Pierwszy grób po prawej

Każdego dnia widzę duchy, dla których jestem niczym latarnia dla żeglarzy, prowadzę ich do ostatecznego miejsca. Zwykle przechodzi to bezproblemowo, ale czasami zdarz się, że zmarli proszą mnie o pomoc w znalezieniu ich morderców i załatwienia pozaziemskich spraw. Wtedy zaczynam działać. Tak jest w tym przypadku. Trzech zamordowanych prawników pragnie mojej pomocy, tylko żebym mogła się na niej skupić, muszę przestać myśleć o mężczyźnie ze snów, który sprawia, że cała płonę...

,,Może przydałoby mi się szkolenie z wrażliwości. Zapisałam się kiedyś na zajęcia z panowania nad gniewem, ale instruktor mnie wkurwiał."

Charley Davidson, prywatna detektyw i kostucha, widzi nieżywych ludzi. Jej zadaniem jako kostucha jest przekonać ich, by ,,szli w stronę światła".
Niekiedy jednak ci nieżywi ludzie nie umarli śmiercią naturalną, bo na przykład zostali zamordowani. Wówczas często chcą, by Charley doprowadziła ich zabójców przed oblicze sprawiedliwości.
Wszystko dodatkowo komplikuje fakt, że Charley prowadzi bardzo bujne życie erotyczne, tyle że we śnie. I z udziałem tajemniczego nieznajomego, którego zagadkową tożsamość młoda detektyw próbuje wyjaśnić z takim samym zaangażowaniem, jak sprawę morderstwa trzech prawników...

,,W życiu nie chodzi o to, by odnaleźć siebie. Głównie chodzi w nim o czekoladę."

jhgfCharley jest prywatną detektyw, która pomaga policji przy morderstwach w nad przyrodzony sposób. Od dziecka widzi dusze zmarłych, przez które miała wiele problemów. Ludzie myślą, że jest obłąkana. Dziewczyna nazywa się Kostuchą i rozwiązując problemy nieżywych towarzyszy przeprowadza ich na drugą stronę. Tak również dzieje się z trójką zamordowanych prawników, którzy chcą, by wyjaśniła ich śmierć i udowodniła niewinność osadzonego więźnia. Charley prowadząc tę sprawę, ma wiele wypadków. Ktoś ją pobił, usiłuje ją zabić, a dziewczyna cały czas popada w kłopoty. Jest jeszcze jedna sprawa — ktoś wchodzi w jej sny i sprawia, że budzi się z uśmiechem na ustach. Charley dowiaduje się z czasem, że jest to Reyes — chłopak, którego poznała w dzieciństwie. Tylko kim on jest? Dowiecie się tego, czytając początek serii o pani detektyw pt. ,,Pierwszy grób po prawej".

,,Geniusz ma granice.
Obłęd — nie aż tak."

,,Pierwszy grób po prawej" to jedna z książek, która przepełniona jest humorem oraz zawiera szczyptę erotyzmu. Lekka, przyjemna i wciągająca, sprawia, że nie możemy się od niej oderwać. Sama przeczytałam ją w dwa dni, które bardzo miło wspominam. Autorka stworzyła postacie, które na długo pozostają w pamięci. Charley jest pewną siebie, trochę arogancką postacią, którą od razu polubiłam. Sprawia, że książka wznosi się na wyższy poziom. Znajdziemy tu historię, która sprawi, że nasze serca zabiją szybciej i pozostawi w nas niedosyt. Cały czas będziemy zastanawiali się, kim tak naprawdę jest Reyes i jaki ma związek ze Wielkim Złym, który wiele razy uratował życie dziewczyny. Książka jest napisana lekkim piórem i wywołuje uśmiech na ustach czytelnika. Spotkanie z twórczością Daryndy Jones będzie dla wszystkich niesamowitą przygodą.

,,[...]-A czy w międzyczasie mogę wskoczyć w twoje ciało i pomigdalić się z żoną?
Z trudem powstrzymałam uśmiech.
-Tak naprawdę to tak się nie da.
-No to czy ty możesz się pomigdalić z moją żoną i udawać, że jestem w twoim ciele?
-Nie.
-Zapłacę. Mam pieniądze.
-A ile?"

Darynda Jones — amerykańska pisarka, autorka bestsellerowej serii o przygodach Charley Davidson, prywatnej detektyw i kostuchy. Jak na pisarkę z powołania przystało, Darynda tworzy od zawsze. Niestety jej juwenilia, do których zalicza się napisana w licealnej stołówce powieść osadzona w postapokaliptycznym świecie, nie zachowały się dla potomności. Przełomem okazała się seria o Charley Davidson - za rękopis ,,Pierwszego grobu po prawej", pierwszej części jej przygód, Darynda Jones otrzymała w 2009 roku nagrodę Golden Heart w kategorii najlepszy romans paranormalny. Autorka mieszka w Nowym Meksyku z mężem i dwoma synami.

,,Nie miałbym takich problemów z koncentracją, gdyby na świecie nie było tyle świecących rzeczy."

Podsumowując: ,,Pierwszy grób po prawej" to idealna książka dla fanów paranormal romance, która wciągnie was w seksowny świat, pełen niespodzianek oraz rozśmieszy do łez. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. W książce znajdziemy parę erotycznych scen. Co mogę jeszcze powiedzieć o tej lekturze? Na pewno zabierze was w niesamowity świat duchów, które są tuż po naszym nosem i zostawi was głodnymi kolejnych części o przygodach Charley Davidson. Polecam!

Informacje dodatkowe o Pierwszy grób po prawej:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-61386-18-6
Dodał/a opinię: Simi_48

Zobacz opinie o książce Pierwszy grób po prawej

Kup książkę Pierwszy grób po prawej

Trzeci grób na wprost
Darynda Jones0
Okładka ksiązki - Trzeci grób na wprost

„Trzeci grób na wprost” to długo wyczekiwany trzeci tom przygód Charley Davidson, zwariowanej detektyw-kostuchy, którą...

Fourth grave beneath my feet
Darynda Jones0
Okładka ksiązki - Fourth grave beneath my feet

Welcome to the world of grim reaper extraordinaire, Charley Davidson. Try as she might, there’s no avoiding her destiny. Sometimes being the grim...