Przełęcz snów

Tom 1 cyklu Przełęcz snów

Jędrek pracuje jako ratownik górski, jest to sposób na odkupienie win, ponieważ mężczyzna od dwunastu lat każdego dnia mierzy się ze śmiercią brata - Staszka.
Jagna po latach przyjeżdża do Tatrzańskiej wsi, a wszystko za sprawą tajemniczej wiadomości. Co wydarzyło się dwanaście lat temu na Rysach? Jakie tajemnice skrywa Jagna?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i bardzo żałuję, że do tej pory nie miałam okazji czytać innej powieści Pani Ani. Jestem po prostu zachwycona tą historią - bije z niej realność, ma świetną i niezwykle wciągająca fabułę oraz prawdziwych, pełnokrwistych bohaterów, którzy nie są idealni, a takich właśnie lubię najbardziej!
Myślę, że każdy z Nas znajdzie chociaz cząstkę siebie w Jędrku, Jagnie bądź drugoplanowych bohaterach, których tutaj nie brakuje, a którzy mają znaczący wpływ na tą historię.
Autorka w genialny sposób przelała na kartki swojej powieści niepowtarzalny górski klimat, ukazała jak góry potrafią być piękne, ale również bardzo niebezpieczne.
Jędrek i Jagna otrzymują tajemniczą wiadomość i kiedy spotykają się w wyznaczonym miejscu, znajdują coś co diametralnie może zmienić ich życie. Wspólnie pragną rozwikłać zagadkę, jednak na ich drodze stanie naprawdę wiele nieoczekiwanych przeciwności losu, a gdy na jak wyjdą tajemnice z przeszłości już nic nie będzie takie oczywiste.
Emocje aż wylewają się z kart tej powieści, a ja przeżywałam wszystko z Jagną oraz Jędrkiem, bardzo im kibicowałam.
Autorka udowadnia, że brak szczerej rozmowy, zawiść oraz zazdrość mogą odmienić życie człowieka oraz doprowadzić do tragedii.
Kompletnie nie spodziewałam się takiego zakończenia, jestem naprawdę pod wrażeniem! Mam jednocześnie nadzieję, że autorka pokusi się o napisanie dalszych losów bohaterów, bo pozostawiła mnie z szokiem wymalowanym na twarzy i szybciej bijącym sercem! Moja ocena to 9/10!

Informacje dodatkowe o Przełęcz snów:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2022-01-26
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Zobacz opinie o książce Przełęcz snów

Kup książkę Przełęcz snów

W jej oczach przez chwilę błysnęły łzy, ale szybko nad nimi zapanowała. Cała ona. Nawet na chwilę nie opuszczała gardy.Chyba tylko ten jeden raz na Rysach...

Życie nauczyło mnie, że marzenia powinny pozostać tylko snami, na które można pozwolić sobie od czasu do czasu.

Dolina przebudzenia
Anna Olszewska0
Okładka ksiązki - Dolina przebudzenia

Czasami prawda niszczy wszystko... Gdy miłość jest tak silna, że jedynym rozwiązaniem pozostaje szaleństwo... Jagna nadal mierzy się z błędami przeszłości...

Osada
Anna Olszewska0
Okładka ksiązki - Osada

Nad Zalewem Czorsztyńskim górują dwa zamki, jednak to nie one rzucają cień na taflę jeziora. Stara osada na półwyspie Stylchyn skrywa tajemnice okolicznych...