Poczuj magię Księżyca

Zastanawialiście się czasami jaki wpływ na nas samych ma księżyc i fazy, w których się w danym momencie znajduje? Od nastoletnich lat czytałam, że każdy etap, w którym obecnie znajduje się nasz satelita daje się odczuć na naszym samopoczuciu czy zwykłych czynnościach jakie wykonujemy. W związku z tym, że lubię takie czytelnicze klimaty z przyjemnością sięgnęłam po tę pozycję, aby zagłębić nieco ten temat.

Zacznę od tego, że książka jest przepięknie wydana. Na zdjęciu próbowałam uchwycić złocenia i srebrzenia, które dodają jej magicznego uroku, doskonale współgrającego z treścią tej pozycji. Jako że mówi się, iż książki nie ocenia się po okładce jest to tylko niezwykle atrakcyjny dodatek do zawartości, która uważam, że przypadnie do gustu początkującym miłośnikom ezoteryki.

Autorka przeplata w treści książki fakty naukowe, myśli filozofów, wierzenia historyczne czy podania by na tacy przekazać nam główne założenie książki jakim jest energia księżyca i jej wpływ na nas, ludzi. W przystępny sposób wprowadza nas w symbolikę naszego satelity, w tym mitologiczną odnoszące się do faz księżyca podkreślając jego oraz ich wagę w życiu istot ludzkich czy natury. Krok po kroku, poprzez znaki zodiaku, zagłębiamy temat, poruszając wiele magicznych aspektów w tym wykorzystanie ziół, kamieni, w zależności od pór dnia i nocy czy pór roku.

Było to niezwykle ciekawa lektura. „Poczuj magię księżyca” jest swego rodzaju mini encyklopedią w pigułce. To poradnik dla osób, które interesują się taką tematyką i dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w zagłębianiu tajników energii i wykorzystywania jej w codziennym życiu.

Lubię czytać książki wprowadzające w tematy przepływu energii między ludźmi i światem. Zawsze wyciągnę z nich wiele ciekawostek. Jeśli nie boicie się takiej tematyki, jesteście otwarci na Nowe spojrzenie, zachęcam Was do sięgnięcia po nią. Nie jest to z pewnością magiczny almanach, ale coś na początek przygody z tą materią.

Informacje dodatkowe o Poczuj magię Księżyca:

Kup książkę Poczuj magię Księżyca

Sekretnik współczesnej czarownicy
Keylah Missen0
Okładka ksiązki - Sekretnik współczesnej czarownicy

Witaj w świecie magii, dzięki której spełniają się marzenia! Ludzie od zarania dziejów wykorzystują czary i zaklęcia, by wpływać na swoje zdrowie...