Samo sedno. Siła empatii. 7 zasad zmieniających życie, pracę i relacje

Prezentowana dzisiaj książka to rzetelne źródło informacji o szeroko pojętej inteligencji emocjonalnej. Już na samym początku natkniemy się na całe mnóstwo rekomendacji różnych naukowców.  Poza tym i przede wszystkim, sama autorka to psychiatra, badaczka, pedagog i ekspert w dziedzinie badań nad emocjonalną stroną życia człowieka.
        We wstępie dr Helen Riess wyjaśnia dlaczego zajęła się badaniami nad "zjawiskiem" empatii.  Z pewnością wielkim bodźcem do tego były doświadczenia osobiste i trudne dzieciństwo autorki.
Następnie czytelnik zostaje kolejno przeprowadzony przez tajniki działania empatii. Autorka zaznacza dosadnie, że empatia to nie tylko współczucie. Owszem jest ono pewnym procentem budującym. Empatia, tak naprawdę, to coś znacznie więcej. Jest cały system uruchamiający rozmaite obszary naszego mózgu oraz wszelakie pokłady emocji i uczuć, jakie towarzyszą nam we wszystkich aspektach życia.
Empatii można się nauczyć - wyjaśnia H. Riess - podaje w związku z tym 7 kluczowych kroków do osiągnięcia powyższego. Te kroki to: E.M.P.A.T.H.Y. Zachęcam do zapoznania się z nimi.
             Co najważniejsze w dążeniu do bycia empatycznym wobec "świata", to fakt, że budowanie takiego uczucia, takiej emocji należy zacząć od siebie i bycia empatycznym właśnie względem swojej osoby. Potem zaś takim wypracowanym emocjonalnie okiem łatwiej nam spojrzeć na innych.

Informacje dodatkowe o Samo sedno. Siła empatii. 7 zasad zmieniających życie, pracę i relacje:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2019-09-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Empathy Effect: Seven Neuroscience-Based Keys for Transforming the Way We Live, Love, Work, and Connect Across Differences
Dodał/a opinię: KuLtUrAlNiEbp

Tagi: bóg Poradniki praktyczne

Zobacz opinie o książce Samo sedno. Siła empatii. 7 zasad zmieniających życie, pracę i relacje

Kup książkę Samo sedno. Siła empatii. 7 zasad zmieniających życie, pracę i relacje