Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej

Tom 1 cyklu Podróże Julki i Krzysia

Zapewne każdy z nas będąc małym dzieckiem zawsze miał ochotę zwiedzać i poznawać różne ciekawe miejsca oraz ich historie. Dlatego dzisiaj przychodzę do Was z pozycją idealną dla dzieci, które są łakome przygód i zwiedzania. Razem z autorem książki oraz Julką i Krzysiem wybiorą się powiem w podróż odwiedzając Zamki Polski Południowej. W podróży tej dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy na temat zamków, a także odkryją poniekąd ich historie.

„Dzieci wybudziły się z drzemki dziesięć minut przed miejscem docelowym, którym był zamek w Mosznej. Jest to tak naprawdę pałac, gdyż jego dominującą funkcją nie były cele obronne, tylko mieszkalne. Mimo to przyjęło się używać nazwy „zamek”. Ma on tyle pomieszczeń, ile jest dni w roku, a wież, szczytów i iglic wybudowano łącznie dziewięćdziesiąt dziewięć.”

Muszę przyznać, że nie wiedziałam o wielu zawartych informacjach o zamkach, dlatego dzięki tej pozycji sama zdobyłam cenne informacje. Więc jak widać, nie tylko dzieci mogą skorzystać z tej pozycji.
Wybieramy się szlakiem zamków, jeden z wymienionych sama odwiedziłam, a mianowicie Ogrodzieniec (miałam po drodze do szkoły).

„Kolejny cel wakacyjnej wyprawy stanowiły ruiny twierdzy w Olsztynie. To jeden z zamków jurajskich, które budowano na szczytach trudno dostępnych skał, stąd ich nazwa – Orle Gniazda.”

Zamki to niezwykłe budowle, z których czasem pozostają tylko ruiny. Jednak nie zmienia to faktu, że za każdym z nich kryje się inna legenda, którą warto poznać. Marek Marcinowski w swojej książeczce pokazuje, że wycieczki rodzinne są nie tylko mile spędzanym czasem, ale również potrafią uczyć i kształcić. Autor włożył serce w napisanie tej książki i to widać gołym okiem. Cała książka została pięknie wydana. Twarda oprawa oraz piękne ilustracje wykonane przez Mariusza Hołod sprawiają, że miło wziąć tę pozycję w ręce.

"Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej" to niezwykle ciekawa pozycja zawierająca wiele ważnych informacji na temat zamków. Dodatkowo na końcu znajdziecie quiz oraz zadania na wspólny czas. Gorąco polecam.

Informacje dodatkowe o Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-11-28
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:Mariusz Hołod
Dodał/a opinię: Grażyna Wróbel

Tagi: zamki zamki polski południowej legendy

Zobacz opinie o książce Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej

Kup książkę Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej

Ekoliski. Misja ratowania Ziemi
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Ekoliski. Misja ratowania Ziemi

Dwa sympatyczne liski, Miłka i Miłek, zabierają dzieci w podróż po Układzie Słonecznym. Wspólnie z nimi poszukują planety równie pięknej...

Cienie przeszłości
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Cienie przeszłości

Andrew Freshet, ścigany przez cienie przeszłości nowojorski finansista, próbuje odnaleźć się w chaosie własnego życia. Po krótkiej bezczynności powraca...

Forget Me Not
Julie Soto