Pociągi i inne nieszczęścia

Jak mówi ludowe porzekadło „kto się w Polsce urodził, ten się w cyrku nie śmieje”, zwłaszcza jeśli miał ekhm przyjemność przemieszczać się polskimi liniami kolejowymi. Myślicie, że wasze podróże były ciężkie? Przeczytajcie, z czym musiała się mierzyć Anna Cichosz, autorka książki „Dziennik ambiwertyczki. Pociągi i inne nieszczęścia”.
Ambiwertyk to osoba, która ma cechy zarówno ekstrawertyka, jak i introwertyka. Może to stworzyć całkiem ciekawą mieszankę osobowościową. Jedni mają dzięki niej łatwiejsze życie, a inny, no cóż… każdy dzień jest dla nich przygodą.
I o takich przygodach opowiada nam „Dziennik ambiwertyczki”. Ten zbiór krótkich opowieści skupia się głównie na podróżach, w większości są to podróże pociągami, jednak trafimy również na opisy przygód z blablacarami, autobusami miejskimi czy też z niczego się niespodziewającymi, totalnie przypadkowymi kierowcami. Brzmi intrygująco?
Fabuła „Pociągów i innych nieszczęść” skupia się mocno na tym, co może nas spotkać podczas przemieszczania się po kraju, oraz na naszych na to reakcjach. Jak zareagujemy, kiedy kolejny raz trafiamy na zablokowane drzwi pociągu, będziemy się męczyć z przeklętym bagażem czy trafiamy na niezwykle barwnych towarzyszy podróży? Autorka podchodzi do wszystkich przygód z humorem, dzięki czemu książka rozbawiła mnie do łez, i Was pewno też rozbawi.
Naprawdę szczerze polecam wszystkim „Dziennik ambiwertyczki”. To jest książka idealna na podróż – nieważne, czy PKP, czy tylko miejskim autobusem. Mały gabaryt pozwoli schować ją do torebki albo nawet do kieszeni zimowego płaszcza, a jeśli przyjdzie Wam czekać na stacji na opóźniony pociąg, to przeczytacie ją nawet dwa razy, zanim będziecie mogli się rozsiąść w swoim wagonie. O ile ten zostanie do składu doczepiony, bo wiecie – różnie to bywa.

Informacje dodatkowe o Pociągi i inne nieszczęścia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-10-26
Kategoria: Rozrywka, humor
ISBN: 9788396208941
Dodał/a opinię: Alicja_S

Zobacz opinie o książce Pociągi i inne nieszczęścia

Kup książkę Pociągi i inne nieszczęścia

Ziemia winowajców
Anna S. Cichosz0
Okładka ksiązki - Ziemia winowajców

Quasi średniowieczny, fantastyczny świat, a w nim więzienie w formie obozu pracy. Surowy, nieprzyjazny klimat, do którego trafia młoda, niewinna dziewczyna...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis