Przyjaciel. Lubię cię za bardzo

Tom 1 cyklu Przyjaciel

Tytuł: „Przyjaciel. Lubię cię za bardzo”
Autor: Agnes Sour
Wydawnictwo: Novae Res

Dziękuję za książkę do recenzji i współpracę @wydawnictwo_novaeres

Moja ocena to 8/10.

Nadopiekuńczy brat i jego przyjaciel z tą samą cechą to stały aspekt życia Lilki. Jednak, gdy Dawid brat dziewczyny wyjeżdża do pracy w Szwecji, a pozostała dwójka zostaje sama nie wszystko pozostanie takie samo. Jacob podoba się bohaterce odkąd ten zaopiekował się nią po bliskim spotkaniu z piłką, ale ten nie pokazuje się z dobrej strony w aspekcie miłosnym. Jednonocne dziewczyny, imprezy, brak powagi w jakiejkolwiek relacji i do tego najważniejsze – traktuje ją tylko ja przyjaciółkę brata. Lecz, czy bliski kontakt z błękitnookim podczas nieobecności brata pozostanie bliski tylko w aspekcie przyjacielskim?

RECENZJA

Od samego początku w książce dużo się dzieje, szybko poznajemy temperament bohaterki i niczym nieodstający charakter Jacoba. Lilka często pokazywała pazurki, ale w ten przyziemny sposób, nie puszyła się czy na siłę zwracała na siebie uwagę. Ona po prostu wiedziała, co chce powiedzieć i nie bała się tego. Podobało mi się jak podeszła do swoich uczuć, gdy już wszystko z niej wyszło nie chowała głowy w piasek a postawiła wszystkie karty na stół. Jacob wzbudzał we mnie różne emocje, często nie rozumiałam jego decyzji (szczególnie na końcu książki). Możemy go poznać, jako mocnego, twardego mężczyznę, ale moim zdanie kryje on w sobie duże pokładu wrażliwości.

W ich historii często przechodzimy ze skrajności w skrajność: wrogowie – mocne, często nieprzemyślane słowa, przyjaciele – wesołe, pełne humoru i wsparcia chwile, kochankowie – pełne pożądanie i miłości momenty, które aktorka świetnie opisuje. Wszystko przeżywamy z bohaterami i tu trzeba powiedzieć, że Agnes Sour nie oszczędza nas w szczegółowych opisach.

Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić i to dialogi, które nie zawsze były płynne i lekkie, ale nie oceniłabym je, jako złe. Dobrze się je czytało, ale nie wyczuła u autorki takiej swobody i lekkości w słowach wypowiadanych przez bohaterów. Opisy były naprawdę szczegółowe, ale nie przytłaczały.

Moja ulubiona scena to sama końcówka, choć bolało mnie serce czytając ją była naładowana tyloma emocjami, które zostały wspaniale zaprezentowane, że przeczytałam ją dosłownie kilka razy. Gratulacje wydania świetnego debiutu i czekam na kontynuacje!!

Informacje dodatkowe o Przyjaciel. Lubię cię za bardzo:

Kup książkę Przyjaciel. Lubię cię za bardzo

Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim
Agnes Sour0
Okładka ksiązki -  Przyjaciel. Jesteś dla mnie wszystkim

Można oszukać umysł i wszystkie zmysły, ale serce nie myli się nigdy. Kiedy Lila odzyskuje świadomość po wypadku, rodzi się na nowo. Jej głowa jest jednak...

Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta
Agnes Sour0
Okładka ksiązki - Przyjaciel. Moje serce wciąż pamięta

Twoje serce wciąż będzie pamiętać, nawet jeśli Ty zapomnisz Wypadek Lilki wstrząsa Jacobem. Mężczyzna nie potrafi pogodzić się z tym, że mimo jego czystych...