Pragnienia serc

„Domyślałam się, co to jest, w końcu mieliśmy odgrywać narzeczonych, ale mimo to moje serce zabiło dziwnie szybko na samą myśl, że mężczyzna właśnie wręcza mi pierścionek”

Czy pracując w bibliotece może nas spotkać coś co odmieni nasze życie? Chcielibyście pracować w otoczeniu książek?

Podczas spotkania promującego czytelnictwo Evelyn poznaje spadkobiercę wielkiej fortuny O’Connellów.  Urocza bibliotekarka zauroczyła mężczyznę od pierwszej chwili. Lecz Evie skrywa pewną tajemnice i nie uznaje związków. Jace może liczyć tylko na przyjaźń ze strony kobiety. Lecz czy mu to wystarczy? Podczas obowiązkowego corocznego zjazdu rodzinnego mężczyzna nie zamierza pojawiać się jako jedyny bez partnerki gdyż rodzina nie da mu żyć. Proponuje Evie układ: ma udawać jego narzeczoną a przy okazji odpocznie sobie i miło spędzi czas. Brzmi świetnie prawda? Tak naprawdę to dopiero początek kłopotów.

Jestem pozytywnie zaskoczona lekturą książki. Myślałam że otrzymam typową historię romantyczną z utartym schematem. Bardzo się myliłam tutaj nic nie jest takie jakie się wydaje na pierwszy rzut oka. Dzieje się tu bardzo dużo zaczynając od intryg, knucia, prób przejęcia majątku po morderstwa. Nie zabraknie również wzruszeń a i dawka scen erotycznych się znajdzie. Otrzymujemy całą gamę sytuacji, które wprawiają w osłupienie i niedowierzanie. Aż trudno uwierzyć że wszystko to znajdziemy w jednej książce.

Fabuła z początku rozwija się powoli ale gwarantuje iż rozpędza się w zawrotnym tempie. Nie będziecie w stanie zatrzymać się i odłożyć książki na bok. Bohaterowie wciągają w swój świat i nie pozwalają na chwilę przerwy. Przeżyłam z nimi wspaniałe chwile i ciężko było się z nimi rozstać. A zakończenie jest warte dotrwania do końca.

To moje pierwsze spotkanie z autorką i cieszę się że trafiłam akurat na tą historię. Spodobał mi się jej styl i pióro przez co czytało mi się książkę bardzo płynnie, pochłonęłam ją na dwa razy. Muszę też pochwalić okładkę, która mi się podoba i coraz bardziej przekonuje się do takich graficznych form. Polecam serdecznie.

Informacje dodatkowe o Pragnienia serc :

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-08-26
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Pragnienia serc

Kup książkę Pragnienia serc

Na tropie sensacji
Victoria Black0
Okładka ksiązki - Na tropie sensacji

Chiara Gottardi nie ma czasu na romanse. Redakcja gazety, którą przejęła po ukochanej babci, chyli się ku upadkowi. Młoda dziennikarka jest gotowa zrobić...

Na krawędzi prawdy
Victoria Black0
Okładka ksiązki - Na krawędzi prawdy

Czy w labiryncie kłamstw można odnaleźć drogę do miłości? Mimo traumatycznych przeżyć, Letticia stara się żyć normalnie. Na co dzień pracuje w redakcji...