Pax

Tom 1 cyklu Pax

Q: Macie swoich zwierzęcych przyjaciół? Macie z nimi jakieś głębsze więzi, czy to dla Was zwyczajny zwierzak.

Pierwszy raz o Paxie usłyszałam już ponad dwa lata temu. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że ta książka tak wiele zmieni w moim postrzeganiu świata.

„Pax” jest przepiękną powieścią, która mi rozczuliła serce. Nie wyobrażam sobie zostać rozdzielonym z własnym zwierzęcym przyjacielem jak główny bohater. A zakończenie… na to chyba nie byłam gotowa.

Przez całą książkę nie płakałam, ale teraz kiedy pisze dla Was post, chwile po jej skończeniu mam potok łez, wtedy kiedy wspominam wszystko co się tam wydarzyło.

Tyle przepięknych i wartościowych sentencji, tyle miłość, życzliwości, ogromna siła przyjaźni łącząca człowieka ze swoim zwierzęcym przyjacielem.

Już teraz wiem, że na pewno długo nie zapomnę tej historii. Książka podobno przeznaczona jest dla młodszych czytelników, ale ja bym jej chyba dziecku nie dała. Mamy tutaj klimat wojny, jest sporo brutalności i cierpienia, dlatego warto najpierw samemu przeczytać i zadecydować, czy pozycja nadaje się już dla naszych pociech.

Zdecydowanie warto poznać historie Liska i jego przyjaciela wewnątrz znajdziecie naprawdę wiele wartości, a sama książka spodoba się nawet dorosłemu!

Od razu sięgam po drugi tom, a was ogromnie zachęcam do poznania tej historii! ❤

Informacje dodatkowe o Pax:

Zobacz opinie o książce Pax

Kup książkę Pax

-Co to jest wojna?
Szary zamyślił się.
- Jest taka choroba, która czasem dopada lisy. Sprawia, że przestają być sobą i atakują obcych. Wojna to taka choroba, tylko u ludzi.

Klementynka
Sara Pennypacker0
Okładka ksiązki - Klementynka

Ten tydzień nie był dobry dla Klementynki Wszystko zaczęło się od tego, gdy chciała pomóc koleżance, która niechcący skleiła sobie włosy klejem. Potem...

Realny świat
Sara Pennypacker0
Okładka ksiązki - Realny świat

Pewnego lata dwoje dzieci odkrywa pośrodku miejskiego zgiełku zaczarowaną krainę. Ware nie może się doczekać wakacji: będzie wreszcie mógł do woli...