Ostatnie dni Królika

Pierwszą recenzją na nowym blogu, będzie niezwykła opowieść. Chciałabym wam przedstawić prawdziwą perłkę- historię „Ostatnich dni Królika".
Z pewnością zapytacie jak książka o ostatnich dniach życia może być wesoła lub radosna. Szczerze się przyznam, że gdy przeczytałam opis tejże książki byłam do niej sceptycznie nastawiona jednak postanowiłam dać jej szansę. Po pierwszych kilku stronach myślałam, że nie podołam. Nie oszukujmy się jestem osobą wrażliwą i pomimo wielkiego talentu pisarki i dobrego stylu ciężko mi się  czytało. Jednak zapytana o nią powiedziałam tak: przeczytam tą książkę, może przewartościuje ona moje życie.... i tak mijały strony. A ja coraz bardziej dziwiłam się temu jak została przedstawiona historia z ostatnich dni życia kogoś, a właściwie kobiety młodej, która miała jeszcze tyle do zrobienia, plany marzenia, obdarzona  silnym charakterem, nietuzinkową osobowością w skrócie mówiąc- historię o tragedii ukazać  jako opowieść pełna radości wspaniałych wspomnień i siły ducha. A jednak można.
Na początku czytając o rodzinie głównej bohaterki , która wypowiadała się o niej jako o rodzinie  wyjątkowej, zakręconej,  wręcz pierdolniętej w pozytywnym tego słowa znaczeniu miałam wątpliwości. Teraz po jej przeczytaniu nie mam żadnych. Jest to książka obok której nie można przejść obojętnie, która na długi czas zapada w pamięci. Ja osobiście znalazłam w niej nadzieję i mimo tego, że główna bohaterka nie była osobą wierzącą to autorka  dała do myślenia zwłaszcza w sferze wiary w Boga i życia poza ziemskiego.   Pokazała jak wielką siłą jest rodzina – kochająca się, szanująca i wspierająca- pokona wszystko. W trakcie jej czytania śmiałam się przez łzy. Książka jest wzruszająca i bardzo piękna. WYJĄTKOWA to na pewno i będę to powtarzała każdemu.;)
To jest właśnie jedna z tych książek po której człowiek nie wie co dalej ze sobą zrobić.
I choćbym nie wiem jak gorąco polecała wam tą książkę, to nie jestem w stanie przelać na „papier” tego co czułam czytając ją. Dlatego ja bardzo serdecznie zapraszam was do tej lektury, a sama udaje się na rozmyślania. Bo mam o czym....;) Pozdrawiam, Zośka.

Informacje dodatkowe o Ostatnie dni Królika:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska