Zaginiona

Tom 2 cyklu Akta Nikki Boyd

Agentka specjalna Nikki Boyd nie jest zazwyczaj wzywana w przypadku popełnienia morderstwa; jej domenę stanowią śledztwa w sprawie osób zaginionych. Kiedy jednak w domu położonym na spokojnych przedmieściach Nashville dochodzi do podwójnego zabójstwa, a właściciele posesji znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, Nikki rozpoczyna dochodzenie mające wskazać aktualne miejsce pobytu Maca i Lucy Hudsonów.

Pierwszy trop niespodziewanie wiedzie na łódź jej najlepszego przyjaciela, Tylera Granta, a dalsze poszlaki – poprzez labirynt karteli narkotykowych, zbliżają ją do bezwzględnego mordercy, który nie cofnie się przed niczym, by uciszyć każdego, kto zagraża jego interesom.

Informacje dodatkowe o Zaginiona:

Zaginiona - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2021-05-02,

W końcu zabrałam się za kolejną część przygód Nikki Boyd! Pierwsza część bardzo mi się podobała- recenzowałam już ją, więc możecie śmiało poszukać. Rzadko kiedy sięgam po cykle książek, ponieważ wolę odrębne historie, jednak tutaj nie mogłam się doczekać kolejnej części. Jestem bardzo ciekawa trzeciego tomu!

IG: Czytomanka

Agentka Nikki Boyd zajmuje się osobami zaginionymi, jednak tym razem bierze sprawę w której doszło do podwójnego morderstwa, a właściciel posesji zaginął. Agentka próbuje odnaleźć zaginionego i rozwikłać sprawę morderstwa. Pierwsze ślady prowadzę ją do łodzi jej najlepszego przyjaciela... W grę wchodzi kartel narkotykowy, niebezpieczni ludzie, którzy nie cofną się przed niczym, żeby się chronić. Nikki jest zagrożona, czy rozwiąże zagadkę? Kim jest morderca i co jej grozi? Co ma z tym wszysystkim wspólnego jej przyjaciel?

👉Zazwyczaj jest tak, że pierwsza część jest najlepsza, a tu niespodzianka- ta część bardziej mi się podobała, niż pierwsza! Jestem bardzo ciekawa trzeciego tomu... Tą część czytałam z zapartym tchem.

❗Ocena: 10/10

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:2018-10-16,

Z zapartym tchem poznawałam ostatnio pewną policjantkę. Nazywa się Nikki Boyd i prowadzi śledztwa mające na celu odnajdywanie osób zaginionych. Spotkałam ją w fantastycznej powieści Zaginiona autorstwa Lisy Harris. Choć jest to drugi tom z serii „Akta Nikki Boyd”, a o pierwszym wcześniej nie słyszałam, czułam się porwana jej treścią i fantastycznymi splotami wydarzeń.

Wcześniejszy tom pt. Wendeta jest odrębną historią, choć gdy czytałam jego opis zauważyłam, że obie historie są ze sobą połączone.

Spokojnie można jednak sięgnąć po Zaginioną, bez obaw, że któryś z wątków będzie niejasny czy niespójny z całością.
Lisa Harris stworzyła opowieść niesamowitą. Weszłam dzięki niej w świat poszukiwań, przestępczości zorganizowanej, ludzkiej zachłanności, ale również nałogu, żałoby, bólu, strachu i … miłości. Wszystko to stworzyło jedną wspaniałą i niebagatelną przygodę, która wciągała mnie jak magnez i nie mogłam się od niej oderwać. Wydawnictwo Dreams bez wątpienia wiedzie u mnie prym w powieściach trzymających w napięciu, a przy tym niosących głębokie, szczere przesłanie – o tym, że Bóg jest i się o nas troszczy.

Choć odniesień do Boga w tej powieści na pozór nie widać. Czasem tylko agentka Boyd pyta Boga „czy to właśnie tak mam umrzeć?”. Wielokrotnie stawała twarzą w twarz ze śmiercią – chciano ją zastrzelić, wysadzić na łodzi, porwano ją i grożono uduszeniem. Straszne prawda? Tak się tylko na pozór wydaje. Każda z tych sytuacji miała dla reszty powieści i samej postaci ogromny sens.

Agentka Nikki nie bez powodu pracuje w dziale poszukiwań osób zaginionych – przed laty Łowca Aniołków uprowadził jej siostrę, której dotąd nie odnaleziono. Czy policjantka trafi na jego trop?
Choć żyje w ciągłym poczuciu straty i winy, jest idealnym śledczym.

Opowieść krąży głównie wokół zaginionej Lucy Hudson – w jej domu znaleziono zwłoki, później zabito również jej męża. Wszystko to zatacza ogromny krąg – mąż Lucy zostaje zamordowany na łodzi należącej do przyjaciela policjantki. Czy mężczyzna ma z tym coś wspólnego? Dlaczego jego teść porywa łódź, a potem zostaje zamordowany? Czy agentka jest obiektywna?

W powieści pojawia się bardzo wiele barwnych postaci. Każda z nich wnosi coś wartościowego i intrygującego do fabuły. Dużym plusem publikacji jest to, że wszystko jest niesamowicie spójne, pełne, wciągające, intrygujące.

Czytając o kolejnych wydarzeniach wchodzimy też w głąb ludzkiej psychiki – przedstawionej w sposób mistrzowski! Lęki, brak wiary i nadziei, miłość, przemiana – w każdej postaci można odnaleźć kawałek swojej historii.

Mnie ta powieść zachwyciła. Mam nadzieję sięgnąć kiedyś po inne publikacje Lisy Harris – spodziewam się, że mogą być równie dobre i intrygujące. Idealna lektura na wolny wieczór! Zapewniam, że wieczór ten będzie długi – sama nie zdołałam odkleić się od książki.

Avatar użytkownika - malgosialegn
malgosialegn
Przeczytane:2018-04-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Mac i Lucy Hudsonowie wiodę szczęśliwe życie. Realizują się zawodowo, powodzi im się bardzo dobrze, ale do pełni szczęścia brakuje im dziecka. Pewnego dnia w ich domu znaleziono ciała dwóch nieznajomych mężczyzn, natomiast nie było żadnego śladu po właścicielach domu. Lucy i Mac zniknęli. Martwego Maca policja bardzo szybko odnalazła na łodzi znajomego Nikki, Tylera Granta. Pojawia się pytanie: czy Tyler miał coś wspólnego z jego śmiercią? To niemożliwe. Ale coraz więcej śladów świadczy na jego niekorzyść.

Jak się okazuje opisywane wydarzenia mają drugie dno. Mac - jako naukowiec pracujący w koncernie farmaceutycznym - miał dowody świadczące o podrabianiu leków. Nikomu o tym nie powiedział, tylko prowadził swoje potajemne dochodzenie, zbierał dowody i materiały świadczące o nieprawidłowościach w firmie. Chciał ujawnić spisek firmy i uciec z żoną jak najdalej. Niestety szefostwo firmy dowiedziało się o jego działaniach. A wiadomo, tam gdzie w grę wchodzą duże pieniądze nie ma sentymentów. Gra idzie o zbyt dużą stawkę, aby postępować uczciwie i lojalnie.

Czy Mac zginął, bo wiedział za dużo i stał się niewygodny? A może chciał oszukać żonę i sam rozpocząć nowe życie? W takim razie dlaczego zaginęła Lucy? Pytania można mnożyć, odpowiedzi również.

Lisa Harris po raz drugi zabiera nas na przejażdżkę pełną emocji i napięcia, szybką autostradą. Proszę usiąść wygodnie i zapiąć pasy. Będzie szybka jazda, wyboistą i pełną zakrętów drogą. Bo wszystko dzieje się zaledwie w 48 godzin.

Powieściopisarka stworzyła pełną emocji, trzymającą w niesamowitym napięciu powieść. Otrzymujemy ogromną porcję niespodziewanych zwrotów akcji, pościgów i poszukiwań. Czujemy się jak uczestnicy opisywanych wydarzeń, ja jeszcze czuję na plecach podmuch wiaterku grozy.

Wszystko w tej powieści jest bardzo realistyczne i prawdopodobne, począwszy od głównego wątku, postaci, ich zmartwień i chwil radości, aż po zakończenie. Główni bohaterowie są tacy normalni, nie są w żaden sposób wyidealizowani ani przerysowani, nie mają nadprzyrodzonych mocy ani sił. Przeżywają emocje na swój sposób, kochają i są kochani, zmagają się ze swoją przeszłością, z trwającym bólem po utracie najbliższych.

“Wiesz, ostatnio przeczytałem zdanie, które mnie zastanowiło – zaczął, przysuwając kolejne pudło w swoją stronę. - Że przeżywanie żałoby nie polega na zapominaniu, ale na pamięci”.

Wszystko w tej powieści jest dopracowane perfekcyjnie. Każdy opis, szczegół, każda sytuacja jest niezbędna do pełnego opowiedzenia tej historii. Nic tu nie jest zbędne czy przerysowane. Historia każdego bohatera - uczestnika tej zapierającej dech w piersiach przygody - jest konieczna dla pełnego zrozumienia puenty tej powieści.

Lisa Harris obnaża i demaskuje w bardzo zrozumiały i czytelny sposób ludzkie oblilcza, charaktery i pobudki postępowania. Chciwość, zazdrość, pazerność żądzą dzisiejszym światem biznesu. A im biznes jest bardziej dochodowy, tym wspomniane cechy przybierają na sile. Człowiek w tej korporacyjnej machinie jest małym trybikiem, umożliwiającym jej funkcjonowanie, często nie mając pojęcia o tym, jaką odgrywa w tym rolę.

Aby dodać smaczku powieści, pojawia się w niej wątek obyczajowy. Jednak jest on nad podziw delikatny i subtelny. Uczucie między bohaterami rozwija się jak majowe pąki bzu, powoli, bez pośpiechu, powiedziałabym nawet, że z pewną dozą nieśmiałości. Takie książki aż chce się czytać i nigdy o nich nie zapominać.

“W ciągu ostatnich miesięcy zdążyłem się nauczyć, że nigdy nie wiadomo, z czym przyjdzie się człowiekowi zmierzyć. Życie nie jest takie proste”.

Powieściopisarka stworzyła niezwykle misterną fabułę, w zaskakujący sposób łącząc tajemnice przeszłości, sekrety skrywane przez bohaterów oraz najciemniejsze strony ludzkiej duszy. Przebiegle i z pewnym wyrafinowaniem wodzi nas za nos, sprawiając, że te prawie 400 stron pokonujemy w szybkim tempie, niecierpliwie pragnąc choć na krok zbliżyć się do odkrycia prawdy.

Autorka ma dar pisania lekkim piórem, językiem dopasowanym do opisywanych zdarzeń. Tam gdzie powinny być emocje, są one świetnie ukazane, gdy jest czas na rozkwitającą miłość, tam wszystko emanuje ciepłem i radością.

Od pierwszych stron powieści jesteśmy wodzeni za nos. Wydawać by się mogło, że już na początku poznamy rozwiązanie zagadki morderstw, ale nic z tego, celowym zabiegiem autorka zmusza nas do wytrwania do końca. I to jest niesamowite, jak można budować napięcie, przyssać czytelnika do lektury.

Mnie książka tak pochłonęła, że nie potrzebowałam aż 48 godzin, aby poznać mordercę, mnie wystarczyło jedno popołudnie. Już dawno nie przeżyłam tak emocjonującej, pełnej wrażeń podróży, z tak fantastycznymi bohaterami.

Szczerze polecam!

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-01-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2020,

Kolejne spotkanie z agentką Nikki Boyd uważam za doskonałe."Zaginiona" jest II tomem serii "Akta Nikki Boyd" jednak możemy poszczególne części czytać niezależnie od siebie. Oczywiście nie czytając wcześniej ”Wendety”, nie znamy historii porwania siostry Nikki, ale autorka zadbała o kilka zdań nawiązania, więc nie powinno być problemu z ogólnym zrozumieniem, o co chodzi.
Muszę przyznać,że autorka utrzymała poziom pierwszego tomu i tą część czyta się na prawdę szybko i płynnie ,a opowiedziana historia wciąga od pierwszych stron.
Jeden minusik natomiast za zakończenie.Cóż ,poczułam lekkie rozczarowanie,bo spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego .Ale i tak polecam

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Zaginiona” Lisy Harris to kolejna świetna książka, którą miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie. W ogóle trafiają mi się teraz jakieś same perełki, z czego bardzo się cieszę. Dobre książki, to dobra zabawa. Ale wracając do "Zaginionej", oczywiście była akcja, napięcie, co chwilę coś się dzieje. Nie ma chwili wytchnienia, przystanku. Nikki, jak wcześniej wspomniałam przy "Wendecie" to naprawdę fajna babka, która sprawia, że książkę czyta się jeszcze lepiej. Jest mega ciekawą i sympatyczną postacia. Do tego zagadka goni zagadkę, co chwilę pojawiają się nowe wątki i cały czas się zastanawiamy: "Co? Kto? Jak? Dlaczego?" No nie jesteśmy w stanie wskazać głównego sprawcy, bo autorka co chwilę rzuca nam jakąś bombę. Dlatego w jednej chwili typujemy osobę, która według nas jest sprawcą, by kilka stron później zmienić zdanie całkowicie. Z jednej osoby przeskakujemy na drugą i tak, aż do samego końca. Dopiero przy ostatnim rozdziale dowiadujemy się kto stał za całą sprawą. Kto dopuścił się przestępstwa. Pani Lisa jak dla mnie świetnie pisze, i stworzyła bardzo ciekawą historię. Do tego główna bohaterka jest wykreowana fantastycznie. Poboczne postaci, które się pojawiają w jednej i drugiej części, też są bardzo fajnie opisane i interesujące. No cóż mogę tu jeszcze dodać. :) Mam nadzieję, że w końcu sytuacja z Sarą jakoś się rozwinie i dowiemy się czegoś nowego. Dzięki temu Nikki będzie mogła spokojnie zamknąć ten rozdział. Jestem też mega ciekawa jak rozwinie się relacja z Tylerem. I oczywiście tego, co w kolejnej części autorka nam przygotowała. Wam polecam zdecydowanie tą, jak i wcześniejszą część, bo jestem pewna, że się nie zawiedziecie. Dobra zabawa gwarantowana!

Wendeta
Lisa Harris0
Okładka ksiązki - Wendeta

Nikki Boyd jest najlepszą agentką w Oddziale Specjalnym ds. Osób Zaginionych w stanie Tennessee. Nie potrzebuje niczyjej zachęty do wytężonej pracy:...