Porachunki. Grzechy mafii

Tom 2 cyklu Grzechy Mafii

Recenzja „Porachunki. Grzechy mafii”.
Co byś zrobił gdybyś stracił pamięć? A dokładniej ostatnie kilka lat w których poznałaś swojego wybranka, zakochałaś się i wyszłaś za mąż? Umiała byś być z nim na nowo?
„Kiedy kolejny raz podczas tego samego snu się obudziłam, zaczęłam brać pod uwagę, że to wcale może nie być sen. Surrealizm całej sytuacji powodował jednak, że to nie mogła być też prawda.”
„Porachunki. Grzechy mafii” Została wydana w 2021r, jej autorką jest Magdalena Winnicka. Pisarka pochodzi z Wrocławia, kocha ludzi, książki, podróże i mocny ryk silnika. Mieszka z czteroma mężczyznami – dwoma synami, kocurem i partnerem z którym prowadzi firmę importująca samochody. Jest autorką powieści „Kostandin. Grzechy mafii” oraz jej najnowszej kontynuacji „Porachunki. Grzechy mafii”.
Felicja po wypadku zapada w śpiączkę, gdy się budzi okazuje się że straciła z pamięci ostatnie lata, dokładnie te które spędziła z ukochanym Alexandrem. Ponieważ dziewczyna musi przejść przez rehabilitację zastygłych mięśni, a lekarz stanowczo zabrania wyjawiania jej prawdy, Alexander postanawia udawać jej lekarza, aby być blisko i pomóc jej przypomnieć sobie ich wspólne życie. Ciężko pracuje, starając się pobudzić umysł żony, nic jednak nie pomaga. Gdy chwile potem zostaje wydana powieść „Kostandin. Grzechy mafii”, policja wie że powieść była na faktach, a Viktor, Kosta i Alicja trafiają na listę poszukiwanych. To jednak nie przeszkadza Alexandrowi działać, pomaga Felicji jednocześnie doglądając interesów. Niestety kobieta jest ciekawa co ukrywają bliscy, gdy dociera do niej że jej „doktor” zajmuje się ciemnymi interesami, traci nim jakiekolwiek zainteresowanie, a gdy poznaje Artura przy którym w końcu czuje się szczęśliwa, postanawia zacząć swoje życie od nowa. Niestety nie jest świadoma jak uparty jest jej mąż, Alexander nie opuści żony tak łatwo, nawet jeżeli ona sama tego nie chce.
Już czytając „Kostandina” zakochałam się w twórczości Magdaleny Winnickiej, teraz gdy w moje ręce trafiła w końcu kontynuacja tej cudownej powieści, to nie mogłam po prostu odłożyć jej na półkę i wrócić do niej jak będę miała ochotę poczytać. „Porachunki. Grzechy mafii” bo taką nazwę nosi drugi tom serii, wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Mimo że akcja książki zaczyna się już na pierwszej stronie to te napięcie nie opada, zaciekawienie nie mija a czytelnik nie ma chwili na wytchnienie. W prawdzie przeczytałam ją już wczoraj, ale napięcie po przeczytaniu książki ciągle we mnie jest, a ja osobiście już bym chciała, żeby była kolejna część (bo mam wielką nadzieję że ta powstanie). Co tu dużo mówić ta seria jest na pewno jedną z moich ulubionych i każdemu polecam sięgnięcie po nią, lekki styl pisania na pewno przypasuje każdemu, a tematyka zaciekawi zarówno kobiety jak i mężczyzn.

Informacje dodatkowe o Porachunki. Grzechy mafii:

Kup książkę Porachunki. Grzechy mafii

Przysięga. Grzechy mafii
Magdalena Winnicka0
Okładka ksiązki - Przysięga. Grzechy mafii

Felicja odzyskuje pamięć, a wraz z nią chce odzyskać męża. Okazuje się jednak, że współorganizacja jego ucieczki z więzienia to za mało; Alex jest przekonany...

Finisz. Grzechy krwi
Magdalena Winnicka0
Okładka ksiązki - Finisz. Grzechy krwi

Kiedy koniec niespodziewanie okazuje się początkiem...   Wracamy do opowieści w chwili, w której zakończyła się w poprzednim tomie. Choćby nie wiadomo...