Royal. Królestwo ze szkła

Tom 1 cyklu Royal

Sięgając po "Royal" szczerze mówiąc nie wiedziałam, czego mam się spodziewać. W zasadzie nie planowałam poznawać tej książki, ale jednak ciekawość wzięła górę i sięgnęłam po nią. I szczerze muszę przyznać, że nie żałuję swojej decyzji, a nawet jestem tak wkręcona w całą historię, że wyczekuję z niecierpliwością kontynuacji.

Książka jest opowieścią o podrasowanym "Kopciuszku". Z początku, kiedy zaczęłam czytać książkę, myślałam, że to będzie kolejna nudna historyjka, w której to panna zgubi pantofelek i historia się powtórzy. Zostałam jednak miło zaskoczona, bowiem przedstawiona fabuła jest zdecydowanie czymś nowym i intrygującym, a książkę się pochłania.

Przeczytanie "Royal" zajęło mi dosłownie z dwie godziny, bowiem jest to niewielkich rozmiarów opowieść, do której jak usiadłam, tak nie mogłam się oderwać. Jej ogromnym plusem jest to, iż napisana jest bardzo lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem. Z historią się dosłownie płynie, zanurza w świecie wykreowanym przez autorkę i ma się ochotę nie wracać do rzeczywistości.

"Jak miałabym chcieć czegoś, o czym nie mam pojęcia? Nie wiem, czy by mi się to podobało ani czy byłabym szczęśliwa."

Główna bohaterka powieści jest niesamowicie pozytywną osobą, którą polubiłam za sposób bycia. I chociaż jest nastolatką, to nie irytuje mnie, tak jak robi to większość bohaterek z innych książek. Gra, w której się znalazła, ogromnie mnie zaciekawiła. Tatiana bowiem trafia do zamku, w którym poznaje czterech mężczyzn, z których to jeden ma być księciem. Panowie natomiast poznają kilkanaście dziewcząt, aby wybrać jedną na swoją damę serca.

Kiedy czytałam książkę, myślałam, że w jednym tomie poznam zakończenie. Autorka jednak zrobiła mi psikusa i zaciekawiła mnie tak bardzo, a później zakończyła książkę, pozostawiając mnie z wieloma niewiadomymi. To naprawdę paskudne! Teraz nie mogę doczekać się kontynuacji, naprawdę. Już dawno nie czekałam z tak ogromną niecierpliwością na kolejny tom jakiejkolwiek książki.

Zachęcam więc Was do sięgnięcia po książkę. Osobiście uważam, że nie powinniście zawieść się na niej. Może i nie jest to lektura z najwyższej półki, ale ma za to intrygującą fabułę, ciekawie wykreowaną akcję, interesujących bohaterów, a przede wszystkim czyta się ją z lekkością i przyjemnością, dzięki którym możemy zrelaksować swój mózg.

Informacje dodatkowe o Royal. Królestwo ze szkła:

Kup książkę Royal. Królestwo ze szkła

Royal. Korona ze stali
Valentina Fast0
Okładka ksiązki - Royal. Korona ze stali

Zmagania w pałacu dobiegają końca. Kandydatki wyruszają w objazd po Królestwie, a pod koniec tournée książę ma wyjawić swoją tożsamość. Tatiana...

Royal. Miłość z aksamitu
Valentina Fast0
Okładka ksiązki - Royal. Miłość z aksamitu

Miłość ważniejsza niż królestwoEkstrawaganckie suknie balowe i błyszczące klejnoty - to wszystko dziewczyny straciły na zawsze w ataku na królestwo...