Piękne oszustwo

Michael Ennis "Piękne oszustwo" 🖤 "Strzeż się prawdy, której szukasz." Michael Ennis, historyk i dziennikarz, osadził thriller historyczny we Włoszech, dokładnie w szesnastowiecznej Imoli. W roku 1502 miasteczkiem wstrząsają makabryczne znaleziska - kawałki ciał kobiet porozrzucane po okolicy w geometrycznych prawidłowościach. Poćwiartowane kobiety bada w swojej pracowni słynny nam Leonardo da Vinci. W śledztwie uczestniczy Florentyńczyk Niccolo Machiavelli i kochanica obu synów papieża Aleksandra VI - Damiata. Podejrzenia kierowane są do takich osobowości jak sam Vitellozzo Vitelli, Oliverotto da Fermo, Paolo Orsini czy książę Valentino (Cesare Borgia syn Rodrigo Borgia papieża Aleksandra VI). Pierwsza część książki składa się na list Damiaty wyjaśniający i usprawiedliwiajający jej poczynania. Donna Damiata wyrusza do Imoli, na prośbę papieża, by odnaleźć zabójcę jego najkochańszego syna Juana. Ostatnie trzy części to wydarzenia opowiedziane przez Machiavelliego.
Messer Leonardo to szalony naukowiec, który docieka mierząc, obliczając, porównując w sposób matematyczny wszystkie morderstwa, by wyszukać zbrodniarza. Maestro Niccolo - tęgi umysł, analizuje największych cezarów, by stworzyć portret bestii. Kurtyzana Damiata - zjawiskowa, niegłupia, która z niejednego pieca chleb jadła, pragnie dowieść prawdy, by odebrać swojego małego synka z rąk brutalnego papieża. "Te biedne kobiety zostały poćwiartowane, gdy były unieruchomione przez środki odurzające, prawdopodobnie nie mogły nawet krzyczeć. Pozostawały jednak zupełnie świadome strachu, bólu - oraz potwornego rozrywania ich ciała." "Signore, człowiek, który zamordował księcia Gandii, to rzadkie i niezwykle osobliwe indywiduum. Może żyć tylko wtedy, kiedy odbiera życie. Musi zabijać tak samo, jak reszta z nas oddychać." Sprawnie połączone fakty historyczne z fikcją, co dają niebywale interesującą opowieść plus bogate słownictwo, w którym się rozkoszowałam.
Powieść skłaniająca do refleksji na temat istoty zła, która objawia się w ludzkich poczynaniach.

Informacje dodatkowe o Piękne oszustwo:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-06-10
ISBN: 978-83-7885-360-2
Dodał/a opinię: Karolina Wawrowska

Zobacz opinie o książce Piękne oszustwo

Kup książkę Piękne oszustwo

Opowieści o kolorach