Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi

Czy istnieje osoba, która nie słyszała o smokach? Potężnych, niezwykłych istotach, które zioną ogniem? Od dziecka się nimi interesuje. Fascynują mnie. Często w literaturze oraz dawnych legendach ukazane są jako bestie łaknące krwi. Wiele opowieści mówi o dzielnych rycerzach, którzy, by uratować piękną księżniczkę, zabijało smoka. Te magiczne, silne stworzenia budziły postrach wśród ludzi oraz porywały zwierzęta. Czy to prawda? Nie mam pojęcia. Choć książki o grasujących bestiach, plujących ogniem, są ciekawe, to i tak wolę, gdy smoki ukazane są jako przyjacielskie istoty, które żyją w zgodzie z człowiekiem. Te ogromne, latające gady spędzają sen z powiek. Mówi się, że stwory te obdarzone są ponadprzeciętną inteligencją, sprawnie posługują się magią oraz są strażnikami niesamowitych skarbów. Temat smoków we współczesnej kulturze jest popularny. Zewsząd atakują nas o nich filmy, czy książki. Laurence Yep i Joanne Ryder postanowiły stworzyć książkę dla najmłodszych czytelników, której głównymi bohaterami są smok i mała dziewczynka. Opisują niezwykłą przyjaźń między tak różnymi istotami. Autorki ukazują istoty potrafiące ziać ogniem, z innej strony. Może warto je poznać? Zapraszam na recenzję!

,,Magia czasem taka właśnie jest. Zabiera ci najdroższe życzenia i pragnienia, by się nimi zabawić. Kapryśna i bezduszna, po prostu droczy się z tobą, żeby zobaczyć, co zrobisz. Żeby zobaczyć, z czego jesteś ulepiony. Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się magią, stawiał czoła wielu próbom, a to właśnie była próba."

Panna Drake, uparty i zrzędliwy smok – czy tego chce, czy nie – ma nowego pupila: nad wiek wygadaną Winnie.
Dziwna sprawa: dziesięciolatka myśl, że to panna Drake jest jej zwierzątkiem! Co za niedorzeczny pomysł! Smoczyca ma przed sobą trudne zadanie: wychować tę pyskatą osóbkę na idealną towarzyszkę. O ile w ogóle jest to możliwe… Panna Drake otwiera przed Winnie tajemną i fantastyczną stronę San Francisco. Dziewczynka dostaje w prezencie szkicownik i rysuje w nim czarodziejskie stworzenia. Problem zaczyna się, kiedy jej szkicelungi ożywają, uciekają i swobodnie biegają po ulicach…
Czy Winnie i panna Drake położą kres chaosowi? Czy uda im się uwierzyć, że przyjaźń może wynagrodzić ból po stracie najbliższych?

„By wytresować swojego pupila, potrzebujesz trzech rzeczy: cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości”.

Panna Drake, rozgoryczona i złośliwa, potężna smoczyca po odejściu swojej Oswojonej, nie chce mieć w ogóle do czynienia z ludźmi. Pragnie zakopać się w swojej jaskini i nie wychodzić na dwór. Pewnego dnia w drzwiach jej mieszkania pojawia się mała, zadziorna dziewczynka, która otrzymała od zmarłej ciotki list, w którym została poinformowana o istnieniu Panny Drake. Winnie nie poddaje się łatwo, choć smoczyca stara się jako może, że wyrzucić tą pyskatą dziewczynę ze swojego domu. Dziewczynka myśli, że zrzędliwa czarodziejka, jest jej zwierzątkiem.
Z czasem Panna Drake ukazuje małej Winnie nowy świat, w którym magia istnieje, a magiczne stwory przemierzają uliczki San Francisco. Dziewczynka dostaje upominek od starej smoczycy, szkicownik, który ma rozwijać jej talent. Winnie rysuje w nim magiczne istoty, nie spodziewając się, że staną się prawdziwe. Panna Drake i jej towarzyszka muszą połączyć siły, by odnaleźć uciekinierów i powstrzymać nadchodzące kłopoty. Czy te dwie, całkowicie różne istoty, w czasie szalonej pogoni za stworami, dadzą szansę przyjaźni? Czy będą potrafiły pogodzić się z przeszłością?

,,Stronice falowały, najpierw delikatnie, potem coraz gwałtowniej, aż nagle szkicownik się otworzył, a kartki nadal powiewały z trzepotem, tworząc półokrągły, świecący wachlarz. Małe, przerażone kształty szybko rozproszyły się w ciemności; niektóre skoczyły na podłogę, inne, furkocząc, uciekły przez okno, w dół pnącego się bluszczu do spowitego mgłą ogrodu."

,,Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi" to jedna z tych sympatycznych, ogrzewających serce bajek dla najmłodszych. Każdy maluch lubi zmyślone historie, które zabierają go do świata pełnego magicznych stworzeń i zapewniają miłe sny. Książka Laurence Yep i Joanne Ryder właśnie to zapewni. Przyjaźń między smokiem a człowiekiem, burzenie murów, niesamowite przygody, tęsknota za tymi, co odeszli oraz przyjaźń, które zawsze podniesie na duchu. To bajka, którą warto poznać. Te raptem 200 stron, pozwala puścić wodze fantazji i dać się porwać koboldom, pemberu oraz innym magicznym istotom. Przystępna czcionka, śliczna okładka, łatwy w odbiorze język — pomagają wczuć się w atmosferę bajki. Książka podzielona jest na 15 rozdziałów, pełnych tajemnic, które pobudzą wyobraźnię. Autorki stworzyły powieść dla najmłodszych, którą z chęcią przeczytałam. Lubię bajki, które niosą przesłanie i tak właśnie tu jest. Jeśli poszukujecie książki dla dziecka, braciszka lub kuzynki to ,,Poradnik dla smoków" może okazać się strzałem w dziesiątkę!

,,Odrobina charakteru u oswojonego to jedno, ale to było coś zupełnie innego. Zmięłam notatkę, wściekłam się na tupet dziewczynki, a nawet jeszcze bardziej na to, że zagrażało to mojej wolności.Jak śmie próbować na mnie tych sztuczek? Wydostanę się z domu i zrobię zakupy, a kiedy wrócę, wyłamię kłódkę z drzwi wejściowych i nauczę Winnie, że nie można żartować ze smoka."

Panna Drake to wiekowa smoczyca, która nie chce znów zostać zraniona. Po śmierci swojej oswojonej zamknęła się w sobie i postanowiła na długie lata, nie brać pod swoje skrzydła człowieka. Zrzędliwa i niezwykle uparta nie chce pozwolić, by Winnie weszła w jej życie z butami. Z czasem poznajemy ją z innej strony — opiekuńczej i łagodnej smoczycy, która zrobi wszystko, by uratować bliskich. Panna Drake ma w sobie pewien stary urok, który dodaje charakteru książce. Winnie nigdy się nie poddaje i widzi świat w optymistycznych barwach. Nie uznaje słowa ''nie'' i zawsze stara się w pełni korzystać z życia. Miła, a zarazem pyskata dziewczynka pragnie przyjaźni, a Panna Drake idealnie się do tego nadaje. W książce znajdziemy wiele kolorowych, interesujących postaci, które rozbudzą wyobraźnię i zabiorą w świat pełen magicznych przygód.

,,Chociaż widziałam przed sobą zupełnie zwyczajną ścieżkę, miałam silne poczucie, że zapadnę się w ciemną otchłań, gdzie coś czeka, by mnie pożreć. Obok mnie Winnie zaczęła się trząść, jakby i ona doznała czegoś przerażającego."

,,Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi" to serdeczna, ciekawa opowieść dla najmłodszych czytelników, ale również ci starsi nie poczują się zawiedzeni. Gwarantuje podróż pomiędzy nieskazitelnymi obłokami a uliczkami San Francisco. Zabierze was do świata, w którym smoki nie są potworami, a najbliższymi przyjaciółmi człowieka. Opowie o niesamowitej przyjaźni, która za nic ma różnice. Utuli do snu i zapewni pełne przygód oraz smoków sny. Polecam!

Informacje dodatkowe o Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi:

Wydawnictwo: iuvi
Data wydania: 2016-10-26
ISBN: 978-83-7966-026-1
Dodał/a opinię: Simi_48

Zobacz opinie o książce Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi

Kup książkę Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi

Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał
Laurence Yep, Joanne Ryder0
Okładka ksiązki - Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał

Najwyższa pora, by fani „Jak wytresować smoka” dowiedzieli się, jak smok może wychować swojego człowieka!Jeśli nie jesteś gotowy zapewnić pupilowi...