Quidditch przez wieki

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Ilustracje: -
Dodał/a opinię: Natalia Zaczkiewicz
Tom 0 cyklu Harry Potter

Dziś przeniosłam się do Hogwartu! A nawet i oficjalne do niego przynależę.
Jakiś czas temu otrzymałam list od Minerwy McGonagall, który przyniosła mi sama Hedwiga! Wyobrażacie to sobie?! Raj! Byłam w szoku i nie dowierzałam.
Biedna Hedwiga musiała dźwigać dla mnie dodatkowo obowiązkowe podręczniki, które ufundował sam Minister Magii.
Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Minister postanowił obdarować uczniów podręcznikami. W Hogwarcie bowiem nastąpiły pewne zmiany edukacyjne i dołączyły nowe przedmioty i jeden podręcznik. W tym roku szkolnym uczyć będę się m.in. historii magii, mugoloznawstwa, opieki nad magicznymi stworzeniami oraz odbędę lekcje qudditcha. Pozycją zupełnie nową w Hogwarcie jest podręcznik "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz".

Jednak dziś pragnę wam przedstawić pewien magiczny podręcznik, który zdecydowanie jest ciekawy, a w dodatku uczy bardzo ciekawych rzeczy związanych z Hogwartem.
Kennilworthy Whisp sporządził dla nas niebywale rzadki i dopięty na ostatni guzik przewodnik po magicznej grze, znanej w całym świecie czarodziejskim.
Pamiętajcie jednak, że zanim sięgniecie po tę książkę, musicie zadbać o czyste rączki i przygotować się na szczególną dbałość o nią, bowiem jeśli chociaż upadnie wam na podłogę, to spotka was surowa kara, którą wymierzy wam Irma Pince, bibliotekarka z Hogwartu.

Jesteście gotowi na odbycie wspaniałej podróży i zgłębienie tajników quidditcha? Chcecie w tym roku w niego zagrać? Koniecznie musicie poznać jego historię i zasady gry!
Miotły w dłonie! I lecimy!

Czy wiecie, że pierwsze miotły do latania były wykonywane własnoręcznie? Pomyślcie sobie, jakie niewygodne musiały być! Okropność! Te wszystkie drzazgi!
A czy wpadlibyście na pomysł, że pierwsze kafle wypychane były świńskim pęcherzem?
A czy wiecie ile gier zapoczątkowało qudditch?
Może interesują was zasady quidditcha?
A może chcecie poznać drużyny z całego świata?
Zakładam, że spora część z was nie zna wielu szczegółów dotyczących tej magicznej gry, a więc jest to stanowczo dobry powód, dla którego powinniście sięgnąć po książkę.

"Qudditch przez wieki" to książka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Jeśli jesteście miłośnikami Harrego Pottera, to będzie dla was niesamowita gratka. Dusza raduje się już od pierwszych stron. J. K. Rowling ponownie nie zawodzi nas. Te wszystkie informacje, przepisy, zmiany, to naprawdę coś cudownego. Książka zapewniła mi dwu-godzinną zabawę, podczas której poznałam tak wiele szczegółów dotyczących świata z Hogwartu. Dziś już znam rodzaje starodawnych mioteł, wiem, dlaczego czarodzieje latają na nich, a nie np. w wannie. Zgłębiłam tajniki samego qudditcha, ale poznałam także drużyny z całego świata.
Ta z pozoru drobna książka z całą pewnością zachwyci każdego, kto uwielbiam Harrego Pottera. Dla nas, miłośników świata czarodziejskiego jest to gratka. Ja czytałam z ogromnym zainteresowaniem. Książka musi posiadać każdy czarodziej oraz mugol!
No i cóż, piękne wydanie zdecydowanie działa na korzyść książki, a więc nie czekajcie i zamawiajcie podręcznik! Tym samym wesprzecie dwie cudowne fundacje, do których wpływa dochód z książek.

Do dzieła kochani! Ja lecę na zajęcia! Opieka nad magicznymi zwierzętami wzywa.

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Quidditch przez wieki

Kup książkę Quidditch przez wieki

Harry Potter i Książę Półkrwi
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Harry Potter i Książę Półkrwi

Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje...

Harry Potter i kamień filozoficzny (Gryffindor)
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Harry Potter i kamień filozoficzny (Gryffindor)

Edycja specjalna z okazji dwudziestolecia wydania książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny - pozycja obowiązkowa dla najwierniejszych fanów Hogwartu...

Oszukany czas
Kinga Tatkowska