Pozwól mi wrócić

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381254656
Liczba stron: 320
Dodał/a opinię: Agnieszka Płatek

Ocena: 4.04 (28 głosów)

Młoda para, Finn i Layla podróżują przez Francję, kiedy zatrzymują się, mężczyzna wchodzi do toalety. Gdy wraca do samochodu, brakuje jego ukochanej. Dochodzenie prowadzone przez policję nie rozwiązuje zagadki zniknięcia kobiety, Layla nigdy nie zostaje odnaleziona. Co się z nią stało? Czy Finn ma coś wspólnego ze zniknięciem dziewczyny? Czy powiedział policji cała prawdę?

Po dziesięciu latach Finn rozpoczyna nowe życie. W innym miejscu, z nową kobietą. Jednak ową miłością mężczyzny jest siostra Layli, Ellen. Połączeni w swoim żalu, tworzą związek. Teraz są zaręczeni i wszystko wydaje się być wspaniałe. Pewnego dnia Ellen znajduje zaginioną rosyjską lalkę, którą straciła, gdy była dzieckiem. Tylko trzy osoby wiedzą o rosyjskich lalkach: Ellen, Finn i Layla.

Wtedy Finn zaczyna także znajdować więcej rosyjskich lalek i otrzymuje wiadomości od anonimowej osoby. Ktoś z przeszłości widział Laylę. Finn jest na skraju załamania. 
Czy Layla wciąż żyje? Co oznaczają maile i lalki? Finn podejrzewa każdego i wszystkich. 
Słyszałam wiele dobrego o książkach B.A. Paris, otwieram się na nowe gatunki literackie i postanowiłam dać autorce szansę. W moim odczuciu książka jest rewelacyjna. "Pozwól mi wrócić" to świetnie napisany kryminał, który trzyma w napięciu. A Layla? Napędza cała fabułę! Maile, matrioszki, tajemnica, co tak naprawdę zdarzyło się w noc, kiedy zaginęła kobieta? Jednak nawet dla mnie, laika tego typu gatunków czegoś brakowało. Nie uzyskałam odpowiedzi na nurzące mnie pytania. Zakończenie niestety zbyt szybkie. Miałam wrażenie, że autorka dokądś gna. Po mimo tego, że czuję lekki niedosyt to i tak z czystym sumieniem polecam tę książkę i na pewno nadrobię poprzednie pozycję tej autorki.

Tagi: kryminał thriller

Kup książkę Pozwól mi wrócić

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Pozwól mi wrócić
Cytaty z książki

„Najtrudniejszą rzeczą, z którą muszę się mierzyć od lat, jest możliwość, że Layla została porwana z parkingu we Francji. Na początku myślałem, ze uciekła z powodu tego, co zaszło tej nocy, ale wkrótce odnajdzie się cała i zdrowa. Wraz z upływem dni, a potem tygodni i miesięcy, musiałem jednak rozważyć przekonanie policji, że Layla została przez kogoś zabrana - albo kierowcę samochodu, który widziałem zaparkowany przed pawilonem toaletowym, albo kierowcę ciężarówki, który na moich oczach odjechał drogą dojazdową do autostrady.”
 


Więcej

 „Nie miałem pojęcia, co robić. Wiedziałem, że będę musiał nie tylko zgłosić twoje zaginięcie, ale także, że muszę mieć w zanadrzu jakąś wiarygodną wersję zdarzeń, bo inaczej, jeśli się nie zjawisz, aresztują mnie pod zarzutem zabójstwa. Więc pojechałem na najbliższą stację benzynową, ponieważ na parkingu nie miałem zasięgu, i wymyśliłem tamtą historyjkę.”


Więcej
Recenzje miesiąca
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje