Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek

Każdy facet, którego Sarah spotyka na Tinderze, okazuje się totalną porażką. Betty i Tom poznali się na imprezie u wspólnych znajomych. Spotykają się od trzech tygodni, ale ona nie wie, czy ta relacja ma przyszłość. Emily po sześciomiesięcznym związku dowiaduje się, że chłopak rzucił ją dla innej.

Logan Ury, psycholożka i coach randkowania uważa, że szczęśliwe związki nie pojawiają się w życiu ot tak. Trzeba je świadomie budować. Dzięki tej książce dowiesz się:

o Jak uniknąć pułapek współczesnego randkowania.

o Jak znaleźć partnera, który w związku będzie chciał tego co ty.

o Która znajomość zawarta na portalu randkowym ma szansę przerodzić się w coś więcej.

o Kiedy zdecydować się na kolejny etap w związku.

o Jak wyleczyć złamane serce.

Otrzymasz konkretne porady wypracowane na podstawie wieloletniego doświadczenia autorki, oparte na najnowszych badaniach z zakresu behawiorystyki - nauki o zachowaniach człowieka. A wszystko po to, żeby pomóc ci znaleźć miłość twojego życia.

Informacje dodatkowe o Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: Aleksandra Gietka-Ostrowska

Tagi: Rodzina i związki - poradniki bóg

Kup książkę Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek

Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek - opinie o książce

Avatar użytkownika - bellagrand
bellagrand
Przeczytane:2021-05-13, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Autorka ma wielki talent do tłumaczenia najprostszych, a wciąż tak trudnych do pojęcia spraw. Każdy kto tkwi w spirali nieudanych randek i związków powinien przeczytać ten poradnik. Jest tu mnóstwo merytorycznej wiedzy, konkretnych porad i wskazówek, które łatwo wprowadzić w życie i w końcu wyrwać się z marazmu i samotności. Wiem, że jeśli w siebie uwierzę i zastosuję się do choćby kilku porad Ury, w końcu uda mi się spotkać tego jedynego. Poza tym czytając świetnie się bawiłam, bo nie brak tu opowieści z życia autorki, które są doskonałymi przykładami tego jak działamy w obliczu miłości w dzisiejszych, zdigitaliwoanych czasach. 5/5

Czy miłość można zaplanować? Czy raczej powinna być spontaniczna i rodzić się pod wpływem chwili, zauroczenia czy kokietującego spojrzenia? Ale czy zawsze jest w życiu tak, jak sobie wymarzymy? Czy często życie pisze nam inne, nieprzewidywalne scenariusze?

Autorka, psycholożka i ceniona na całym świecie ekspertka w dziedzinie miłości uzmysłowi nam, jak powinna się rodzić miłość. Jak wygląda randka XXI wieku, czy powinna być zaplanowana czy spontaniczna? Jak się do niej przygotować, jakie aspekty należy wziąć po uwagę, na czym skupić swoje przemyślenia. Bo iść na randkę tak z rozbiegu, bez żadnego przygotowania to niesamowite ryzyko. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami ...

Plan na miłość to ciekawy i interesujący poradnik pozwalający inaczej spojrzeć na nowy związek. W nowatorski sposób kieruje nas ku lepszemu życiu, pokazuje nam, że stworzenie fajnego związku wymaga pracy i przygotowania, poznania tej drugiej połówki. W jakim celu? Aby związek był udany, a partnerzy dopasowani pod wieloma względami. Nie jest to łatwe i szybkie do realizacji, ale jak wskazuje Logan Ury, nie niemożliwe. Wystarczy odrobina cierpliwości i skuteczności, otwarcia się na tę drugą osobą. Pokonania swoich słabości i ułomności, nie poddawania się przy pierwszej porażce. Dzięki temu poradnikowi zawsze znajdziesz wyjście z trudnej sytuacji, autorka nie pozostawia ludzi samych. Wskazuje, podpowiada, otwiera oczy i uczy określonych zachowań. A wszystko jest potwierdzone przykładami, dzięki nim jesteśmy w stanie bardziej zobrazować sobie daną sytuację, wyobrazić siebie w określonym kontekście i znaleźć odpowiednie dla nas rozwiązanie.

Ta lektura, pomimo że wydaje się łatwa i przyjemna – bo taka też jest, skłania do refleksji nad naszym podejściem do związków, nad doborem partnera życiowego, nad pełnią szczęścia i osobistym spełnieniem. Nawet osoby żyjące w zgodnych i dobranych związkach, w tym poradniku znajdą coś dla siebie, coś co zakiełkuje i w przyszłości będzie przynosić satysfakcjonujące efekty.

Ciekawym dodatkiem są interesujące testy do wykonania dla czytelnika. Podpowiedzą, czy masz udany związek, a jak cały czas szukasz, wskażą drogę do udanego związku. A każdy rozdział kończy się podsumowanie, zebraniem wniosków i przedstawieniem ich w kilku punktach. Takie utrwalenie wiedzy, aby na dłużej w nas została, a najlepiej na zawsze.

Trzeba przyznać, że autorka wiele pracy włożyła w przygotowanie tej pozycji, lata badań nad zachowaniami ludźmi, nad relacjami, nad postawą człowieka w danej sytuacji. Ale jej praca nie poszła na marne, posłuży pokoleniom ludzi, będzie dla nich stanowić światełko w tunelu prowadzącym do stworzenia udanego związku.

A po co powstała ta lektura? Przecież już tyle napisano o miłości, że nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. A jednak? Ona ma pomóc ci znaleźć tę jedyną i niepowtarzalną miłość twojego życia. Upragnioną i wyczekiwaną od lat. Dającą ukojenie i szczęście na długie lata.

Ta lektura gwarantuje wesołe i pełne emocji spędzenie czasu, wielokrotnie wywołuje uśmiech na twarzy, ale i pąsowe policzki. A więc? Szybciutko bierzcie się za Plan na miłość, aby żadna randka wam nie umknęła, przecież nie można pozwolić, aby szczęście nas omijało szerokim łukiem ...

Aby móc w pełni zrozumieć, jakie to niesie główne przesłanie zostało nadane w tytule tego poradnika autorstwa Pani Logan Ury pt. ''Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek'' zaczerpnęłam nieco wcześniej wiedzę na ten temat poprzez zastosowanie go w praktyce.

Należy zauważyć i podkreślić to, że nie zawsze w teorii istnieje gotowy plan, aby stworzyć w naszych umysłach na to, aby tak od razu zaistniał on na poczekaniu. Gdyby to mogło, być takie proste to bylibyśmy szczęśliwi z tego powodu, że potrafimy być wytrwali, cierpliwi, tolerancyjni, nie okazywali ciągłej zazdrości, ale jednak ona się pojawia i zakłóca ten spokój, na który tak dzielnie się od wielu lat wspólnie pracowało, by był utrzymany na dobrym poziomie bądź relacjach w związku.

Poradnik ten składa się z 18 rozdziałów podzielonych na 3 części.

Autorka w adekwatny sposób przedstawia w tym oto poradniku, jak mamy się zachować, w momencie, kiedy szukamy partnera, który okaże się być tym jedynym.

Podoba mi się to, że autorka znajdzie, zawsze ciekawe wyjdzie z każdej trudnej sytuacji dotyczącej relacji występującej w związku.

Zwróciłam również na godne polecenia autorskie ćwiczenia, pytania, a co najważniejsze zamieszcza pod każdym z rozdziałów kluczowe wnioski.

Umiejętnie potrafi skorzystać z literatury fachowej, co również mnie to ujęło pozytywne.

Elementem dodatkowym w tym poradniku są trafnie dobrane przykłady z życia zawodowego autorki oraz dodatek zamieszczony na samym końcu tego poradnika.

Podsumowując, mogę jedynie stwierdzić pokrótce swoje osobiste refleksje, że poznałam, jak wyglądają związki partnerskie z punktu widzenia autorki, nawet gdy nie zawsze znajdujemy właściwe osoby do stworzenia wspólnego szczęścia, z którymi możemy porozmawiać na wszystkie tematy, które są tak naprawdę niełatwe w ich pełnym rozumieniu i wspólnym rozważaniu ze względu na czas, podejście do życia, od którego z czasem zależy tak wiele.

Wydawnictwu Znak dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowanie poradnika autorstwa Pani Logan Ury pt. ''Plan na miłość, czyli jak stworzyć fajny związek''.

Polecam przeczytać ten poradnik.

Avatar użytkownika - MojaChwilaNoca
MojaChwilaNoca
Przeczytane:2021-04-11,

Książka ,,Plan na miłość, czyli jak stwórz fajny związek"Logan Ury trafiła w moje ręce całkiem przypadkiem i bez zapowiedzi a ja postanowiłam sprawdzić, czy mój związek jest książkowy.

Książka przedstawia jak w dzisiejszych czasach randkować, jakich błędów się wystrzegać i uświadamia nas, że miłość, jaką znamy z filmów, jest fikcyjna, nie ma związków idealnych, tylko ciężką pracą zdołamy go zbudować.

Bardzo mi się podobał cytata ,, W byciu razem liczy się nie to, co potrafi każdy z partnerów z osobna, lecz to, w jaki sposób wzajemnie na siebie oddziałują " i ja się z nim zgadzam.

W książce znajdziemy również zadania, które pobudzają nas do działania i pozwalają one dostrzec samych siebie.

Randkowanie w dzisiejszych czasach jest trudne. Większa część poszukuje drugiej połówki on-line gdzie kontakt fizyczny jest niemożliwy a dokładnie wiemy, że z ruchów, gestów drugiego człowieka możemy wiele wyczytać.

Sama uważam, że w moim przypadku trafiła strzała Amora i zdecydowanie związek mój opiera się na partnerstwie i wzajemnej tolerancji.

Czy poradnik mnie zaskoczył? Raczej tak, a to za sprawą tego, że nie zdawałam sobie sprawy, jak ciężko jest znaleźć w dzisiejszych czasach nasza drugą połówkę. Książka jest skierowana zdecydowanie do osób poszukujących, a nie będących w stałych związkach.

Podobno przychodzi nagle, gdy na nią wcale nie czekamy. Słyszy się, że jest możliwa od pierwszego wejrzenia.
Miłość, odmieniana przez wszystkie przypadki. Większość z nas, w którymś momencie swojego życia, będzie, była lub jest na etapie poszukiwania swojej połówki. Trzeba przyznać, że nie jest to najłatwiejsze zadanie, bo wbrew pozorom miłość bardzo rzadko sama " puka do naszych drzwi". Trzeba jej to umożliwić i stworzyć odpowiednie warunki, czyli podejmować konkretne działania w celu znalezienia tej upragnionej połówki.

Logan Ury jest psycholożką behawioralną i możemy w skrócie ująć, że na co dzień zajmuje się też swataniem par. Innymi słowy pomaga ludziom w tej niełatwej sztuce, jaką jest znalezienie drugiej osoby, z którą można stworzyć związek. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, gdyż pewnie wielu z Was zdaje sobie sprawę, że od poznania kogoś do tak zwanego bycia razem, dzieli nas długa droga. Dlatego w tym poradniku Logan Ury zdecydowała się podzielić z czytelnikami wieloma wskazówkami dotyczącymi między innymi tego: jak podejść do randkowania, co zrobić, żeby nie zniechęcić się na samym początku i czy wierzyć w tę osławioną iskrę. Ponadto autorka książki wyjaśnia też na co zwrócić uwagę i jak postępować, będąc już w tym stałym, upragnionym przez wielu związku. Psycholożka nie pomija także trudnych tematów, czyli tych związanych z rozstaniem.

Poradnik napisany jest w bardzo przystępny sposób, przytaczane są także historie osób, którym Logan Ury udzielała pomocy w znalezieniu partnera/partnerki. Ponadto po każdym rozdziale znajduje się podsumowanie z kluczowymi wnioskami, co ułatwia zapamiętywanie przeczytanych treści.
Muszę przyznać, że dzięki temu poradnikowi dowiedziałam się paru ciekawych rzeczy i być może inaczej spojrzę na inne kwestie. Dla mnie takie lektury są zazwyczaj inspiracją do zmiany swojego postępowania, wprowadzenia jakichś innowacji, uważam, że od czasu, do czasu warto do nich sięgać. Oczywiście nigdzie nie znajdziemy gotowej recepty na nasze bolączki, ale przecież warto szukać i pracować nad tymi kwestiami, które możemy poprawić.

To co trzeba sobie uświadomić i co podkreśla Logan Ury to fakt, że szczęśliwy i trwały związek trzeba zbudować, nic nie przychodzi samo, dlatego warto się postarać i poszerzać swoją wiedzę na temat relacji, jeżeli chcemy taką stworzyć.

Avatar użytkownika - mysilicielka
mysilicielka
Przeczytane:2021-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Ponoć do XVIII w. miłość traktowana była jako coś podobnego do choroby lub gorączki. Chwilowa namiętność w życiu człowieka, to było coś ważnego do osiągnięcia, ale nie miało nic wspólnego z małżeństwem, które zawierano z rozsądku. Pewnie większość z was powie - jak to dobrze, że już nie potrzebujemy swatek i targów o posag, teraz sami możemy decydować o swoich związkach! Czy na pewno z możliwości wyboru cieszą się osoby, które tracą dni i godziny na portalach randkowych i bezustannie odrzucają kolejnych kandydatów?

Z "Planu na miłość..." wyszedł całkiem przyzwoity poradnik dla osób poszukujących swojej drugiej połówki. Randkowanie to tak naprawdę niełatwa sprawa, a, jak to często bywa, im częściej coś robimy, tym lepiej. Więcej spotkań z nowymi ludźmi to nie tylko kolejne znajomości, ale także poznawanie swoich potrzeb. Niestety jedni z nas czują się niewystarczający, inni odwrotnie - odpychają zbytnią pewnością siebie, a jeszcze ktoś inny nie robi nic, tylko czeka na księcia z bajki, który nigdy nie nadejdzie. Logan Ury pomaga odkryć wszystkie błędy, które popełniamy i prowadzi nas dalej za rękę zarówno przy pierwszych dniach znajomości jak i przy zrywaniu.

Kim jest autorka? Jest podpisana jako coach randkowania, ale (na szczęście) to przede wszystkim dobra psycholożka behawioralna, która od lat interesuje się relacjami między ludźmi. Swoje teorie popiera zdaniem innych badaczy i przykładowymi historiami własnych pacjentów. Jest wiarygodna, wszystko wykłada lekko i z humorem. Sprawiła na mnie wrażenie bardzo sympatycznej i pozytywnej osoby, takiej, która może mnie strofować, a ja się uśmiechnę, a nie obrażę. To ważne, bo przecież podczas poszukiwania partnera odsłaniamy się z dosyć wrażliwej strony. Wzbudza zaufanie i daje nadzieję na szybkie rozwiązanie problemu.

To dobry poradnik dla osób, które szukają miłości, ale mają z tymi poszukiwaniami problemy. Porady autorki pozwalają spojrzeć na różne sytuacje z innej perspektywy. Być może dzięki temu czyjś los się odmieni?

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2021-07-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

Kolejna książka rozwojowa czyli kolejne oczekiwanie czegoś co mnie zaskoczy. Niestety ale już po pierwszych stronach wiedziałam, że książka nie jest dla mnie. Czym bardziej zagłębiałam się w jej treść byłam pewna, że to co autorka napisała mam dawno za sobą – czyli randkowanie, zdobywanie miłości i wszystko co z tym związane. Będąc w długim związku inaczej patrzę na takie książki i na to co się w nich znajduje.

Na wstępie zaznaczę, że według mnie książka jest idealna dla osób, które wchodzą w nowy związek. Polecam ją nastolatkom – niezależnie od płci! Dowiecie się z niej jak randkować, co robić, aby nie wpaść w różne pułapki. Zobaczymy jak prawdziwa miłość różni się od tych w książkach czy filmach, a dodatkowo poczytamy różne anegdotki dotyczące tego pięknego uczucia.

Książka podzielona jest na trzy rozdziały. W pierwszym znajdziemy informacje dotyczące przygotowań do randkowania, podstaw konwersacji, porównania życia z bajką. W drugiej zostaniecie zachęceni do ponownej randki z ukochanym, zobaczycie, że to co w tej chwili chcecie to… tak naprawdę jest złudne i jak się zastanowicie to dana rzecz nie była w ogóle Wam potrzebna. Trzecia część mówi o rozstaniu, o tym jak to zrobić z godnością, jak wyleczyć złamane serce i kiedy zdecydować się na kolejny etap w związku.

Jak sami widzicie, książka idealna dla nastolatek a nie dla osoby, która jest ponad 13 lat w związku. Ale warto przeczytać, by polecać ją innym. W szczególności zachęcam rodziców do zakupu tej książki dla swoich dzieci.

Avatar użytkownika - mucka
mucka
Przeczytane:2021-05-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Aż trudno uwierzyć, że książka Logan Ury to jej debiut. Aktualny, nowoczesny przewodnik po randkach naszpikowany najnowszymi badaniami naukowymi. Pomógł mi zidentyfikować szkodliwe nawyki związane z randkowaniem i wziąć się do ostrej pracy nad znalezieniem osoby, której wciąż szukam!

Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Przekonała mnie, że warto podjąć kroki, by upewnić się, że zmierzam we właściwym kierunku. Ury podzieliła się z czytelnikami historiami sukcesu swoich klientów, co tylko bardziej zachęciło mnie do skorzystania z jej rad! Od pierwszej randki aż do decyzji o ślubie lub... zerwaniu, Logan Ury poprowadziła mnie za rękę. Po prostu za****ta!

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-04-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Logan Ury jest coachem randkowania oraz psychologiem behawioralnym, zatem jej pracą jest pomaganie ludziom zrozumieć relacje międzyludzkie oraz znaleźć swoją drugą połówkę. Zatem w poradniku znajdziecie historie klientów Logan, porady dotyczące szukania partnerów (online i nie tylko), jak przygotować się do randki, kiedy najlepiej odpuścić sobie szkodliwą relację, a kiedy wziąć ślub.

Autorka nie jest typem romantyczki, która czeka na księcia na białym koniu. Jasno zaznacza, że bajki Disneya, które zawsze kończą się szczęśliwie, nie są dobrym wzorcem. Neguje ona „chemię”, która występuje między partnerami, a miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się niezwykle rzadko. Udany i długoletni związek nie spada z nieba – o niego trzeba się postarać. To ciężka praca dwóch stron, która opiera się na wspólnej trosce, zaangażowaniu oraz kompromisach. Wiadomo nie od dziś, że wygląd i namiętność przemijają, zatem trzeba zbudować w związku silniejsze fundamenty.

W książce znajdziecie ankietę, na podstawie której dowiecie się, jakim typem jesteście. Mając już tę wiedzę, z kolejnych rozdziałów poznacie „Wasze” zalety i wady oraz na co zwrócić największą uwagę.

Jeżeli Wy jesteście na etapie szukania miłości lub rozmyślacie, czy Wasz związek ma sens, może się okazać, że praktyczne porady Autorki wiele wniosą do Waszego życia. Dlatego serdecznie zachęcam do sięgnięcia po tę książkę, ponieważ zawiera w sobie wiele cennych informacji, a przy okazji jest przystępnie i ciekawie napisana.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2021-03-29, Ocena: 4, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2021, Recenzenckie,

"Plan na miłość czyli jak stworzyć fajny związek" miałam okazję przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwu Znak-za co bardzo dziękuję.Kiedy otworzyłam @ z propozycja recenzji książki ,uśmiechnęłam się do siebie,bo czy będę w stanie spojrzeć obiektywnym okiem na "poradnik randkowania"kiedy ma się 31 lat stażu małżeńskiego.Moje randkowania dawno się skończyły a i randki z młodzieńczych młodzieńczych lat inaczej wyglądały niż obecnie.Już miałam zrezygnować ale powiedziałam sobie dlaczego by nie spróbować i być może coś wynieść z książki.
"Plan na miłość ...."to w sumie całkiem dobry poradnik dla osób ,które poszukują swojej drugiej połówki.Jak się okazuje współczesne randkowanie to na prawdę niełatwa sprawa.W/g poradnika im więcej poznajemy osób tym lepiej poznajemy samych siebie i swoje pragnienia.Jednym przychodzi to łatwiej,drudzy odpychają się nawzajem a inni nic nie robią tylko czekają na swojego księcia.Niestety jak się okazuje ..."bez pracy nie ma kołaczy" Autorka pokazuje i w sumie prowadzi czytelnika krok po kroku przez cały związek,pokazuje jakie błędy popełniamy w związku i jak przebrnąć kiedy związek wali się .
W książce tej podoba mi się to,że autorka swoje obserwacje na temat randkowania nie wzięła tak sobie z kapelusza ale opiera się na zdaniach innych badaczy i relacjach swoich pacjentów,gdyż autorka jest psychologiem ,która interesuje się relacjami międzyludzkimi.Dlatego w tym wszystkim jest po prostu prawdziwa i wzbudza zaufanie.
W sumie im dalej czytałam "Plan na miłość"..tym bardziej uśmiecha lam się do siebie ,bo zdałam sobie sprawę ,że w sumie współczesne pokolenie nie radzi sobie ze swoimi uczuciami,nie radzi sobie w kontaktach międzyludzkich bo gdyby tak nie było nie powstałaby ta książka.Widać tu gołym okiem ,że komputery i wszelka elektronika zdominowała nasze życie do tego stanu,że nie potrafimy"sklecić" kilku własnych zdań by dać upust naszym emocjom.Musimy we wszystkim mieć podłączony kabelek do prądu by spotkać się,"porozmawiać"na czatach bo w realu nie jesteśmy spojrzeć sobie w oczy..Gdzie te czasy gdzie można było się wygadać i wylać łzy w prawdziwy rękaw przyjaciółki .Przykre to ale bardzo prawdziwe.
Logan Ury widać ,że idealnie wtopiła się z książką bo być może niejedna osoba sięgnie po poradnik by coś z niego wynieść i spróbować porandkować w/g "przepisu".Tym bardziej,że na koniec każdego rozdziału są "kluczowe wnioski" oraz "kluczowe wskazówki" ,które pozwalają zebrać swoje myśli i uporządkować zebrane porady.
Osobiście nie mam nic przeciwko poradnikowi,jednak moje szczęści na zadowolony i szczęśliwy związek czerpię z innego źródła,które jak dotąd daje radę.