Popiół i czerwień

Wydawnictwo: Kwiaty Orientu
Data wydania: 2016-10-31
Dodał/a opinię: luimig

Pewien mężczyzna pewnego razu wyjechał otwierać nowy rozdział swojego życia w obcym kraju. Niestety uwagi na panującą tam zarazę wszystko skomplikowało się, pewni ludzie podejrzewają go o to że jest ofiarą zarazy, a pewna firma odwleka przyjęcie go do obiecanej pracy. W pewnym kraju zaś gdzie przeszłość miała pozostać za nim, ginie była żona i były pies padając ofiarą pewnego morderstwa - niestety w mieszkaniu "naszego" pewnego mężczyzny. Niestety pewnemu mężczyźnie ostatniego dnia urwał się film, wie jednak że chyba to nie on... Gdy mężczyzna dowiaduje się o zbrodni robi to, co zrobiłby każdy zdrowo myślący człowiek - ucieka. I tak akcja zaczyna się coraz bardziej rozkręcać... Z mojego punktu widzenia książka jest wciągająca, ale cały czas czekałam na "coś więcej". Czytając kolejne strony liczyłam, że wydarzy się coś zaskakującego, nagły zwrot akcji, wyjaśnienie zagadki. To napięcie że pojawi się intrygujący fragment który wciągnie mnie bardziej w fabułę trwało niestety aż do samego końca książki. A nie wydarzyło się nic... Po raz kolejny mam mieszane uczucia, a książka z pewnością nie należy do moich ulubionych. Warto jednak przeczytać z uwagi na ciekawą koncepcję budowania akcji przez autorkę. Niedomówienia, brak konkretyzacji bohaterów i miejsc tworzy niepokojącą, intrygującą atmosferę.

Kup książkę Popiół i czerwień

Zobacz opinie o książce Popiół i czerwień
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton