Pięć królestw. Łupieżcy niebios. Tom 1

„Kiedy to naprawdę ważne, graj na całego i walcz do końca. Ale nie wtedy, kiedy to nie ma znaczenia i możesz zepsuć wszystko, na czym ci najbardziej zależy”.

W Halloween Cole chciał się popisać przed kolegami ze szkoły. Pójście do nawiedzonego domu, pod pretekstem zbierania słodyczy i zejście do piwnicy, okazało się początkiem przygody. Chłopiec wraz z przyjaciółmi trafił na Obrzeża – tajemniczego miejsca na pograniczu, które leżało między jawą i snem, rzeczywistością i wyobraźnią, i rządziło się swoimi magicznymi prawami. Dzieci zostały niewolnikami. Cole został sprzedany Łupieżcom Niebios, jednej z grup działającej na Skraju, zaś jego przyjaciele pojechali dalej. Powrót do domu, o którym marzył chłopiec nie jest łatwy, bo na każdym kroku czai się zagrożenie. Magia traci na sile, a pięciu królestwom grozi niebezpieczeństwo. Bohater, wraz z nowymi przyjaciółmi, musi wszystko naprawić oraz spróbować odnaleźć przyjaciół: Daltona i Jennę, i drogę do domu, do świata zewnętrznego. Kim lub czym są pozory? Co to jest formowanie?

Książka z każdą kolejną stroną coraz bardziej wciąga. To dobrze napisana historia o przygodach nastolatka w fantastycznym świecie. Cały czas się coś w niej dzieje. Nie wieje w niej nudą. Pomysłowość autora w zakresie magii i łączenia słów (np. autowóz, nieboport) zaskakuje. Głównych bohaterów polubiłam, bo są przedstawieni ciekawie, tajemniczo i mają to coś. W tekst wplecione zostały wątki m.in. przyjaźni, zauroczenia, odpowiedzialności i tego, że władza zmienia ludzi na niekorzyść.

Pomimo dużej ilości stron książkę czytało mi się szybko, bo autor przeplatał sytuacje niebezpieczne z zabawnymi czy poważnymi. Takie stopniowe dawkowanie podsycało tylko moją ciekawość, co jeszcze spotka bohaterów. Historia działa na wyobraźnię. Bardzo mi się podobała. Polecam.

Seria zapowiada się wspaniale. Po przeczytaniu pierwszego tomu wiem, że sięgnę po następne.

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Wilga.

Informacje dodatkowe o Pięć królestw. Łupieżcy niebios. Tom 1:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Zobacz opinie o książce Pięć królestw. Łupieżcy niebios. Tom 1

Kup książkę Pięć królestw. Łupieżcy niebios. Tom 1

W karawanie handlarzy rudowłosy strażnik mówił, że rodzice o nich zapomną. Wtedy Cole myślał, że to tylko przesada. Teraz dopiero po chwili zdobył się na reakcję.

Stary formista wrzasnął, a wtedy pająk rozerwał się na pół. Na wszystkie strony chlusnęła czarna jucha.

Baśniobór. Przewodnik opiekuna
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór. Przewodnik opiekuna

Pozycja obowiązkowa dla fanów Baśnioboru!                      ...

Smocza straż. Gniew Króla Smoków. Tom 2
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Smocza straż. Gniew Króla Smoków. Tom 2

Smocza Straż to ciąg dalszy Baśnioboru - bestsellerowej serii Brandona Mulla. Pasjonująca przygoda pary nastolatków - Kendry i Setha trwa dalej...