Perska niepewność

Tom 7 cyklu Perska miłość

Kto z nas nie zachwyca się kulturą Bliskiego Wschodu i nie podziwia bogactwa tego regionu oraz surowej, pustynnej przyrody. Ja pasjonuję się tematyką arabską i często sięgam po książki o tym zagadnieniu.
Autorka bardzo precyzyjnie i ciekawie przedstawiła obyczaje jakie panują w tamtych krajach, głębokie przywiązanie do religii, tradycji i niestety okropne oraz bestialskie traktowanie kobiet, które są wykorzystywane, bite, gwałcone. Bez zgody męża nie wolno im nic, nie mają prawa głosu a potrzebne są tylko do rodzenia dzieci i ich wychowania.
W takim horrorze żyje Joanna, główna bohaterka, która ma bezdusznego i władczego męża Aliego. Z tego związku ma troje dzieci: syna i dwie córki. W starszej córce Sarze ma oparcie, bo dziewczyna sama przeżyła gehennę poślubiając fanatyka IZIS. Wybucha pandemia COVID-19 i wtedy sytuacja Asi się komplikuje jeszcze bardziej. Zamknięta w domowym więzieniu, bez kontaktu z przyjaciółmi, przymuszana do seksu i nieludzko traktowana kobieta, popada w odrętwienie, jest zagubiona, strasznie cierpi. Dodatkowo przytłacza ją długi brak kontaktu z kochankiem Richardem, z którym planowała uciec.
Czy Joanna w czasach epidemii nie ma szans na normalne życie? Czy już do końca swoich dni będzie poniżana przez męża kata? Co stało się z Richardem i dlaczego milczy? Czy kobietę spotka jeszcze coś dobrego, co pozwoli jej zapomnieć o szarej codzienności?
Zachęcam do poznania odpowiedzi czytając tę powieść. Na pewno polubicie postacie, które autorka genialnie wykreowała, oczywiście pomijając Aliego.Jego od początku znienawidziłem. Książkę czyta się bardzo szybko, ale niestety zbytni natłok informacji o chorobie COVID-19 odebrał mi radość czytania. Sama lektura jest niezwykle ciekawa, zawiera wiele ciekawostek, pięknych opisów i ukazuje prawdziwe życie. Tytułowe słowo niepewność doskonale oddaje odczucia bohaterów w tych niepewnych czasach, gdzie strach paraliżuje wszystkich przed wychodzeniem z domu, kontaktami z ludźmi i normalnym życiem.Teraz dopiero widać jakie życie jest kruche i niebezpieczne. Do tego, gdy dochodzi bezsilność, brak miłości, czułości małżeńskiej, terror, strach i rozpacz to dalsza egzystencja traci sens. Myślę, że warto poznać tę książkę i zagłębić się w jej tematykę.

Informacje dodatkowe o Perska niepewność:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-07-13
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Perska niepewność

Kup książkę Perska niepewność

Jestem nieletnią żoną
Laila Shukri0
Okładka ksiązki - Jestem nieletnią żoną

Wstrząsająca historia nieletniej dziewczynki, która musiała stać się żoną. Opowieść jednej z tysięcy dziewczynek, którym dorośli zgotowali piekło....

Jestem córką szejka
Laila Shukri0
Okładka ksiązki - Jestem córką szejka

Poruszająca historia córki jednego z najbogatszych szejków. Córki szejków od najmłodszych lat otoczone są niewyobrażalnym luksusem i liczną służbą. Wiodą...