Prosta sprawa

Tom 1 cyklu Bezimienny

Prosta sprawa tylko z pozoru taka może być, nie raz wydaje nam się coś łatwe, a potem okazuje się, że jest całkowicie odwrotnie, tylko czasami nie mamy jak już się wycofać i brniemy w tę sprawę do końca.
Pewien młody mężczyzna postanawia spłacić dług i oddać pieniądze swojemu przyjacielowi Prostemu, niestety na miejscu nie zastaje go a napakowanych gangsterów, którzy chcą mu zrobić krzywdę. Mężczyzna pomimo tego, że jest sam, daje im radę i zaczyna swoje śledztwo, chce odnaleźć przyjaciela i spłacić dług wdzięczności.
Cała książka owiana jest wielką tajemnicą, tak naprawdę prawie nie znamy głównego bohatera, mamy o nim tylko szczątkowe informacje od niego samego, a i tak do końca nie wiemy, czy są one w ogóle prawdziwe. Dziwne jest też to, że mężczyzna chce oddać tylko pieniądze, a ostatecznie ryzykuje swoim życiem, żeby uratować człowieka, który kiedyś pożyczył mu dość małą sumę pieniędzy.
Historia dostarcza nam wielu emocji, jest dość brutalnie i krwawo, są tam tortury i krew więc czujemy obrzydzenie i strach, ale czujemy też współczucie co do bohaterów, którzy tak naprawdę nic nie zawinili, a przypadkiem zostali uwikłani w sprawę. Pomysł na tę książkę jest fajny, jest tutaj wątek mafijny, ale przedstawiony całkiem inaczej niż w innych książkach, mężczyźni są bardzo źli i nic ich nie jest w stanie powstrzymać, ponieważ szef kiedyś pracował w policji, ma tam swoje układy. Do tego wszystkiego siedziba mafii ma swoje miejsc w sali zabaw dla dzieci, w miejscu, gdzie przybywają mamy ze swoimi pociechami, na zapleczu dzieją się okrutne rzeczy.
Jak zawsze musiałam sięgnąć po najnowszą książkę autora, jestem pewna, że przy jego książkach się nie będę nudzić i dostarczą mi ogromu emocji, tak było i tym razem, w jego historiach jest coś takiego, że tych książkę nie da się zapomnieć, każda historia jeszcze bardzo długo siedzi w głowie czytelnika. Autor ma w sobie coś takiego, że każda historia jest inna i nieprzewidywalna, miesza wątki, ale pomimo to razem tworzą spójną całość, od której trudno się oderwać.

Informacje dodatkowe o Prosta sprawa:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2020-10-14
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Prosta sprawa

Kup książkę Prosta sprawa

Królowa głodu
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Królowa głodu

Minęło dwadzieścia lat od chwili kiedy żołnierze Korporacji zdobyli Kuźnię Zachodu i dokonali rzezi jej mieszkańców, oraz dziesięć, od dnia w którym...

Zwykła przyzwoitość
Wojciech Chmielarz0
Okładka ksiązki - Zwykła przyzwoitość

Powieść sensacyjna, której nie da się odłożyć   Kiedy Bezimienny wraca do domu na warszawskich Włochach, w którym wynajmuje pokój, spotyka tam dwóch...