Początek

Tom 1 cyklu Kroniki tej jedynej

Przeczytałam dziś Początek czyli pierwszą część Kronik tej jedynej.Pierwsza rzecz ,która zwróciła moją uwagę to fakt,że autorka tym razem nie tworzy przypadkowych par,mających ratować świat przed zagrażającym im złem.Tym razem autorka miała zupełnie inny pomysł.Fabuła rozpoczyna sie w sylwetrową noc,podczas której przypadkowo zostaje uruchomiony krąg złej mocy.Na skutek tego wydarzenia zostaje zarażonych kilka osób magiczna choroba,która jest niezwykle śmiertelna i bardzo zaraźliwa.Wybucha pandemia,ludzie umierają masowo a tylko niewielki procent ludzkości okazuje się być odpornym na zarazę.W tym samym czasie u części osób odpornych rodzą się umiejętności magiczne bądź pogłębiają się ich wcześniejsze dary.Społeczeństwo ogarnia chaos,z ludzi wychodza ich charaktery.Ci dobrzy staraja sie pomagać,innym wystarczy sianie zniszczenia i totalnej zagłady...Max i Lana to mieszkańcy Nowego Jorku,którzy postanawiają wydostać sie z miasta by odszukać brata Maxa.Jonah,ratownik medyczny stara się pomóc tak wielu osobom ,jak tylko może.W końcu i on opuszcza Nowy Jork,zabierjąc ze soba lekarkę Rachel,oraz Katie,młoda matke,jej nowo narodzone bliźnięta i osieroconą dziewczynkę.Dziennikarka Arlys i jej przyjaciółka Fred również starają się opuścić Wielkie Jabłko...To ci ludzie postarają się stworzyć nowe społeczeństwo.
Tym razem autorka postawiła na pokazaniu w jaki sposób na ludzi wpływa totalna zmiana życia.Opowiada nie tylko o tym,co sie wydarzyło ale tez i o wpływie tych wydarzeń na ludzkość.Jedni opowiadaja się po stronie zła,inni po stronie dobra.tk wśród ludzi magicznych jak i zwyczajnych społeczeństwo dzieli sie na dobrych i złych,tolerancyjnych i rasistów.Czy bohaterom uda sie stworzyć własne miejsce na ziemi i jak ma się do tego przepowiednia o Jedynej?Kim jest owa wybranka?Na te pytania odpowiada książka.
Ja po jej przeczytaniu byłam mocno zaskoczona.Nora Roberts przyzwyczaiła mnie do pewnych schematów,zwłaszcza w swoich fantastycznych książkach,a tutaj tych schematów brakuje.Dzięki temu książkę czyta się ze sporym zainteresowaniem.
Fabuła obejmuje jeden rok,podobnie jak się zaczęłą ,tak i kończy się w sylwestrowy wieczór kolejnego roku,jednak tym razem świat jest zupełnie odmienny.Mam nadzieje,że kolejne części będą równie zajmujące jak ta pierwsza,a autorka powróci również do postaci drugoplanowych występujących w powieści.

Informacje dodatkowe o Początek :

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018-06-06
Dodał/a opinię: ewa7310

Zobacz opinie o książce Początek

Kup książkę Początek

Potężne, poważne kryzysy wydobywają z nas to, co najlepsze lub najgorsze, niekiedy jedno i drugie. A czasem te potężne, poważne kryzysy na niektórych nie mają wpływu. Co oznacza, że bez względu na okoliczności dupki pozostaną dupkami.

Kiedy są prawa, konieczni są także ludzie, którzy pilnują przestrzegania tych praw, a także ci, którzy rozstrzygają kwestie sporne i ustanawiają przepisy.

Zaklęty w cień
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Zaklęty w cień

Nowa powieść ulubionej amerykańskiej autorki romansów Nory Roberts! Kontynuacja „Sił ciemności”. Światowy bestseller. Connor O’Dwyer...

Świadek śmierci
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Świadek śmierci

Scena nowo otwartego teatru zmienia się w czasie premiery z miejsce zbrodni, której świadkiem jest Eve Dallas. Co więcej właścicielem teatru jest...