Piernik z wróżbą

Sięgacie po powieści świąteczne, czy to kompletnie nie Wasze klimaty? W tym roku miałam sobie odpuścić czytanie książek o tematyce świątecznej, tylko jak tego dokonać, gdy one tak kuszą swoimi pięknymi okładkami? Mimo iż jestem fanką mrocznych i brutalnych historii, to lubię sięgać po powieści obyczajowe, a te osadzone w świątecznym klimacie wprost ubóstwiam. To właśnie one dają mi chwilę ukojenia i otulają mnie niczym kocyk w zimne jesienne i zimowe wieczory.

Agata jest młodą utalentowaną kobietą, której pasją jest fotografia. Po bolesnym rozstaniu z chłopakiem, który złamał jej serce, trudno jest jej zaufać innemu mężczyźnie. Podczas zimowego spaceru kupuje na straganie słoik wypełniony piernikami. Nieoczekiwanie na jego dnie znajduje fotografię z czasów II wojny światowej. Zdjęcie to kryje za sobą niezwykle wzruszającą historię, a pierniki od tej pory stają się symbolem lepszej przyszłości.

Przemek jest właścicielem firmy wynajmującej samochody. Niestety, kobiety nie mają o nim dobrego zdania, Przemek wciąż skacze z kwiatka na kwiatek i szuka niezobowiązujących przygód.

Pewnego dnia tych dwoje wpada na siebie na krakowskim Starym Mieście. Mężczyzna jest wprost oczarowany Agatą. Los daje mu szansę spotkać ją ponownie. Czy wspólna kawa to początek czegoś nowego? A może Agata będzie kolejną przelotną miłostką Przemka?

Gdybym nie wiedziała, że powieść Sandry jest debiutem, to czytając tę książkę nawet bym tego nie odczuła. Historia, którą stworzyła jest nad wskroś dojrzała, dopracowana i przede wszystkim piękna 😍 Powiedzieć, że jestem oczarowana tą powieścią to jakby nie powiedzieć nic. Już po przeczytaniu pierwszych stron wiedziałam, że będzie to powieść, która skradnie moje serce.

Uwielbiam książki, których fabuła rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. W swojej powieści Sandra zabiera nas również do czasów II wojny światowej, gdzie poznajemy losy pewnej staruszki. Przyznaję, że ta część historii bardzo mnie wzruszyła. Momentami czułam pod powiekami wzbierające łzy.

„Piernik z wróżbą” to historia, która otuliła mnie niczym kocyk, kartkując kolejne strony czułam tę magię przedświątecznych przygotowań, a w mojej wyobraźni unosił się zapach pierników.

Polecam Wam z całego serca "Piernik z wróżbą". To piękna i niezwykle wzruszająca historia, która jest niczym plaster na ranę, będzie Waszym ukojeniem. Jestem przekonana, że tak, jak ja, będziecie oczarowani a zarazem otuleni ciepłem tej powieści.

Sandro, gratuluję Ci wspaniałego debiutu i mam nadzieję, że niebawem Twoi czytelnicy będą mogli sięgnąć po kolejną powieść. Tego życzę Ci z całego serca – nie przestawaj pisać, bo robisz to wprost doskonale.

Informacje dodatkowe o Piernik z wróżbą:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-05
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Piernik z wróżbą

Kup książkę Piernik z wróżbą

Zima w Jodłowym Zagajniku
Sandra Podleska0
Okładka ksiązki - Zima w Jodłowym Zagajniku

Spontaniczność to słowo, które nie istnieje w słowniku Ingi. Dziewczyna zmaga się z perfekcjonizmem oraz nadmierną potrzebą kontroli, a w jej poukładanym...

Lecznica na Pomorzu
Sandra Podleska0
Okładka ksiązki - Lecznica na Pomorzu

Czas postawić wszystko na jedną kartę! Nina mimo młodego wieku odczuwa rozczarowanie własnym życiem. Przypadkowo znaleziona pocztówka staje się impulsem...