Ptaki i ich pióra

Każdy z nas zna ptaki, obserwuje je na co dzień lubi ich śpiew, ale tak na prawdę nie wie o nich za wiele, a są to bardzo interesujące zwierzęta i warto co nieco o nich się dowiedzieć.
Publikacja to zbiór informacji o ptakach, takich które na pewno nas nie zanudzą a zaciekawią, ale też takich o których na pewno nie wiedzieliśmy, na przykład że istnieje nauka o ptasich piórach która nazywa się piórologia.
W książce omówiony jest rozwój pióra, budowa, rodzaje oraz barwy, wszystko jest opisane tak ciekawie że nie da się od tego oderwać. Jest też wiele ciekawostek takich jak najdłuższe i najkrótsze pióro, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.
Nie wiedziałam czego po tej książce mam się spodziewać, myślałam że czytanie o samych piórach może być nie ciekawe, ale bardzo się myliłam, ciekawostki są krótkie także idealne dla dziecka i dla dorosłego, a do tego towarzyszy im piękna grafika. Ptaki są bardzo ładnie odwzorowane z rzeczywistości, kolor jak i kształt, także jednocześnie możemy szukać ich nazw i robi się z tego fajna zabawa kto zna więcej gatunków ptaków. Autentycznie zachwyciłam się tym wszystkim, nigdy specjalnie nie interesowałam się ptakami, uwielbiam ich śpiew ale nigdy nie potrafiłam odróżnić który to który, a teraz wiem że jest to bardzo ciekawy temat który kryje wiele tajemnic do odkrycia. Kiedy moje dziecko pójdzie do szkoły i tematem jej lekcji będą ptaki śmiało będę mogła dać jej te książkę, i wydaje mi się że znajdzie tam nawet więcej informacji niż w niejednym podręczniku. Ja po dokładnym przeczytaniu mogę nazwać siebie prawie ekspertkom od ptaków, bo wiedzę która mam teraz w porównaniu z tą którą miałam wcześniej jest ogromna.
Podoba mi się układ książki, do każdego tekstu jest grafika, dokładny opis i porównania, nic tam nie jest przypadkowe i ma swoje miejsce także łatwo w tym wszystkim jest się odnaleźć, od razu wiadomo który test dotyczy której grafiki.
Kolejna piękna publikacja która zajmie miejsce na półce mojej córki, bo takie książki warto mieć i czytać, bo czytając zwykłą książkę zdobywamy wiedzę która na pewno nam się przyda.

Informacje dodatkowe o Ptaki i ich pióra:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2020-05-06
Tytuł oryginału: Birds and their feathers
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: bóg Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Ptaki i ich pióra

Kup książkę Ptaki i ich pióra

Coś się dzieje w porcie ! 24 godziny
Britta Teckentrup0
Okładka ksiązki - Coś się dzieje w porcie ! 24 godziny

Twoje dziecko ,,przeczyta" tę książkę niezliczoną ilość razy - i za każdym razem znajdzie w niej coś nowego, ciekawego. To jedna z pierwszych książeczek...

Jajko
Britta Teckentrup0
Okładka ksiązki - Jajko

Czy wiesz, że jajko nie pęknie, jeśli ściśniesz je w dłoni i wytrzyma ciężar nawet grubej książki? Czy wiesz, że kiedyś jajka były gratką dla kolekcjonerów...