Pokuta

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2018-10-17
Dodał/a opinię: Aneta Garbas

Zastanawiam się, jak młody i wykształcony mężczyzna, na co dzień mający na sobie garnitur, może wykreować takiego obłąkańca? Nieważne, nie muszę wiedzieć. A chyba tylko autor zna odpowiedź.
Grzech, Ofiara i Pokuta to dość mocne lektury. Nie dla widzów o słabych nerwach.
Jak Grzech mi zasmakował, a Ofiara już mniej, tak ostatnia część Pokuta, przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
To było ohydnie dobre, ohydnie krwiste i ohydnie niesmaczne.
Takie stworzone piekło dla czytelnika, jakim jestem ja, było dla mnie niebem. Przerażająco dobra! Ja chcę jeszcze więcej.
"To właśnie ja. Jestem tam. Akuku".
Eryk Deryło, który jest związany z naszym złym bohaterem, odkrywa w tej części swoją przeszłość. Nie tylko zresztą on.
A seryjny zabójca, psychopata wreszcie trafia w ręce policji. Dziwnym trafem, przebywając w zamknięciu Józef Dycz, zabójca w sutannie, zna szczegóły kolejno popełnianych morderstw. Kto więc dokonuje brutalnych zbrodni? Czy słynny Cztery Iks odpokutuje za wszystkie czyny?
W całej tej historii, w Lublinie nie jest to jednak koniec ofiar. Istne szaleństwo tam się wyprawia. Nic nie zdradzę, nic nie powiem. Dzieje się i to krwisto i niesmacznie.
"Właśnie wtedy zrodził się de Sade".
Czytając trzecią część, trochę robiło mi się słabo i dziwnie odpychająco. Jednak nie sposób było się oderwać od tej chorej postaci, jaką jest Cztery Iks. Krótkie rozdziały, zmiennie prowadzona akcja i jej tempo spowodowały, że bardzo szybko poznałam jej koniec.
Na koniec, nie kojarzę by do tej pory, autor w poprzednich częściach w jakiś sposób wykorzystał humor. Tu się on pojawia i czasem pozwolił mi odetchnąć od tych opisanych okropieństw.

Zobacz opinie o książce Pokuta

Kup książkę Pokuta

Pakiet: Grzech / Ofiara / Pokuta / Trauma / Klątwa
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Pakiet: Grzech / Ofiara / Pokuta / Trauma / Klątwa

Kultowa seria z Erykiem Deryło! Odpuszczenie grzechu wymagało ofiary. Potem przyszedł czas na pokutę. Czy da się przeżyć traumę? Odczarować klątwę...

Rzeźnik
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Rzeźnik

Wstrząsający portret jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców. Powieść inspirowana prawdziwą historią seryjnego mordercy Józefia Cyppka, Rzeźnika...