w tym Okrutnego księcia! Miasteczko Fairfold to jedno z tych niewielu miejsc...

Heart of the Moors
Holly Black 0
Okładka ksiązki - Heart of the Moors

From New York Times bestselling author Holly Black comes a captivating original novel set between Disney's Maleficent and Maleficent: Mistress of Evil...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;