Popękane miejsca

,,Popękane miejsca" Michele Phoenix to idealna lektura na jesienne dni. Kubek gorącej, aromatycznej herbaty, puszysty kocyk, nastrojowe, dobre światło, książka w rękach - i mamy pełnię czytelniczego szczęścia, któremu niestraszny wiatr i deszcz za oknem. W takiej właśnie atmosferze czytałam tę powieść, ale sądzę, że można ją poznawać w każdych warunkach, gdyż akcja wciąga od pierwszych stron. Od początku orientujemy się, że życie głównej bohaterki nie było usłane różami. Shelby to młoda kobieta pragnąca uciec od bolesnych wspomnień z dzieciństwa, które kojarzy się jej niezmiennie z brutalnym ojcem. Jego cień prześladuje ją nawet po latach, gdy wydawać by się mogło, że z uporem godnym podziwu poukładała sobie życie. Niespodziewany ,,spadek", jaki zostawia jej po śmieci znienawidzony ojciec, burzy nagle ten racjonalny porządek, sprawiając, że bohaterka staje przed wielkim wyzwaniem. W wewnętrznych zmaganiach pomaga jej brat, z którym wiąże ją głęboka przyjaźń i piętno zmarnowanego dzieciństwa. Na horyzoncie pojawia się też nowa przyjacielska dusza pod postacią przystojnego kolegi po fachu. Jednak relacje ze Scottem szybko komplikują się bardziej, niż można by przypuszczać. ,,Popękane miejsca czyta się jednym tchem, poznając na zmianę teraźniejszość i przeszłość Shelby. O wydarzeniach sprzed lat opowiada ona sama i ta pierwszoosobowa relacja sprawia, że czytelnik bardzo identyfikuje się z bohaterką, nawiązując z nią szczególną więź emocjonalną. Interesujące są codzienne perypetie bohaterów, ich trudne wybory, dylematy, bolesne wspomnienia, relacje z innymi ludźmi. Na uwagę na pewno zasługują opisy przeżyć wewnętrznych oraz dialogi, w których nie ma miejsca na banał i sztampę. To wzruszająca i dająca do myślenia lektura, obok której nie da się przejść obojętnie. Polecam szczerze! BEATA IGIELSKA

Informacje dodatkowe o Popękane miejsca:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2015-06-14
ISBN: 978-83-7516-742-9
Dodał/a opinię: allison

Zobacz opinie o książce Popękane miejsca

Kup książkę Popękane miejsca