Pudełko z pamiątkami

"Wspomnienia męczą duszę. Echa złych chwil każą cierpieć stałe od nowa. Pamiątki dobrych zdarzeń budzą żal, że minęły."

Właśnie takiej książki potrzebowałam, żeby zrobić sobie przerwę w literaturze z historią i wojną w tle.

Bohaterkami książki "Pudełko z pamiątkami" Katarzyny Kowalewskiej są trzy kobiety, znające się od dziecka: Aśka Maciejska - prawie 33 letnia singielka, fotografka rodzinnych uroczystości, której cięty język jest źródłem różnych wpadek; Weronika - organizatorka ślubów z niskim poczuciem własnej wartości i Lilka - dziennikarka, świeżo upieczona małżonka. Ważną rolę odgrywa w całej historii kolejna bohaterka, babcia Aśki - Maryla, której relacje z wnuczką nie są najlepsze, choć ta wychowywała ją od dnia jej ósmych urodzin, kiedy to w wypadku samochodowym zginęli jej rodzice. Maryla nie chce rozmawiać z wnuczką o przeszłości ani o tajemniczym pudełku, które dziewczyna postanawia odnaleźć i odkryć, co się w nim skrywa. Jest jeszcze Kalina - nastoletnia, zbuntowana siostra Lilki. Każda z bohaterek jest inna, różni je sytuacja życiowa i problemy, którym muszą stawić czoła, ale właśnie teraz potrzebują siebie jak nigdy, bo "W życiu nie jest tak, żeby wszystko układało się po naszej myśli. Doświadczamy wzlotów, upadków, coś się kończy, coś zaczyna. Ważne, żeby każda lekcja czegoś nas nauczyła, żeby uczyniła nas lepszymi ludźmi.". Czy problemy, z którymi przyjdzie im się zmierzyć zostaną rozwiązane po ich myśli? Czego je nauczą? Co się skończy, a co znacznie w ich życiu?

"Pudełko z pamiątkami" to opowieść o ludzkich dramatach, tajemnicach, zdradzie w różnych postaciach, niespełnionych oczekiwaniach, molestowaniu, problemach wieku dorastania, a nade wszystko o prawdziwej przyjaźni. To historia okraszona dawką humoru, którą czyta się z dużą lekkością, ponieważ wszystkie wątki zostały zgrabnie połączone. Naprawdę udany debiut, pozwalający się oderwać od rzeczywistości i miło spędzić czas.

Informacje dodatkowe o Pudełko z pamiątkami:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2020-03-10
Dodał/a opinię: patrycjadyrda

Zobacz opinie o książce Pudełko z pamiątkami

Kup książkę Pudełko z pamiątkami

Wspomnienia męczą duszę. Echa złych chwil każą cierpieć stale od nowa. Pamiątki dobrych zdarzeń budzą żal, że minęły.

Zawód spadkobierca
Katarzyna Kowalewska0
Okładka ksiązki - Zawód spadkobierca

Udaj się w sentymentalną, łotrzykowską podróż do czasów, gdy Twoją nastoletnią codziennością rządziło MTV, a centrum towarzyskiego życia mieściło się pod...

Ratunku! Wymyśliłam męża
Katarzyna Kowalewska0
Okładka ksiązki - Ratunku! Wymyśliłam męża

Zadziorna i pełna humoru opowieść o tym, że kto się czubi, ten się lubi Flora i Bartek, małżonkowie. On do bólu praktyczny, nieskory do zmian, mało romantyczny...

Forget Me Not
Julie Soto