Zaginiona

Tom 2 cyklu Akta Nikki Boyd

Z zapartym tchem poznawałam ostatnio pewną policjantkę. Nazywa się Nikki Boyd i prowadzi śledztwa mające na celu odnajdywanie osób zaginionych. Spotkałam ją w fantastycznej powieści Zaginiona autorstwa Lisy Harris. Choć jest to drugi tom z serii „Akta Nikki Boyd”, a o pierwszym wcześniej nie słyszałam, czułam się porwana jej treścią i fantastycznymi splotami wydarzeń.

Wcześniejszy tom pt. Wendeta jest odrębną historią, choć gdy czytałam jego opis zauważyłam, że obie historie są ze sobą połączone.

Spokojnie można jednak sięgnąć po Zaginioną, bez obaw, że któryś z wątków będzie niejasny czy niespójny z całością.
Lisa Harris stworzyła opowieść niesamowitą. Weszłam dzięki niej w świat poszukiwań, przestępczości zorganizowanej, ludzkiej zachłanności, ale również nałogu, żałoby, bólu, strachu i … miłości. Wszystko to stworzyło jedną wspaniałą i niebagatelną przygodę, która wciągała mnie jak magnez i nie mogłam się od niej oderwać. Wydawnictwo Dreams bez wątpienia wiedzie u mnie prym w powieściach trzymających w napięciu, a przy tym niosących głębokie, szczere przesłanie – o tym, że Bóg jest i się o nas troszczy.

Choć odniesień do Boga w tej powieści na pozór nie widać. Czasem tylko agentka Boyd pyta Boga „czy to właśnie tak mam umrzeć?”. Wielokrotnie stawała twarzą w twarz ze śmiercią – chciano ją zastrzelić, wysadzić na łodzi, porwano ją i grożono uduszeniem. Straszne prawda? Tak się tylko na pozór wydaje. Każda z tych sytuacji miała dla reszty powieści i samej postaci ogromny sens.

Agentka Nikki nie bez powodu pracuje w dziale poszukiwań osób zaginionych – przed laty Łowca Aniołków uprowadził jej siostrę, której dotąd nie odnaleziono. Czy policjantka trafi na jego trop?
Choć żyje w ciągłym poczuciu straty i winy, jest idealnym śledczym.

Opowieść krąży głównie wokół zaginionej Lucy Hudson – w jej domu znaleziono zwłoki, później zabito również jej męża. Wszystko to zatacza ogromny krąg – mąż Lucy zostaje zamordowany na łodzi należącej do przyjaciela policjantki. Czy mężczyzna ma z tym coś wspólnego? Dlaczego jego teść porywa łódź, a potem zostaje zamordowany? Czy agentka jest obiektywna?

W powieści pojawia się bardzo wiele barwnych postaci. Każda z nich wnosi coś wartościowego i intrygującego do fabuły. Dużym plusem publikacji jest to, że wszystko jest niesamowicie spójne, pełne, wciągające, intrygujące.

Czytając o kolejnych wydarzeniach wchodzimy też w głąb ludzkiej psychiki – przedstawionej w sposób mistrzowski! Lęki, brak wiary i nadziei, miłość, przemiana – w każdej postaci można odnaleźć kawałek swojej historii.

Mnie ta powieść zachwyciła. Mam nadzieję sięgnąć kiedyś po inne publikacje Lisy Harris – spodziewam się, że mogą być równie dobre i intrygujące. Idealna lektura na wolny wieczór! Zapewniam, że wieczór ten będzie długi – sama nie zdołałam odkleić się od książki.

Informacje dodatkowe o Zaginiona:

Kup książkę Zaginiona

Wendeta
Lisa Harris0
Okładka ksiązki - Wendeta

Nikki Boyd jest najlepszą agentką w Oddziale Specjalnym ds. Osób Zaginionych w stanie Tennessee. Nie potrzebuje niczyjej zachęty do wytężonej pracy:...