Poszukiwacz zwłok

Co to była za książka! Jedna z tych trudnoodkładalnych. Rewelacja!

Powieść wielowątkowa, ponieważ mamy tu seryjnego mordercę, skorumpowanych struży prawa, osobiste dramaty, walkę ze swoimi traumami i mrocznymi pragnieniami.

Bardzo wciągający wątek sensacyjny, ciekawi, dobrze przedstawieni bohaterowie sprawiają, że od pierwszej chwili książka wciąga. Autor nie tracił czasu na zbędne opisy. Obok teraźniejszych spraw są tu powroty do przeszłości bohaterów, precyzyjnie dopracowane. „Poszukiwacz zwłok” to prawie 500 stron trzymającej w napięciu akcji, która zaskakuje. Kiedy wydaje się, że przewidzieliśmy co nastąpi za chwilę, akcja nagle zakręca, pojawiają się nowe okoliczności, a czytelnik otwiera oczy ze zdumienia.

Poszukiwania seryjnego mordercy nastolatek przejmuje kobieta, Komisarz Laura Wilk, nazywana Wilczycą, co bardzo nie podoba się męskiej części załogi. Rozbudza to ogromną nienawiść szczególnie jednego śledczego, który daje się zaślepić pragnieniu zemsty i posuwa się do czegoś strasznego. Początkowy sukces Wilczycy zostaje brutalnie i w nie do końca zrozumiały sposób przerwany. Jak doszło do posypania się planu, który wydawał się idealny?  Dlaczego zginął policjant, czy miał on coś wspólnego z poszukiwanym mordercą? Kto i dlaczego wydał wyrok na panią komisarz?

Jest tu także psycholog Maciej Lesiecki współpracujący z policją. Postać bardzo złożona, mistrzowsko wykreowana. Z powodu wydarzeń z przeszłości nazywany Poszukiwaczem zwłok. Prywatnie przyjaciel Wilczycy. Lesiecki zmagający się ze swoimi własnymi problemami natury psychicznej oraz finansowymi licząc na rozwiązanie przyjemniej tych drugich decyduje się przyjąć nietypowe zlecenie na odnalezienie zwłok Marii, córki znanego polityka zaginionej wiele lat temu. Prosi o pomoc Laurę. Sprawa ma jednak drugie dno. Bohaterowie wpadają w niebezpieczną pułapkę i każdy z nich stoczy dramatyczną walkę o swoje życie. Dlaczego ktoś tak bardzo nie chce, by ciało Marysi zostało odnalezione?

Książka jest świetna. Czyta się ją z wypiekami na twarzy. Historia jeszcze jednak się nie kończy. Panie Mieczysławie czekamy na kontynuację.

Informacje dodatkowe o Poszukiwacz zwłok:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-08-09
Dodał/a opinię: Ewa Lubera

Zobacz opinie o książce Poszukiwacz zwłok

Kup książkę Poszukiwacz zwłok

Wściekłe psy (Tom 2). Dziewięć (oprawa twarda)
Mieczysław Gorzka0
Okładka ksiązki - Wściekłe psy (Tom 2). Dziewięć (oprawa twarda)

Wszelka nadzieja umiera, kiedy nikt nie chce cię znaleźć... Córka wrocławskiej milionerki Doroty Nowackiej zostaje porwana. Matka wynajmuje agencję detektywistyczną...

Ostatni świt
Mieczysław Gorzka0
Okładka ksiązki - Ostatni świt

Zakończenie bestsellerowej kryminalnej trylogii pt. Wściekłe psy. Policjant prowadzący śledztwo w sprawie zabójstwa w okolicach Bytowa odkrywa, że może...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis