Perfect Day

Znacie książki Romy Hausmann? W ubiegłym roku autorka zawładnęła rynkiem wydawniczym swoim świetnie napisanym debiutem. Jak było przy "Perfect day"?

Od kilkunastu lat w okolicy Berlina giną małe dzieci a konkretnie dziewczynki. Do ich zwłok prowadzą czerwone wstążki.

Policja nie może trafić na jakikolwiek trop, jednak pewnego wieczoru na oczach córki Ann zostaje aresztowany profesor filozofii Walter Lesniak.

Ma postawiony zarzut dziesięciokrotnego zabójstwa.

Jego córka nie wierzy,że jej ojciec mógłby dopuścić się tych morderstw. Niestety nikt nie wierzy w niewinność Waltera. Dziewczyna postanawia na własną rękę rozwikłać zagadkę zabójstw i jednocześnie dowieść niewinności ojca.

Po świetnym "Ukochanym dziecku" nie zastanawiałam się ani chwili nad przeczytaniem tej książki.

Rzadko kiedy sam debiut przekonuje mnie by sięgać po kolejne powieści w ciemno.

Czy "Perfect day" przeskoczył poprzeczkę, która była wysoko postawiona po tak dobrym debiucie?

Tak i nie. Mam mieszane uczucia po przeczytaniu. Jest to dobry thriller,nie mogę zaprzeczyć.

Autorka pisze specyficznym stylem, który nie będzie odpowiadał każdemu. Dużo zawiłości i pobocznych wątków. Gdy sięgniemy po tą książkę musimy się w nią zaangażować by nie pogubić się w fabułę.

Niestety początek był dla mnie niesamowicie nużący, byłam zdziwiona ponieważ przy pierwszej książce autorki nie miałam aż takiego problemu z zaangażowaniem się w historię.

Przez fakt,że nie mogłam zagłębić się w tą historię tak jak chciałam, czytałam ją bardzo długo.

Żałuję,że tak zniechęciłam się na początku bo później nie mogłam zwolnić z czytaniem. Akcja tak nabrała tempa a ja nie widziałam w którą stronę to wszystko zmierza.

Historia przedstawiona jest z perspektywy Anny, która przeplatana jest wywiadem mordercy z dziennikarzem.

Taki zwrot w powieści podsyca ciekawość czytelnika.

Mimo dużej ilości bohaterów nie pogubiłam się tak to mam w zwyczaju co jest bardzo na plus.

"Perfect day" jest godną uwagi powieścią ale bądźcie uzbrojeni w odrobinę cierpliwości na początkowe strony książki.

Zdecydowanie poleciłabym tą książkę osobom,które lubią mocne, trzymające w napięciu thrillery o mrocznym klimacie.

Informacje dodatkowe o Perfect Day:

Kup książkę Perfect Day

Ukochane dziecko
Romy Hausmann0
Okładka ksiązki - Ukochane dziecko

Ten thriller zaczyna się tam, gdzie inne się kończą Ukryty w lesie szałas z zabitymi oknami. Życie Leny i jej dwojga dzieci toczy się wedle ściśle określonych...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;