Ostatnie lato

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Data wydania: 2011-02-08
Dodał/a opinię: Sylwia Narkowicz

Autorka podejmuje w książce trudny temat, jakim jest cierpienie. Nie jest to jednak książka, która opisuje jak straszne jest życie cierpiącego człowieka, nie wyciska łez. Autorka do swojej choroby podchodzi jak to strasznej rzeczy, która odebrała jej godność, jednak nie płacze nad sobą, można powiedzieć, że szuka odpowiedzi na pytanie "dlaczego"? Bardzo się zdziwiłam, gdyż po przeczytaniu opisu książki spodziewałam się książki trudnej. Myślałam, że czytając ją nieustannie będę zmuszona myśleć o przemijaniu, chorobach, cierpieniu. Zostałam przez autorkę zaskoczona. Co prawda, nie daje zapomnieć o tym, że jest chora, jej zapiski są rodzajem spowiedzi, rozliczeniem się z życiem. Autorka jest ciężko chora, umiera i doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Przeprowadza czytelnika przez całe swoje życie, pozwala poznać historię swojej matki, ukazuje jak zawiłe relację je łączyły, wyjaśnia co kształtowało jej poglądy i charakter. Nie usprawiedliwia się, nie szuka współczucia- po prostu opowiada. I to jak! Książkę zaczęłam czytać późnym popołudniem, następnego dnia rano była skończona. Śmiało mogę nazwać ją bardzo ciekawą powieścią. Trzeba przyznać, że życie Pani Z. było bardzo ciekawe, a opowiedziane w leki sposób czyni z książki doskonałą lekturę.

Kup książkę Ostatnie lato

Zobacz opinie o książce Ostatnie lato

Chodzenie na dwóch nogach i mówienie to dwie umiejętności, które małpę uczyniły człowiekiem – ja tracę obie. Pozostają: niepotrzebny nikomu przeciwstawny kciuk i nieznośna samoświadomość.

Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton