Płonące dziewczyny

Wioska z przeszłością

Chapel Croft to mała angielska wioska. W XVI wieku spalono tu na stosie grupę mieszkańców. Jednymi z ofiar były dwie nastolatki. To na ich cześć mieszkańcy robią laleczki z gałązek, które później palą. Zwyczaj ten dla obcych wydaje się makabryczny, jednak dla mieszkańców to część ich tradycji.

Pastorka z tajemnicą

Do tej małej wioski sprowadza się Jack Brooks wraz z nastoletnią córką, Flo. Jack jest pastorką kościoła anglikańskiego. Ma objąć tutejszą parafię. Jej poprzednik popełnił samobójstwo.

Początki pobytu nie są łatwe. Ktoś zostawia jej tajemnicze wiadomości z cytatami z Biblii, zestaw do egzorcyzmów, laleczki z gałązek, które są symbolem dawnych ofiar.
Im bliżej kobiety poznają mieszkańców, tym więcej pojawia się pytań, tajemnic i podejrzeń.

Jack odkrywa, że jej poprzednik bardzo interesował się zaginięciem dwóch nastolatek, które miało miejsce 30 lat temu. Czy za bardzo zbliżył się do odkrycia prawdy? Czy Jack i jej córka są bezpieczne?

Klimatycznie i mrocznie

"Płonące dziewczyny" to nowa książka C.J. Tudor. Byłam bardzo ciekawa tej książki. Poprzednia, "Inni ludzie", zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Autorka mnie nie rozczarowała. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Czuć napięcie, atmosferę tajemnic i skrywanych sekretów.

Bardzo podobał mi się klimat stworzony przez Tudor. Małe miasteczko z interesującą historią. Ciekawi i wyraziści mieszkańcy, którzy kultywują stare zwyczaje. Stara kaplica i dom w otoczeniu cmentarza tworzą mroczny klimat.

Główna bohaterka to pastorka, samotna matka. Autorka nie od razu zdradza nam jej całą historię. Poznajemy ją stopniowo, aby pod koniec złożyć ją w całość. Ona również skrywa tajemnice, zarówno przed mieszkańcami Chapel Croft, jaki i przed swoją córką.
Jack nie zachowuje się jak ksiądz. Ma bardzo luźne i liberalne podejście do życia.

Podobnie jak w poprzedniej książce, tak i w tej nie zabrakło zjawisk nadprzyrodzonych. Wątek ten dodaje trochę grozy i mroku, ale nie jest on mocno rozbudowany. Trochę szkoda, że nie został bardziej rozwinięty.

Podsumowując, lekturę uważam za udaną. "Płonące dziewczyny" to ciekawy, klimatyczny thriller, od którego ciężko się oderwać.

Informacje dodatkowe o Płonące dziewczyny:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-07-28
Tytuł oryginału: The Burning Girls
Dodał/a opinię: Ewelina Facheris

Zobacz opinie o książce Płonące dziewczyny

Kup książkę Płonące dziewczyny

Inni ludzie
C.J. Tudor0
Okładka ksiązki - Inni ludzie

Gabe, wracając pewnej nocy do domu, tkwi w korku za pordzewiałym starym samochodem. Nagle w tylnej szybie widzi twarz dziewczynki. Z jej ust wydobywa...

Debit
C.J. Tudor0
Okładka ksiązki - Debit

Hannah budzi się wśród okaleczonych ciał, metalu i potłuczonego szkła. Została ewakuowana w czasie zamieci wraz z innymi studentami Akademii, po czym autokar...