Rozdzieliło nas życie

Jak wiecie, bardzo lubię książki z tematyki około wojennej.

Chociaż tutaj o wojnie nie było aż tak wiele to jednak książka jest smutna, trudna, piękna i o miłości.

O cholernie silnej miłości, która przetrwała naprawdę wiele i doczekała się szczęśliwego zakończenia - ale czy na pewno?

No i za jaką cenę?

Pierwszy raz miałam do czynienia z piórem autorki i było to ciekawą przygodą.

Bohaterzy są genialnie wykreowani, postaci tak realistyczne, że ma się wrażenie iż żyją pośród nas.

Duży plus jest również taki, że rzecz działa się w dużej mierze na Śląsku i mogłam sobie przypomnieć nieco gwary 😁

Tak, duża część mojej rodziny pochodzi z Górnego Śląska a ja sama Wrocławianka choć od nastu lat oddalona od niego kilkadziesiąt kilometrów.

Wracając do książki, niezwykła opowieść o sile miłości i stawieniu czoła przeciwnościom losu.

Dwoje ludzi z różnych środowisk, Niemka i Ślązak oraz ich historia od narodzin po grób.

Wzruszająca, pełna niebezpieczeństw, wszak dwie wojny i okupacja sowiecka oraz amerykańska zrobiły swoje.

Ile jesteśmy w stanie poświęcić i zrobić, by przeżyć?

Czy można kochać więcej niż jedną osobę?

Jest tu radość, są dramaty (i to wiele), jest ból i jest ukojenie.

Serdecznie polecam tę wzruszającą opowieść o pokonywaniu przeciwności losu, o górniku i córce architekta, którzy poruszają niebo i ziemię by połączyć się razem.

Informacje dodatkowe o Rozdzieliło nas życie:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2023-08-09
Dodał/a opinię: Bookszonki

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat

Zobacz opinie o książce Rozdzieliło nas życie

Kup książkę Rozdzieliło nas życie

Ostatnie dni beztroski
Wiktoria Gische0
Okładka ksiązki - Ostatnie dni beztroski

Urok pierwszej miłości, niebezpieczny romans i złowroga przyszłość Rok 1933. Uzdolniona artystycznie Estera Kaufmann jest córką właściciela krakowskiego...

Siostra nazisty
Wiktoria Gische0
Okładka ksiązki - Siostra nazisty

Brat staje się zdrajcą. Ukochany wrogiem. Ona musi odnaleźć siłę, by stawić czoło wojnie. Jak dużo można poświęcić dla miłości? To spotkanie odmieni...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;