Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek

Podobno przychodzi nagle, gdy na nią wcale nie czekamy. Słyszy się, że jest możliwa od pierwszego wejrzenia.
Miłość, odmieniana przez wszystkie przypadki. Większość z nas, w którymś momencie swojego życia, będzie, była lub jest na etapie poszukiwania swojej połówki. Trzeba przyznać, że nie jest to najłatwiejsze zadanie, bo wbrew pozorom miłość bardzo rzadko sama " puka do naszych drzwi". Trzeba jej to umożliwić i stworzyć odpowiednie warunki, czyli podejmować konkretne działania w celu znalezienia tej upragnionej połówki.

Logan Ury jest psycholożką behawioralną i możemy w skrócie ująć, że na co dzień zajmuje się też swataniem par. Innymi słowy pomaga ludziom w tej niełatwej sztuce, jaką jest znalezienie drugiej osoby, z którą można stworzyć związek. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, gdyż pewnie wielu z Was zdaje sobie sprawę, że od poznania kogoś do tak zwanego bycia razem, dzieli nas długa droga. Dlatego w tym poradniku Logan Ury zdecydowała się podzielić z czytelnikami wieloma wskazówkami dotyczącymi między innymi tego: jak podejść do randkowania, co zrobić, żeby nie zniechęcić się na samym początku i czy wierzyć w tę osławioną iskrę. Ponadto autorka książki wyjaśnia też na co zwrócić uwagę i jak postępować, będąc już w tym stałym, upragnionym przez wielu związku. Psycholożka nie pomija także trudnych tematów, czyli tych związanych z rozstaniem.

Poradnik napisany jest w bardzo przystępny sposób, przytaczane są także historie osób, którym Logan Ury udzielała pomocy w znalezieniu partnera/partnerki. Ponadto po każdym rozdziale znajduje się podsumowanie z kluczowymi wnioskami, co ułatwia zapamiętywanie przeczytanych treści.
Muszę przyznać, że dzięki temu poradnikowi dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy i być może inaczej spojrzę na inne kwestie. Dla mnie takie lektury są zazwyczaj inspiracją do zmiany swojego postępowania, wprowadzenia jakichś innowacji, uważam, że od czasu, do czasu warto do nich sięgać. Oczywiście nigdzie nie znajdziemy gotowej recepty na nasze bolączki, ale przecież warto szukać i pracować nad tymi kwestiami, które możemy poprawić.

To co trzeba sobie uświadomić i co podkreśla Logan Ury to fakt, że szczęśliwy i trwały związek trzeba zbudować, nic nie przychodzi samo, dlatego warto się postarać i poszerzać swoją wiedzę na temat relacji, jeżeli chcemy taką stworzyć.

Informacje dodatkowe o Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: Aleksandra Gietka-Ostrowska
Dodał/a opinię: Anna Gąbka

Tagi: Rodzina i związki - poradniki bóg

Zobacz opinie o książce Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek

Kup książkę Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek