Powiedz, że wrócisz

Data wydania: 2020-02-28
Kategoria: Romans
Język oryginału: Polska
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Przyjaźnie  z piaskownicy nieraz ciągną się całe życie. Tej samej płci bo z mieszanymi to różnie bywa. Szczególnie w momencie, gdy trafia niczym obuchem fakt, że to przyjaźń damsko-męska i dzieci stają się nastolatkami. Hormony szaleją, ciało się zmienia i jak tu zachować przyjaźń?

Natalia, Igor i Dominik to paczka przyjaciół. Ona jednak i ich dwóch. Łączy ich wszystko, dlatego tak świetnie się ze sobą dogadują. Jako dzieci a potem, gdy wkraczają w wiek nastolatków, otoczenie już ma swoje zdanie. Pojawiają się plotki. Nie każdemu odpowiada to, że u progu dorosłości Natalia przyjaźni się z dwoma chłopakami. Jeden wychowany w miłości i poczuciu bezpieczeństwa a drugi w domu, gdzie awantury i rękoczyny są na porządku dziennym. Życie lubi weryfikować założenia i plany, dlatego też wkrótce jeden z nich trafia schodzi na złą drogę a drugi staje się stróżem prawa. Tylko czy to, co się później stało było prawdą? Czy Natalia w końcu pójdzie po rozum do głowy i uwolni się od oprawcy?

Debiut autorki nie za specjalnie mi się podobał. Za to druga książka Pani Romy byłą dużo lepsza. Idealnie odwzorowana młodzieńcza miłość. Zawirowania i kłamstwa mają swój cel. Od samego początku tej historii nie zabrakło tajemnic i szokujących wydarzeń. Informacje wyjaśniające były dozowane z uwagą i ostrożnością godną pirotechnika.  Manipulacje i krzywda ze strony najbliższej osoby trafione w punkt. Dialogi jakby same wypływały z ust bohaterów. Do samego końca fabuła trzymała w napięciu. Choć szybko przeczytałam książkę, to była na prawdę dobra. Jestem mile zaskoczona. A sięgałam po nią z obawą. Doskonała precyzja intryg i zadawania trafnych ciosów. Wykorzystywania ofiary do swych celów. W imię czego? Psychika ludzka jest jedną wielką studnią niepewności. I tutaj właśnie tak było.

Polecam.

Zobacz opinie o książce Powiedz, że wrócisz

Kup książkę Powiedz, że wrócisz