Podróżniczka

Tom 2 cyklu Pasażerka

"Podróżniczka" to drugi tom cyklu "Passenger" autorstwa Alexandry Bracken.

W tym tomie poznajemy dalsze perypetie Etty oraz Nicholasa, którzy przemieszczają się pomiędzy epokami, gdzie poszukują astrolabium, najpotężniejszego artefaktu pośród podróżników. Niestety swoje dalsze poszukiwania muszą prowadzić oddzielnie, jednak nie sprawia to, że się poddają. Wręcz przeciwnie, rozłąka oraz myśl o ponownym wspólnym spotkaniu zachęca obojgu do szybszego i sprawniejszego działania.

Książka zaciekawiła mnie w większym stopniu niż tom pierwszy, który momentami mnie zanudzał. Autorka swoim lekkim piórem sprawia, iż książkę czyta się błyskawicznie, a momentami śmieszne i ciekawe dialogi wywołują u czytelnika uśmiech na twarzy. Akcja jest wartka i dynamiczna, a opisy epok rzeczywiste i autentyczne. Powieść jest barwna, a ciekawe, realne i zaskakujące opisy miejsc i bohaterów wciągają nas jeszcze bardziej. Bohaterzy z tomu na tom stają się dojrzalsi, a ja, jak nie było w poprzednim tomie, zaczęłam momentami utożsamiać się z główną bohaterką.

Kolejnym plusem powieści jest jej niepowtarzalność. Owszem, historia miłosna podczas, której bohaterzy przenoszą się w czasie, czyli schemat powtarzany w wielu innych znanych bądź mniej znanych dziełach. Jednak w tej serii, zauważyłam, iż autorka napisała książkę z pomysłem, aczkolwiek momentami wydawało mi się, że została napisana całkowicie spontanicznie. Wątki poruszane przez autorkę, interesują, wzruszają a momentami bawią czytelnika, przez co całokształt wypada niezwykle imponująco spośród innych książek z tego gatunku.
Warto także wspomnieć o przepięknej mapce na początku książki, dzięki której mogłam z wizualizować miejsca opisywane przez autorkę, oraz o przykuwającej wzrok okładce.
Podsumowując, warto przebrnąć przez tom pierwszy serii, aby móc zaskoczyć się oraz zainteresować "Podróżniczką".

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia portalu czytampierwszy.pl!

Informacje dodatkowe o Podróżniczka:

Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Dodał/a opinię: Wiiki_books

Zobacz opinie o książce Podróżniczka

Kup książkę Podróżniczka

Przysięgi są dla świętych i naiwnych. Zwykle nie możemy nawet dotrzymać tych, które składamy samym sobie.

Każdy jest czyimś niewolnikiem, czy sobie to uświadamia, czy nie.

Po zmierzchu
Alexandra Bracken0
Okładka ksiązki - Po zmierzchu

Mam na imię Ruby. Nie mogę oglądać się za siebie. Wraz z tymi, którzy przetrwali, kieruję się na północ, aby uwolnić tysiące więzionych dzieci...

Srebro w kościach
Alexandra Bracken0
Okładka ksiązki - Srebro w kościach

Pierwszy tom nowej serii fantasy Alexandry Bracken, autorki cyklu Mroczne umysły orazbestsellerowejpowieści ,,Lore". Historiainspirowana legendą arturiańską...