Pudełko z pamiątkami

„Przeszłość nie wróci, a żyć musisz tu i teraz”.

Poznajemy Aśkę, singielkę po trzydziestce, kobietę o ogromnym poczuciu humoru i wewnętrznej zadziornej energii. Zawodowo jest tłumaczem angielskiego, jednak jej pasją i sposobem na życie jest fotografia. W dzieciństwie w tragicznym wypadku zginęli jej rodzice, od tego czasu mieszka z babcią. Przyjaźni się z Wiktorią i Lilką. Kobiety diametralnie różnią się od siebie, jednak zawsze w każdej sytuacji mogą na siebie liczyć. Do tego dochodzi regularnie wpadająca w tarapaty nastolatka Kalina. Życie Asi jest bardzo aktywne, zaskakujące, nieustannie musi mierzyć się z dziwnymi i niespokojnymi wydarzeniami w jakie obfituje jej życie i życie jej przyjaciółek.

Lekki humor, szczerość, duży realizm i brak słodzenia to niepodważalne atuty tej wciągającej powieści. Bohaterowie, ich osobowości bardzo prawdziwie ukazane. Ludzie z krwi i kości, pełni wad i zalet. Bardzo polubiłam główną bohaterkę, jej sposób bycia, tolerancja, szczerość bardzo mi się spodobały. Dobry, lekki humor towarzyszył mi przez całą opowieść. Jednak autorka porusza w swej historii bardzo trudne i bolesne realia codziennego życia. Nieutulony żal po stracie rodziców, ciągłe niewyjaśnione okoliczności ich śmierci. Babcia bojąc się ujawnienia prawdy, żyje w zakłamaniu i karmi nimi swoją wnuczkę. Czy ta, po ujawnieniu prawdy będzie w stanie jej wybaczyć? Piękno prawdziwej, szczerej przyjaźni. Kłamstwa, niedopowiedzenia, zdrada. Zaufanie, brak szczerych, oczyszczających sytuacje rozmów. Nieśmiało rodzące się uczucie.

Powieść mądra, niosąca nadzieję. Słodko-gorzka historia, która bardzo wciąga, nieustannie intryguje i wywołuje przeróżne emocje. Tajemnice, sekrety, niedopowiedzenia, powodują, że ciągle oglądamy się za siebie, nie dają w pełni ruszyć do przodu i cieszyć się życiem. Ich wyjaśnienie niesie ból i w końcu upragniony spokój, a ten jest bardzo ważny w życiu każdego z nas. Polecam :)

Informacje dodatkowe o Pudełko z pamiątkami:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2020-03-10
Dodał/a opinię: Wiesława Biegańska

Zobacz opinie o książce Pudełko z pamiątkami

Kup książkę Pudełko z pamiątkami

W życiu nie jest tak, żeby wszystko układało się po naszej myśli. Doświadczamy wzlotów, upadków, coś się kończy, coś zaczyna. Ważne, żeby każda lekcja czegoś nas nauczyła, żeby uczyniła nas lepszymi ludźmi.

Wspomnienia męczą duszę. Echa złych chwil każą cierpieć stale od nowa. Pamiątki dobrych zdarzeń budzą żal, że minęły.

Zawód spadkobierca
Katarzyna Kowalewska0
Okładka ksiązki - Zawód spadkobierca

Udaj się w sentymentalną, łotrzykowską podróż do czasów, gdy Twoją nastoletnią codziennością rządziło MTV, a centrum towarzyskiego życia mieściło się pod...

Ratunku! Wymyśliłam męża
Katarzyna Kowalewska0
Okładka ksiązki - Ratunku! Wymyśliłam męża

Zadziorna i pełna humoru opowieść o tym, że kto się czubi, ten się lubi Flora i Bartek, małżonkowie. On do bólu praktyczny, nieskory do zmian, mało romantyczny...