Rewia

Lubicie poznawać twórczość nowych autorów?
Ja tak, a jeszcze trafiłam na powieść, której akcja rozgrywa się w latach 20-tych. To lubię!

Marysia Lipkówna jest tancerką teatrzyku rewiowego Złota Zasłona. Dziewczyna marzy o lepszym życiu. Taniec to morderczy wysiłek na próbach i sztuczny uśmiech na twarzy.
Gdy w Złotej Zasłonie pojawia się krytyk teatralny Abel Wernicki boją się go zarówno tancerki jak i sam baletmistrz Ozerka. Nikt nie śmie przerwać widowiska tanecznego.
Wkrótce drogi Marysi Lipkówny i Abla Wernickiego krzyżują się. Młoda dziewczyna nie wie, że Warszawa nie jest bezpiecznym miejscem dla młodych dziewczyn i nic nie jest takie jak się wydaje.

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jestem bardzo zaskoczona. Oczywiście pozytywnie.
Bardzo ciekawa, wciągająca i intrygująca fabuła. Nie ma mowy o nudzie. Autorka barwnie opisuje Warszawę z dwudziestolecia międzywojennego. Możemy przeczytać, co wtedy działo się i jakie konsekwencje poniesie młoda dziewczyna, która nie jest świadoma jakie jest naprawdę życie.
Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu, bo to historia pełna tajemnic oraz zaskakujących zwrotów akcji. Do samego końca nie możemy ufać nikomu.
Lubię czytać taką literaturę i autorka trafiła w moje gusta czytelnicze. Teraz wiem, że z przyjemnością sięgnę po inne tytuły tej autorki.
Bawiłam się rewelacyjnie!

Kup książkę Rewia

Blef
Ewa Salwin0
Okładka ksiązki - Blef

Wciągająca powieść osadzona w realiach dwudziestolecia międzywojennego. Pozory i plotki są tym, co pasjami zbiera główny bohater powieści - Witold Woronowicz...

Wyspa słońca
Ewa Salwin0
Okładka ksiązki - Wyspa słońca

Są miejsca, które nie mają nazwy. Do jednego z nich trafia Michaił Aleksandrowicz - przeprowadza się wraz z żoną do N-ska nie z własnej woli, ale...