Pies 2

Jakub Gończyk „Pies 2”👮‍♀️👮‍♂️

Zastanawialiście się, jak wygląda praca policjanta?

„Monotonia tej roboty bywa czasem dość przytłaczająca.”

„Pies 2” to kontynuacja zapisków funkcjonariusza pełniącego służbę od paru lat, który opowiada o swojej pracy w przystępny sposób i nie boi się o tym szczerze pisać.
To niebezpieczny i niewdzięczny zawód. Funkcjonariusze policji stoją na straży porządku publicznego poprzez wykrywanie, zapobieganie i prowadzenie dochodzeń w sprawie przestępstw. Przeprowadzają rozmowy z ofiarami i świadkami, poszukują dowodów, badają to, co się stało, dokonują aresztowań i przesłuchują podejrzanych. Niektóre zgłoszenia są absurdalne i śmieszne. Autor nie omieszka wypowiedzieć się na temat swoich kolegów po fachu czy też samego organu ścigania.

„Czasami w tej robocie bywa filmowo, spektakularnie i po amerykańsku. Nie zdarza się to zbyt często, ale jednak takie przypadki są i urozmaicają codzienne bywanie na tych samych adresach, u tych samych ludzi z tymi samymi problemami, których nie potrafią sami rozwiązać przez lat kilka lub kilkanaście, a które my mamy rozwiązać podczas interwencji w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut. Takie wyjątkowe zdarzenia są też odskocznią od zwykłych kradzieży, włamań, zgonów standardowych bójek lub pobić.”

Lekko i z przymrużeniem oka napisana książka. Z zaciekawieniem czytałam to, co chce nam przekazać Gończyk. 👍

Informacje dodatkowe o Pies 2:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Karolina Wawrowska

Tagi: Reportaż i dziennikarstwo śledcze bóg

Zobacz opinie o książce Pies 2

Kup książkę Pies 2

Jakub Gończyk0
Okładka ksiązki - Pies

Okrutne zbrodnie i błahe wykroczenia. Niewyobrażalne tragedie i bezgraniczna głupota. Chęć niesienia pomocy i wywołane rutyną zobojętnienie. Poświęcenie...