Przekroczyć granice

Zapraszam dziś na recenzję książki ,,Przekroczyć granice" Katie McGarry. Echo kiedyś była bardzo popularną dziewczyną w szkole, miała wielu znajomych i chłopaka. Pewnego dnia zniknęła, a gdy po kilku miesiącach pojawiła się ponownie była już całkiem inną osobą. Zamknięta w sobie próbowała się uporać ze swoimi problemami. Jednak jak poradzić sobie z czymś, czego się nie pamięta. Z bliznami na ciele i duszy próbuję przypomnieć sobie, co wydarzyło się w przeszłości. Echo na swojej drodze spotyka Noaha, który ma złą opinię między rówieśnikami. Na pierwszy rzut oka nic ich nie łączy jednak gdy poznają się bliżej, okaże się, że mogą sobie wzajemnie pomóc. Czy uda im się odkryć tajemnice, którą owiane jest życie Echo? Czy Noah odzyska to, na czym najbardziej mu zależy? ,,Przekroczyć granicę" to powieść dla młodzieży, która potrafi chwycić za serce. Ta historia doprowadziła mnie do łez, ponieważ autorka tak pięknie opisała uczucia, jakie towarzyszyły bohaterom. Pomysł na problemy Echo i Noaha są oryginalne, niby schemat ten sam co w każdej książce tego typu, a jednak znajdziemy tu powiew świeżości. Najbardziej poruszyło mnie uczucie, jakim darzył Noah swoich braci. Nie cofnąłby się przed niczym, aby dać im odrobinę bezpieczeństwa. Opisy i charakterystyka postaci jest dopracowana a każda scena dokładnie przemyślana. Podoba mi się także że historia przedstawiona jest z punktu obojga bohaterów. Możemy poznać każdą sytuację oraz dowiedzieć się co czują Echo i Noah. Lekki styl pisania autorki działa jak najbardziej na korzyść i książkę, która liczy prawie 500 stron, pochłania się w mgnieniu oka. ,,Przekroczyć granicę" to piękna i wzruszająca powieść o uczuciu, które przetrwa najgorsze burze. O prawdziwej braterskiej więzi, której nikt nie da rady zniszczyć. Znajdziemy tu wszystko, począwszy od bólu i smutku po radość i miłość. Warto mieć tę książkę na uwadze i poznać bliżej losy bohaterów.

Informacje dodatkowe o Przekroczyć granice:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2016-06-08
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-287-0250-9
Dodał/a opinię: Aleksandra Płocha

Zobacz opinie o książce Przekroczyć granice

Kup książkę Przekroczyć granice