Piekło

[ RECENZJA ]

Max Czornyj "Piekło"
Wyd. Filia

Na ulicach Lublina dochodzi do tajemniczych i wydawać by się mogło przypadkowych porwań. Każde z nich kończy się monitorowanymi torturami i śmiercią ofiar.
Komisarz Deryło ponownie rusza w pogoń za seryjnym mordercą próbując zrozumieć jego modus operandi. Jednak wciąż pozostaje krok z tyłu.
Teza Eryka o wymierzaniu kary przez porywacza, za popełnione w życiu grzechy okazuje się bezpodstawna.
Czym zatem kieruje się zbrodniarz? Co decyduje o wyborze ofiar? I czemu ma służyć nagrywanie swoich brutalnych poczynań?
Próba rozwiązania zagadki i schwytania seryjnego po raz kolejny doprowadza do wyboru życia lub śmierci komisarza. Czy tym razem będzie on w stanie poświęcić to, co ma najcenniejsze dla partnerki, która również pragnie "wiecznej wolności"???
Dziesiąty już tom Maxa Czornyja to kolejna część idealnie stworzona pod moje gusta. Porywająca, wciągająca, grająca na emocjach, trzymająca w napięciu i nieprzestająca zaskakiwać powieść. Mistrzowskie opisy aktu zbrodni i niekończące się pomysły na seryjnych i ich kreatywne motywy zbrodni.
Mroczna seria autora to zdecydowanie coś najlepszego, co się mogło trafić głodnemu krwi, mordu i połączenia strachu z nieokiełznanym instynktem dzikości czytelnikowi.
Dla mnie wielkim zaszczytem jest posiadanie całej serii w swoich skromnych zbiorach, jak i spotkanie oraz autograf z rąk samego autora na majowych Targach Książki w Warszawie.

Bezsprzecznie polecam.

Kup książkę Piekło

Pokuta
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Pokuta

(...) Któż więc odpokutuje za jego przewinienia? Syr 28,5 Trzeci tom bestsellerowej trylogii o komisarzu Eryku Deryle. Brutalny seryjny morderca...

Cześć, tu Kolumb!
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Cześć, tu Kolumb!

Cześć, tu Kolumb. Krzysztof Kolumb. Genueńczyk. A może jednak Polak? Syn króla Władysława Warneńczyka? No wiecie, tego z sześcioma palcami... A jeśli o...