Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim

Tom 3 cyklu Przyjaciel

Czy macie takie książki, z którymi ciężko się wam rozstać? Dla mnie taką książką jest historią Lilki i Jacoba. Historia ukrywa w trzech tomach ale dopiero zakończenie sprawiło, że czuje tę historię w pełni. Całość sprawiła, że do tej pory aż ciężko rozstać się z bohaterami.

Lilka próbuje układać sobie nową rzeczywistość. Podświadomie czuje,że rodzina ja oszukuje. Mimo że nie pamięta jej serce czuje, że Jacob był jej bliski. Wszystko się zmieni, gdy za sprawa pewnego incydentu odzyskuje pamięć. Wraz z nią odzyskuje swoje życie, ale to nie koniec kłopotów. Lilka nie potrafi zaufać. Czy uda jej się odzyskać szczęście?

Jacob pogubił sie ale wyszedł na prostą. Teraz nie zamierza odpuścić i za wszelką cenę chce odzyskać Lilkę. Kiedy udaje mu się zrobić pierwszy krok i wszystko zaczyna się układać do akcji ponownie wkracza Paweł. Czy Jacob i Lilka wyjdą cało z konfrontacji z wrogiem?

Jestem świeżo po lekturze ostatniego kończącego historię tomu. Jestem też rozbita emocjonalnie. Fabuła świetnie przemyślana, dopięta na ostatni guzik. Wszystko logiczne i spójne z poprzednimi tomami, nie ma nieścisłości, a nawet jeśli to gdzieś mi umknęły. Za to tom trzeci jest pełen emocji, płynnie zmieniającej się akcji, której nie da się przewidzieć. Muszę przyznać się, że miałam w głowie dwa scenariusze zakończenie historii Lilki i Jacoba. Początkowo wszystko zło zgodnie z moim wyobrażeniem tego zakończenie. Jednak autorka namieszała.mi w tych wyobrażeniach.

Historia od początku jest emocjonalna, może dlatego, że bardzo zżyłam się z bohaterami. Pokochałam zarówno Lilkę, jak i Jacoba czy Dawida. Nie zabraknie tu różnych scen od tych dramatycznych po te zabawne i wzruszające. Każdy z bohaterów tego tomu ma swoje miejsce. To nie będzie lukrowa historia o miłości między dwojgiem ludzi. To historia o młodych ludziach, którzy są realni. Gubią się, ufają nieodpowiednim osobom. O ludziach, którzy nie boją się zrobić czegoś, gdy widzą, że coś jest złe. O przyjaźni, wsparciu i walce o lepsze jutro. Autorka pokazała nam, że każdy z ludzi ma swoje słabości, że gdy wszystko się wali mamy w sobie siły, by walczyć o swoje szczęście. Pokazała nam tez jak destruktywna jest chęć zemsty. Zemsty, która niszczy nie tylko tę osobę, która jest pragnei ale także wszystkich wokół.

Końcowa książki to emocjonalny rollercoaster. Nie takiego zakończenia się spodziewałam. Owszem w pewnym sensie jest takie, jakie zakładłam ale nie takim kosztem, jakim ponieśli główni bohaterowie. Płakałam razem z Lilką i choć rozumiałam Jacoba to nie potrafiłam do końca się pogodzić z jego decyzjami. Na szczęście miłość wygrała. Za to epilog rozwalił mnie na łopatki. Nie potrafiłam tych 5 stron przeczytać bo łzy płynęły same. Gorąco polecam całą trylogię. Pokochacie Lilkę i Jacoba.

Informacje dodatkowe o Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim :

Kup książkę Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim

Przyjaciel. Lubię cię za bardzo
Agnes Sour0
Okładka ksiązki - Przyjaciel. Lubię cię za bardzo

Niebezpiecznie jest balansować na granicy przyjaźni i pożądania. Lili na co dzień żyje w cieniu swojego nadopiekuńczego brata, Dawida, który stara się...

Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta
Agnes Sour0
Okładka ksiązki - Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta

Twoje serce wciąż będzie pamiętać, nawet jeśli Ty zapomnisz Wypadek Lilki wstrząsa Jacobem. Mężczyzna nie potrafi pogodzić się z tym, że mimo jego czystych...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;