Ścigana

Tom 3 cyklu Akta Nikki Boyd

Gdy ukazała się kolejna część serii „Akta Nikki Boyd”, nie zastanawiałam się ani moment. I kolejny raz zostałam wciągnięta w mistrzowską intrygę, świat w którym każda minuta jest na wagę ludzkiego życia.

Autorka Lisa Harris wraz z mężem i trójką dzieci pracuje jako misjonarka w Afryce. Jest bardzo aktywną działaczką na rzecz najsłabszych – dzieci i kobiet. Nie wiem w jaki sposób w jej głowie rodzą się takie opowieści, ale śmiem nazwać ją mistrzem pióra i kryminału, w którym czuć oddech Boga.

Tytuł "Ścigana" w pełni oddaje fabułę powieści.

Spotykamy Nikki Boyd, policjantkę z Nashville, która pracuje w wydziale osób zaginionych i to nie przez przypadek. Przed laty jej siostra zaginęła bez śladu, co mocno odciska piętno na bohaterce.

To miał być zwyczajny lot do domu. Nikki nie mogła doczekać się już spotkania z ukochanym (którego zawiłe i bolesne losy poznałam w poprzedniej części powieści). Nic nie wskazywało na to, że może wydarzyć się coś złego.

Samolot się rozbija. Nikki wspiera siedzącą obok siebie kobietę. Zauważa też, że towarzysz współpasażerki to wojskowy, któremu niestety nie udaje się przeżyć. Nikki pomaga w ewakuacji samolotu, współtowarzyszka podróży znika.

Okazuje się, że to Erika, kobieta transportowana przez FBI jako główny świadek w bardzo ważnej sprawie. Losy bohaterów toczą się w tak zaskakujący sposób, że to właśnie Nikki zleca się poszukiwanie zaginionej.

Wiele niebezpiecznych zdarzeń, zabójstwa, stawanie krok za krokiem w walce ze złem, śmiercią, brakiem sił.

Historia bardzo mocno mnie wciągnęła, na każdej kolejnej stronie czułam się mocno zaskoczona i pociągnięta w stronę, której wcześniej zupełnie się nie spodziewałam.

Dlaczego Erika ucieka? Czy Nikki uda się ją odnaleźć, zanim zrobią to ludzie, którzy czyhają na jej życie? Co takiego się wydarza, że kobieta mówi o tej historii: " zakończenie zupełnie nie jak z bajki"?

Czy życie prywatne policjantki zacznie się układać, mimo wielu przeciwności? Jaki w tym wszystkim znajdzie sens i skąd w niej siła do szukania sensu w Bogu?

Polecam ten kryminał. Budzi napięcie, refleksję, gamę uczuć, których czytelnik może się po sobie nie spodziewać. Ja przepadłam, ponownie. Wydawnictwo Dreams nie wiem skąd bierzecie te historie, ale jesteście moimi mistrzami!

Informacje dodatkowe o Ścigana:

Kup książkę Ścigana

Zaginiona
Lisa Harris0
Okładka ksiązki - Zaginiona

Agentka specjalna Nikki Boyd nie jest zazwyczaj wzywana w przypadku popełnienia morderstwa; jej domenę stanowią śledztwa w sprawie osób zaginionych...

Wendeta
Lisa Harris0
Okładka ksiązki - Wendeta

Nikki Boyd jest najlepszą agentką w Oddziale Specjalnym ds. Osób Zaginionych w stanie Tennessee. Nie potrzebuje niczyjej zachęty do wytężonej pracy:...