Poczuj magię Księżyca

Zapraszam cię w podróż po krainie magii Księżyca i jego symboliki

Ciepła i inspirująca książka o Księżycu, jego magii i o tym, jak ją wpleść w swoje życie. Wnosi wiedzę i praktyki mistyczne do współczesnego życia w taki sposób, że każdy może wziąć z tego coś dla siebie. Zawiera wystarczająco dużo informacji, aby można zrozumieć podstawy astrologii księżycowej bez zagubienia jego magiczności.

Informacje dodatkowe o Poczuj magię Księżyca:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-03-15
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Magia Lunar

Tagi: Umysł ciało duch

Kup książkę Poczuj magię Księżyca

Poczuj magię Księżyca - opinie o książce

Mało kiedy sięgam po poradniki ale są takie co mnie zaintrygują. Tak było z "Poczuj magię księżyca". Przyciągnęła mnie okładka, która jest bardzo dobrze zrobiona. Poradnik nie jest gruby ale za to pięknie zrobiony. Czy marzyliście jako dziecko, by poznać księżyc? O czym marzyliście?

Księżyc zwykle kojarzy nam się z fazami i zaćmieniem. Mało kiedy zwracamy uwagę, jaki ma on wpływ na nasze życie. Mamy tu podział na rozdziały, które nie są długie a napisane lekkim i przyjemnym językiem. Dodatkowo autorka przeplata nam fakty naukowe z przemyśleniami filozoficznymi. Do tego dokłada nam historię i wierzenia związane z księżycem. Niektóre są nam znane inne zaskakują całkowicie czytelnika. Powiem szczerze, że uwielbiam mitologię w książkach nie tylko tych typu poradnik ale także obyczajowej. I nie spotkałam się z mitologią księżycową. A księżyc ma w sobie magię.

Autorka przekazuje nam wiedzę jak oddziaływuje na nas księżyc, jego poszczególne fazy, a także uczy nas jak to wykorzystać. W poradniku jest wiele porad jak wykorzystać poszczególne fazy księżyca, amulety związane z magią oraz szereg rytuałów. Pokazuje nam tez symbolikę księżyca w różnych kulturach nie tylka naukowa ale także mityczną. Możemy poznać no, jaki księżyc ma wpływ na poszczególne znaki zodiaku. Poznajemy imiona księżyca, a także rośliny związane z księżycem. Muszę przyznać, że to była ciekawa lektura na temat roślin. Niektóre jak np rozmaryn nigdy nie kojarzyły mi się z księżycem. W zasadzie w ogóle nie kojarzę roślin w kontekście tego satelity. Poznajemy także kamienie księżycowe.  Poza tym jednym znanym pod tą nazwą pokazuje nam pozostałe , które łączą się z księżycem jak kwarc czy turkus.

Poradnik jest pięknie wydany, z ilustracjami czarno-białymi, z pięknie zaczętymi rozdziałami. Jest też bardzo dobrze oznaczony, o czym będzie dany rozdział, lub jego część. Napisany przystępnym językiem z dużą dawką informacji, które nie są zbędne. Całość czyta się szybko i przyjemnie. Na tych 200 stronach autorka zawarła bardzo dużo  informacji, zagadnień, opisów, faktów, astrologii i mitologii. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo książka cieszy wizualnie oko co sprawia, że memy większa przyjemność czytania. Polecam serdecznie, poczujcie magię księżyca.

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2023-04-16,

Księżyc wykorzystuje mnóstwo mocy

Kiedy pędzimy od pracy do osobistych obowiązków i wszystkiego pomiędzy jest jedna kosmiczna królowa, która rzuca na nas światło pod koniec każdego dnia — wiecznie tajemniczy i magiczny księżyc.

Mając moc kontrolowania przypływów i rytmu natury, astrologowie wierzą, że fazy księżyca wpływają również na nasze fale emocji.

„Księżyc działa na nas w chwili narodzin, a astrologowie twierdzą, że to, podczas której jego fazy przyjdziemy na świat, do pewnego stopnia przesądza o naszej osobowości i typie energii”.

Księżyc był kojarzony z magią i mistycyzmem od zarania dziejów, w różnych kulturach i tradycjach. Księżyc jest związany z intuicją, zmianą, płodnością, refleksją — wszystkim, co kobiece.

„Księżyc to czarodziejka i mędrczyni. To dziewica i matka. To pająk tkający sieć przeznaczenia. Ma oblicze trzech — prządki i parek, które przyjdą po nas, gdy nić życia zostanie przecięta. Może być też jak furie przynoszące odpłatę lub zemstę”.

Moc energii Księżyca jest niezaprzeczalna i jesteśmy tego świadkami w zmieniających się przypływach, snach i cyklach naszego ciała. Synchronizowanie naszego życia z jego fazami może pomóc nam żyć w większej harmonii z naturą i jej ciągle zmieniającymi się porami roku.

Ta książka to pięknie ułożony zbiór informacji o różnych fazach księżyca, kulturach, historycznych wierzeniach i rytuałach. Obejmuje również znaki zodiaku i kryształy używane podczas określonych cykli księżyca. Polecam!

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-04-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Zastanawialiście się czasami jaki wpływ na nas samych ma księżyc i fazy, w których się w danym momencie znajduje? Od nastoletnich lat czytałam, że każdy etap, w którym obecnie znajduje się nasz satelita daje się odczuć na naszym samopoczuciu czy zwykłych czynnościach jakie wykonujemy. W związku z tym, że lubię takie czytelnicze klimaty z przyjemnością sięgnęłam po tę pozycję, aby zagłębić nieco ten temat.

Zacznę od tego, że książka jest przepięknie wydana. Na zdjęciu próbowałam uchwycić złocenia i srebrzenia, które dodają jej magicznego uroku, doskonale współgrającego z treścią tej pozycji. Jako że mówi się, iż książki nie ocenia się po okładce jest to tylko niezwykle atrakcyjny dodatek do zawartości, która uważam, że przypadnie do gustu początkującym miłośnikom ezoteryki.

Autorka przeplata w treści książki fakty naukowe, myśli filozofów, wierzenia historyczne czy podania by na tacy przekazać nam główne założenie książki jakim jest energia księżyca i jej wpływ na nas, ludzi. W przystępny sposób wprowadza nas w symbolikę naszego satelity, w tym mitologiczną odnoszące się do faz księżyca podkreślając jego oraz ich wagę w życiu istot ludzkich czy natury. Krok po kroku, poprzez znaki zodiaku, zagłębiamy temat, poruszając wiele magicznych aspektów w tym wykorzystanie ziół, kamieni, w zależności od pór dnia i nocy czy pór roku.

Było to niezwykle ciekawa lektura. „Poczuj magię księżyca” jest swego rodzaju mini encyklopedią w pigułce. To poradnik dla osób, które interesują się taką tematyką i dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w zagłębianiu tajników energii i wykorzystywania jej w codziennym życiu.

Lubię czytać książki wprowadzające w tematy przepływu energii między ludźmi i światem. Zawsze wyciągnę z nich wiele ciekawostek. Jeśli nie boicie się takiej tematyki, jesteście otwarci na Nowe spojrzenie, zachęcam Was do sięgnięcia po nią. Nie jest to z pewnością magiczny almanach, ale coś na początek przygody z tą materią.

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2023-03-27, Ocena: 4, Przeczytałam,

Księżyc jest wszystkowidzącym okiem pośród nocy.

Hejka!
Czy zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ na nasze życie, na nasze istnienie na świecie ma księżyc? Jeżeli chociaż raz zadaliście sobie takie pytanie, albo jesteście chociaż trochę zainteresowani tym tematem, to mamy dzisiaj książkę, która da wam trochę odpowiedzi, bądź wskazówek. Zapraszamy dzisiaj na recenzje książki "Poczuj magię księżyca" od Wydawnictwa Muza oraz Keylah Missen.

"Księżyc to czarodziejka i medrczyni. To dziewica i matka. To pająk tkajacy sieć przeznaczenia. Ma oblicze trzech - prządki i parek, które przyjdą po nas, gdy nić życia zostanie przecięta."

Może zaczniemy od tego, że z początku, przed przeczytaniem książki myślałyśmy, że ta książka to będzie bardziej bajka, wymyślona historia o księżycu i jego mocach. Jednak później podczas czytania zobaczyłyśmy że zawiera wiele ciekawych wskazówek, informacji oraz zagadnień dotyczących samego księżyca, jak i jego powiązań w życiem codziennym.
Ciekawymi zagadnieniami jak dla nas były wpływy księżyca na nasz organizm, cykl miesiączkowy czy na nasze narodziny. Interesujące również były powiązania z mitologią czy historią.
Według nas książkę podpiełybyśmy bardziej jako opowieść z ciekawostkami niż poradnik, gdyż znajdziemy tam masę interesujących rzeczy, które mają zastosowanie praktycznie w całym naszym życiu.
Bardzo podobała na się również tematyka związana z rytuałami, amuletami czy z samą medytacją. Niektóre z tych czynności ciężkie do zrealizowania, jednak sama otoczka klimatu i tej mocy księżyca ma bardzo przyjemne oddziaływanie na psychikę i zachowanie czytelnika.
Jest to opowieść o wpływie księżyca na całe nasze życie. Książka ta rozświetla nam drogę i rozjaśnia umysł względem pojęcia księżyca, teraz po przeczytaniu książki zdajemy sobie sprawę, że jest on czymś więcej niż saletitą Ziemi i ma na nas ogromny wpływ.
Dodatkowo bardzo podobały nam się wszelakie obrazki ukazujące powiązanie z danym polączeniem z naszym satelitą.
Brawa należą się również wydawnictwu, gdyż książka, obrazki, okładka, wszelkie ozdoby w tyk poradniku wyglądają zachwycająco.

Jeżeli, więc macie ochotę zapoznać się i dowiedzieć trochę o naszym księżycu, o jego wpływie na nasze życie, to ogromnie wam tę pozycję polecamy. Nam się bardzo podobała. Miłego dnia :)

Rzadko sięgam po takie książki, ale zagadnienie jakie poruszyła tu autorka, zaintrygowało mnie i poczułam wielką chęć poznania nowych informacji o księżycu. Do tego cudowna okładka tak lśni i mieni się wszystkimi kolorami, że każda okładkowa sroka, do których i ja należę, nie przejdzie obojętnie. Na wielkie uznanie zasługuje szata graficzna lektury. Poza tym znajdziecie tu tajemnicze ilustracje, piękną czcionkę oraz różne porady.

Jak wiadomo od pradawnych czasów czczono księżyc i wierzono, że ma on ogromny wpływ na Ziemię, naturę, a nawet na organizm ludzki. Wiecie co, mieli zupełną rację. Fazy księżyca w większym lub mniejszym stopniu oddziałują na nasz organizm. Ja na przykład należę do osób, które przez kilka dni w czasie pełni nie może spać. Naprawdę wtedy jestem jakaś rozdrażniona i nie ma szans bym się wyspała. Moja dalsza krewna, gdy była młodsza lunatykowała wtedy. Co dziwne w pozostałe fazy zachowywała się całkiem normalnie.

Z książki dowiedziałam się, że nasz satelita wpływa także na cykl kobiet i jest powiązany ze znakami zodiaku.
Ta pozycja nie jest jak zwykły poradnik. W przystępny i zrozumiały sposób pisarka dostarczyła ogrom przydatnych informacji. Każdy wyniesie stąd coś dla siebie. Fani zielarstwa dowiedzą się jak przyrządzać eliksiry z magicznych roślin i jak wykorzystywać je w domowym lecznictwie. Są też porady jak rzucać zaklęcia i wykorzystywać amulety.

Poza tymi i innymi mądrościami, o których nie chce za dużo pisać, by nie zepsuć wam przyjemności z czytania, mamy genezę powstania księżyca, dlaczego nazwany został satelitą, jego przeróżne nazwy i powiązania prawie z każdą dziedziną naszego codziennego życia. Jestem pewna, że o wielu aspektach nigdy nie słyszeliście.

Ja pochłaniałam w ekspresową prędkością treść dzieła autorki. Duża tu zasługa jej plastycznego i lekkiego pióra oraz naprawdę przeogromnej wiedzy na ten temat. Jestem pod wrażeniem i planuję w niedługim czasie ponownie przeczytać książkę, by utrwalić sobie wszystkie zapoznane informacje. Są one dla mnie ważne i potrzebne.

Z całego serca polecam wam to dzieło. Koniecznie sięgnijcie. Myślę, że nie pożałujecie!

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2023-04-18, Ocena: 4, Chcę przeczytać,

,,Poczuj magię księżyca" to ciekawa i przystępna lektura. Nie wszystko co zostało zawarte w tej książce mnie przekonuje, jednak wyciągnęłam z niej też coś dla siebie.

Autorka wyjaśnia w niej różne procesy, które mają miejsce dzięki księżycowi, jak funkcjonują dzięki niemu różne rzeczy. Przywołuje również interesujące wiadomości dotyczące miejsca księżyca w różnych kulturach, jaką rolę odgrywa on w wierzeniach czy w mitologiach.

Ten fragment kulturowo-historyczny bardzo mi się spodobał. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy.

W książce znajdziemy również informacje o różnego rodzaju rytuałach, medytacjach. Przeczytamy o właściwościach różnych roślin, kamieni naturalnych. A także o tym jaki wpływ ma na nas księżyc, jego konkretne fazy.

Jeśli chodzi o całokształt to musze przyznać, że podobał mi się ten tytuł.

,,Pra­daw­ne przy­sło­wie głosi, że Słoń­ce zna nasze ciało, za to Księ­życ - naszą duszę. Jako lu­dzie po­dob­nie jak księ­życ prze­cho­dzi­my ko­lej­ne, od­mien­ne fazy."

Od pradawnych czasów księżyc był czczony, albo wzbudzał lęk. W książce ,,Poczuj magię księżyca" znajdziemy mnóstwo ciekawostek. Poniekąd to poradnik, chociaż tu bym polemizowała. Pod koniec mamy trochę wskazówek, jednak większa część jest swego rodzaju opowieścią.
Autorka fantastycznie zebrała w jednym miejscu przeróżne mity i wierzenia, a nawet baśnie, w których występuje księżyc.
Ponadto dowiemy się też o jego poszczególnych fazach i ich wpływie na nasz organizm, jak i otaczająca nas przyrodę.
Najbardziej zaciekawiły mnie właśnie wyżej wspomniane nawiązania do mitologii, ale też medytacja oraz pojęcie ,,księżyc niebieski".

Dla osób interesujących się magią, też znajdzie się tu trochę inspiracji.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a do tego pochwała należy się za bardzo ładne wydanie.

,,Ener­gia księ­ży­co­wa sta­no­wi po­karm - za­rów­no dla ciała, jak i dla emo­cji."

Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-03-25, Przeczytałem,

"Księżyc to zwierciadło naszych marzeń, odbicie naszych nadziei i cień naszych lęków."
Fatoumata Kebe

"Poczuj magię Księżyca"

Patrząc w Księżyc zawsze czułam coś magicznego, przyciągającego. Temat od zawsze mnie fascynował, więc z wielką przyjemnością przeczytałam książkę Keylah Missen autorki bestselleru "Sekretnik współczesnej czarownicy". Autorka w bardzo przystępny sposób uzmysławia nam, że naszym życiem kieruje coś więcej niż my sami.

Czternaście głównych rozdziałów z którego każdy rozpoczyna się cytatem różnych znanych osób.

"Ciemność pozwala Księżycowi lśnić. Pomyśl, że i ty możesz olśniewać w najmroczniejsze dni."
Carol Miller

Książka to prawdziwa perełka dla tych, którzy interesują się Księżycem.
Autorka zadbała nawet o sam początek, czyli jak narodził się Księżyc. Na co jeszcze ma wpływ i z czym na przykład można go powiązac:
* można sprawdzić, który Księżyc do nas przynależy
* co ma wspólnego z roślinami leczniczymi
* a może chcecie sobie dobrać odpowiedni amulet i talizman
* a jak oddziałuje na naszą psychikę
Jakie inne, to już sami musicie przeczytać...

Z książki możemy się dowiedzieć, że aby najlepiej wykorzystać i poczuć energię księżycową trzeba mieć na uwadze fazy Księżyca, które mają swoje moce.

Autorka ma bardzo dużą wiedzę magiczną. Czytanie jej sprawia przyjemność, ponieważ ma lekkie i przyjemne pióro. Interesująco oraz zachęcająco przedstawiła temat magii Księżyca.

Czy wiecie jak narodził się księżyc?

Albo, że słowo ,,satelita", a takim właśnie ziemskim satelitą on jest, po polsku oznacza ,,opiekun"?

To właśnie księżyc sprawuje pieczę nie tylko nad prawidłowym cyklem ziemskim, prądami, ale i menstruacją. Wpływa na nas od chwili narodzin, chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Czy jest wśród Was ktoś, kto urodził się podczas nowiu?

Jeśli tak, może od razu skonfrontować twierdzenie, że takie osoby są impulsywne i uczą się metodą prób i błędów.

W książce poznamy kilka mitów, które traktują o księżycu. Dowiemy się, że nazwa ,,poniedziałek" pochodzi właśnie od słowa ,,luna", czyli księżyc.

Jak on wpływa na rośliny?

A jak na zwierzęta?

Co to jest robacza pełnia?

O jakich porach najlepiej czarować i za pomocą jakich talizmanów się chronić?

Tego wszystkigo dowiecie się z lektury, która napisana jest bardzo przystępnie i ma wiele ciekawostek.

Jeśli więc interesuje Was magia i astrologia, to zapraszam w podróż po księżycu i jego tajemnicach.

"Poczuj magię księżyca" to książka autorstwa Keylah Missen wydana przez Wydawnictwo Muza [współpraca reklamowa z @wydawnictwomuza].

Jest to ciekawa pozycja dla początkujących, chcących dowiedzieć się, jakie znaczenie w codziennym życiu odgrywa nasz ziemski satelita. Autorka zaprasza nas "w podróż po krainie magii księżyca i jego symboliki". Podróż tę odbędziemy podczas lektury magii księżyca, inspirując się i wplatając magię w swoje życie.

Autorka w głównej mierze koncentruje się na przekazaniu nam wiedzy potrzebnej do zrozumienia, jaką rolę odgrywa księżyc, jaka jest jego symbolika w ramach różnych kultur, historia nie tylko ta naukowa, ale także mitologiczna i mityczna w różnych kulturach.

Dowiadujemy się, jak na nas oddziałują ciała niebieskie, czym charakteryzują się poszczególne fazy takie jak nów, pełnia, garbaty czy czerwony księżyc, jakie są rodzaje energii i jak wpływają one na nas. Autorka wspomina także o tzw. magii księżycowej, bóstwach księżycowych, zwierzętach totemicznych.

Znajdziemy także mnóstwo ciekawych zaklęć i rytuałów, które są opisane w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Na końcu książki zaś zamieszczony został wykaz dodatkowych lektur, które, jak to określa autorka, mogą okazać się przydatne na ścieżce lepszego poznania księżycowej magii i samej naszej mistycznej towarzyszki.

Jakie są natomiast moje odczucia względem tej książki? Jak już wspomniałam na początku, jest to dobra lektura dla osób zaczynających ze świadomym obcowaniem z księżycem. Jest to książka lekko napisana, czyta się ją szybko i przyjemnie. Mimo, że moim zdaniem bardziej angażujący był napisany wcześniej przez Keylah Missen "Sekretnik czarownicy", który gorąco polecam jako jedną z pozycji również dla początkujących wiedźm i magów, to i tak warto sięgnąć po obie pozycje.

Dodatkowo wspomnę o tym, że książka jest ładnie wydana, zawiera wiele schematów, rysunków obrazujących wspominaną treść, symbole, fazy księżyca.

Ciekawa dla mnie była również sama postać autorki, która już jako dziewczynka nauczyła się wykorzystywać energię wszechświata, a później została uczennicą australijskiej wiedźmy. To też sprawia, że otrzymujemy dość niecodzienną perspektywę.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Muza.

Sekretnik współczesnej czarownicy
Keylah Missen0
Okładka ksiązki - Sekretnik współczesnej czarownicy

Witaj w świecie magii, dzięki której spełniają się marzenia! Ludzie od zarania dziejów wykorzystują czary i zaklęcia, by wpływać na swoje zdrowie...