Poczuj magię Księżyca

Mało kiedy sięgam po poradniki ale są takie co mnie zaintrygują. Tak było z "Poczuj magię księżyca". Przyciągnęła mnie okładka, która jest bardzo dobrze zrobiona. Poradnik nie jest gruby ale za to pięknie zrobiony. Czy marzyliście jako dziecko, by poznać księżyc? O czym marzyliście?

Księżyc zwykle kojarzy nam się z fazami i zaćmieniem. Mało kiedy zwracamy uwagę, jaki ma on wpływ na nasze życie. Mamy tu podział na rozdziały, które nie są długie a napisane lekkim i przyjemnym językiem. Dodatkowo autorka przeplata nam fakty naukowe z przemyśleniami filozoficznymi. Do tego dokłada nam historię i wierzenia związane z księżycem. Niektóre są nam znane inne zaskakują całkowicie czytelnika. Powiem szczerze, że uwielbiam mitologię w książkach nie tylko tych typu poradnik ale także obyczajowej. I nie spotkałam się z mitologią księżycową. A księżyc ma w sobie magię.

Autorka przekazuje nam wiedzę jak oddziaływuje na nas księżyc, jego poszczególne fazy, a także uczy nas jak to wykorzystać. W poradniku jest wiele porad jak wykorzystać poszczególne fazy księżyca, amulety związane z magią oraz szereg rytuałów. Pokazuje nam tez symbolikę księżyca w różnych kulturach nie tylka naukowa ale także mityczną. Możemy poznać no, jaki księżyc ma wpływ na poszczególne znaki zodiaku. Poznajemy imiona księżyca, a także rośliny związane z księżycem. Muszę przyznać, że to była ciekawa lektura na temat roślin. Niektóre jak np rozmaryn nigdy nie kojarzyły mi się z księżycem. W zasadzie w ogóle nie kojarzę roślin w kontekście tego satelity. Poznajemy także kamienie księżycowe.  Poza tym jednym znanym pod tą nazwą pokazuje nam pozostałe , które łączą się z księżycem jak kwarc czy turkus.

Poradnik jest pięknie wydany, z ilustracjami czarno-białymi, z pięknie zaczętymi rozdziałami. Jest też bardzo dobrze oznaczony, o czym będzie dany rozdział, lub jego część. Napisany przystępnym językiem z dużą dawką informacji, które nie są zbędne. Całość czyta się szybko i przyjemnie. Na tych 200 stronach autorka zawarła bardzo dużo  informacji, zagadnień, opisów, faktów, astrologii i mitologii. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo książka cieszy wizualnie oko co sprawia, że memy większa przyjemność czytania. Polecam serdecznie, poczujcie magię księżyca.

Informacje dodatkowe o Poczuj magię Księżyca:

Kup książkę Poczuj magię Księżyca

Sekretnik współczesnej czarownicy
Keylah Missen0
Okładka ksiązki - Sekretnik współczesnej czarownicy

Witaj w świecie magii, dzięki której spełniają się marzenia! Ludzie od zarania dziejów wykorzystują czary i zaklęcia, by wpływać na swoje zdrowie...