Opowiadania dla przedszkolaków

My dorośli najczęściej zagłębiamy się w literaturę odpowiadającą na nasze oczekiwania względem wieku czy upodobań. Coraz mniej recenzuje się pozycję książkowe z gatunku dla dzieci. Książek dla dzieci na rynku wydawniczym jest całe zatrzęsienie, ale zazwyczaj są one krótkie i oczywiste w treści. I tu spotkałam się ze świetną pozycją dla naszych pociech .Szczególnie dla dzieciaczków 4+ , choć po swoim dwuletnim synku tez widziałam zainteresowanie przygodami Tomka -przedszkolaka.
Przygody Tomka przedszkolaka składają się z trzech pozycji:"Opowiadania dla przedszkolaka", "Opowiadania z piaskownicy", czy "Piegowate opowiadania".
Natomiast każda z trzech książek to zbiór historii , przygód Tomka. Autorką jest bardzo znana i doceniona w kręgu pisarzy dla dzieci Pani Renata Piątkowska. Renata Piątkowska ukończyła socjologię i jest przede wszystkim matką , co jej niewątpliwe pomogło w stworzeniu niezwykłego świata małego Tomka. Tak opisana świat dziecka sprawia ,że stajemy się głównym bohaterem oraz jednocześnie narratorem każdej z wielu historii. Każda przygoda Tomka zaczyna się od zdania "Jak ja lubię ...", bądź"Jak ja nie lubię". Czy kiedykolwiek się zastanawialiśmy jako dorośli co myśli dziecko i jako obserwując rodziców sprytnie się miga od czynności domowych np. sprzątanie pokoju, co chciałby wynaleźć nasz szkrab by ułatwić sobie zasypianie itp.
Dla Tomka to każdy nowy dzień to początek nowej , niezapomnianej przygody.Dzień pewny wrażeń , czego dorośli nie dostrzegają i nie rozumieją kompletnie. Może przez to , ze gdy dorosłość im zajrzała w oczy stracili swoją wyobraźnie?? Dla Tomka (w zamyślę autorki dla każdego dziecka) interesujące mogą się stać muchy chodzące po szybie autobusu, wyścig z kolegami do drzwi przedszkola , złota rybka , wizyta policjanta w przedszkolu itp.
Ulubiona historią mojej córki jest zdecydowanie opowieść o złotej ryBcę .pozwolę sobie zacytować kawałek dotyczący o co Tomek by poprosił złotą rybkę .Otóż"tata dostanie helikopter i nie będzie już musiał denerwować się i stać w korkach, no i łatwiej mu będzie dostarczać z pracy do domu worki pieniędzy.Agnieszce, tak jak chciała urosną włosy do kolan i ponieważ będziemy bardzo bogaci, mama nie urwie jej głowy, jak zobaczy rachunek za telefon, ten ,który Aga schowała wczoraj pod szafę. Mama w ogóle nie będzie już chodzić do pracy, tylko zostanie w domu ,żeby nam wszystkim dogadzać.Dla dziadka załatwiłem czarodziejskie kropelki, po których będzie silny jak koń.A babcia-(..)dostanie kilka telewizorów, żeby mogła oglądać jednocześnie wszystkie swoje ulubione seriale.A oprócz tego zamówiłem dla niej nowe zęby i okulary.Zęby będą wielkie i ostre jak u rekina.."
Po zacytowanym fragmencie widać ,że autorka napisała tę książkę z sposób rewelacyjny , fantazja, ciepło i poczucie humoru wkrada się w każde słowo i zdanie. Uśmiech za każdym razem pojawia się na twarzy odbiorcy . Książka jest polecana m.in. przez terapeutów dziecięcych , jak i na pewno przeze mnie i moje pociechy:) Miłej podróży w świat dziecka. Czytajmy dzieciom i dla siebie samych.

Informacje dodatkowe o Opowiadania dla przedszkolaków:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: b.d
ISBN: 83-89685-89-2
Dodał/a opinię: figlarna24

Zobacz opinie o książce Opowiadania dla przedszkolaków

Kup książkę Opowiadania dla przedszkolaków

Nie ma nudnych dni
Piątkowska Renata0
Okładka ksiązki - Nie ma nudnych dni

Mogłoby się wydawać, że życie ucznia trzeciej klasy poza porą wakacji nie jest specjalnie ekscytujące. A tymczasem Maćkowi każdy dzień przynosi nowe przygody...

Na wszystko jest sposób
Piątkowska Renata0
Okładka ksiązki - Na wszystko jest sposób

Na babcię, która poucza i poucza, na bałagan w pokoju, na zarazki na rękach i nawet na sąsiadkę, która chyba jest czarownicą - na wszystko jest sposób...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;